25 hp

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

malar200
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 125
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:46
Kraj: Sava

OdgovorNapisal/-a malar200 » To Jun 24, 2008 22:43

OJ !
Letos sem nabavil starejši RH400, motor evinrude 35. Ko sem se vozil, se mi je zdelo ,da kar leti po valovih. Ni bilo nikakršnega špricanja, tudi pri valovih okoli 0,8m in polni hitrosti. Je pa res, da se preden zglisira, čoln postavi precej pokonci.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 24, 2008 23:53

Točno tako.Sem stestiral svojega. Preden zglisira je bil kar pokonci, ko je pa zglisiral se mi je pa zdelo kot da se komaj kaj dotika vode. Pozabi špricanje. Jaz sem se zaenkrat ne pritožujem ne nad čolnom ne nad motorjem. Upam, da bo tko ostalo.Kaj si nabavil rh400 4 metre? A isti kot moj?
LP, G
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 12:05

ojla cibro, gumenjaka imava isti model, motorja pa od različnih hiš.
Čoln je prva liga, tudi v višjih valovih, samo pol šprica in "buta v rit".
Smučat še nisem poskusil, tuba pa brzi tolk hitro kod bencin skoz šobo na fergazerju:).
zanimivo bi bilo, če bi kdaj nanesla prilika peljati se uštric, pa potem primerjati slabosti pa prednosti osličkov, ki poganjajo iste gumenjake:).
Meni so predlagali krilca za motor, ker čoln res zelo porine kljun iz vode, če je en sam na čolnu, ko se pa poravna, je pa drsalka na vodi.

Mirno morje ti želi PACEK
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 26, 2008 16:38

Koliko imaš to konjev, 35? A malar200 in pacek sta ista oseba?
Ja a si nameru z gps kok ti gre?
LP, G
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 16:44

ne cibro, PACEK je samo PACEK, maler pa je nekdo drug in ma mojem RH 430 je obešen motor Evinrude 25. Maler 200 pa izgleda da ima krajšega RH torej 400 in močnejšo konjenico zadaj.


LP PACEK
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 26, 2008 16:56

Ok, se opravičujem. Aha ti maš 430-ko se pravi 4,3 metra, jaz imam rh400; 4 metre. Videl sem pa enega rh 360 pa je imel tudi 4 metre tako da nič jasno :shock: . Koliko imaš ti 4,3 m ali 4m?
LP, G
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 17:03

moj gumenjak ima 4,3M, motor 25KM, sredinsko konzolo in sedež, samo spredaj imam na premcu prekritega z deskami(original).
Bom dal slike enkrat gor, da me prepoznaš na morju če se srečava :)

V Stinici mi je nek lastnik novejšega gumenjaka, dejal, da je ta SNB guma menda zelo kvalitetna, tako, da mislim, da imamo kvalitetne gumenjake, plovne lastnosti so tudi odlične, niso pa v rangu Sacs ali Zar gumenjakov, mislim na te naše 4,3m. Drugače pa dela NOVAMARINE zelo drage in kvalitetne gumenjake večjih dimenzij te manjši pa so sedaj iz drugačnih gum in modernejšega dizajna.

LP PACEK
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 26, 2008 17:05

Kje pa ploveš?
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 17:08

Lani med Rabcem in Cresom, letos sem bil med Brioni in Rovinjem, Julija pa grem v južno dalmacijo Dubrovnik pogledat :)

;) PACEK
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 26, 2008 17:11

Jaz šele grem v istro, rovinj, poreč, pa avgusta v srednjo dalmacijo.
LP, G
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 26, 2008 17:24

V tem delu imaš polno malih in večjih otočkov, vrednih obiska. SV. Nikola nasproti mesta Poreč, Nekaj manjših nasproti AC Zelena laguna, pa vse do otočka nasproti Kuversade, na obali Monsene lahko pogledaš, če Swingerji kaj "kurijo", pred Rovinjem imaš otok SV Katarina, malo naprej, razkošni Crveni otok, z Galerijo v dvorcu in z razkošnim hotelom. Na otočku Polari nasproti AC Polari, pa so včasih pekli ribe in okusne čevape, ne vem pa ali so še toliko dobri in po ugodni ceni:).
Če se boš pa peljal še naprej proti Stari barbarigi, pa je vredna ogleda stara avstroogrska trdnjava, ki se iz čolna zlahka opazi , saj so bunkerji vidni, če se pelješ ob obali!

LP in lep dopust PACEK
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Jun 26, 2008 17:27

Hvala in enako.
LP, G
malar200
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 125
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:46
Kraj: Sava

OdgovorNapisal/-a malar200 » Če Jun 26, 2008 22:10

Oj !

Ja, imava enake čolne, le motor imam Evinrude 35 ( letnik 79 ). Moj ima že kar nekaj flik, drugače pa nikjer ne pušča. Letos sem ga nabavil in ga malo obnovil. Prej je bil rdeče barve, kot kakšen gasilni čoln, pa sem ga celega razstavil na prafaktorje in vse lepo obnovil in prebarval na belo. Pri plovbi se sprva postavi pokonci, ko pa zglisira, pa leti kot puščica. Vseeno razmišljam, da bi namontiral krilca na motor.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov