elan 401
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
weta napisal/-a:pasara ne bo nikoli glisirala, 401 pa pelje zelo lepo, tudi smučaš lahko zadaj, vlečeš tubo itd.....
če misli avtor teme, vozit vso žlahto in prijatelje s sabo na morje...potem ja pasaro ali pa še kaj večjega.
za familijo z majhnimi otroki pa je 401 zakon.
vsaj mi smo z njim preživeli zelo veliko lepih trenutkov. pa tudi popoldanski maestral te ne jebe.
Meni se na dopustu nikamor ne mudi
Za prvi čoln bo 401 čisto v redu, da se človek vozi in uživa, potem bo po svojih potrebah in izkušnjah videl kaj mu odgovarja. Osebno imam zelo lepe spomine na svoj prvi čoln (Suzumar guma 3m in suzuki
in čeprav je šlo počasi ko je bil poln, ampak moj je pa bil. Pri čolnih je tako kot pri otrocih "večji so, večji so stroški in skrbi."
Pozdravljeni,
sem prebral tole temo pa menim, da je prav, da kot nekdanji lastnik Elana 401 L tudi sam napišem kakšno besedo:
Lastnik čolna sem bil točno dve sezoni. Na čolnu je bil motor Tomos 18. Dva odrasla in dva otroka + soseda smo lepo glisirali z eliso 225X225. Če je bila še kakšna kila več pa se je čoln spremenil v počasi napredujočo in zelo blizu vodne gladine ležečo plovilo. Čoln sem lansko pomlad brez motorja in z a- testirano prikolico prodal za 1200 EUR. Čoln je bil v originalni barvi zelo lepo ohranjen prav tako tudi priklolica. Čoln ni pil vode in ni imel raznih odrgnin.
Plusi čolna:
- okreten lahek čoln, ki si mu tudi sam z lahkoto kos pri natovarjanju na prikolica, sidranju...
- veliko prostora v čolnu
- zelo dobro prehoden čoln iz krme na premec
Minusi čolna:
- nizek čoln - potrebno paziti da ga ne zalije voda
- slaba višina sedišč
-guncanje čolna na valovih pri ribolovu
- omejitev z 20 konji
- težko napenjanje in pokrivanje čolna z cerado, nima ločenega prostora za motor
- zelo težko montiranje lestve za v vodo v standardnih dimenzijah, ker je krmna deska preozka
Vse zgoraj našteto sem opazil v dveh letih plovbe s tem, da je bil čoln v vodi od maja do konca septembra.
Moj mnenje bodočim uporabnikom je, da je čoln za začetk dobra izbira in odličen rekvizit za lepo poletno vreme za vožnjo do bližnjih plaž. Za kaj več pa bo potrebno globje seči v žep.
Lep pozdrav.
sem prebral tole temo pa menim, da je prav, da kot nekdanji lastnik Elana 401 L tudi sam napišem kakšno besedo:
Lastnik čolna sem bil točno dve sezoni. Na čolnu je bil motor Tomos 18. Dva odrasla in dva otroka + soseda smo lepo glisirali z eliso 225X225. Če je bila še kakšna kila več pa se je čoln spremenil v počasi napredujočo in zelo blizu vodne gladine ležečo plovilo. Čoln sem lansko pomlad brez motorja in z a- testirano prikolico prodal za 1200 EUR. Čoln je bil v originalni barvi zelo lepo ohranjen prav tako tudi priklolica. Čoln ni pil vode in ni imel raznih odrgnin.
Plusi čolna:
- okreten lahek čoln, ki si mu tudi sam z lahkoto kos pri natovarjanju na prikolica, sidranju...
- veliko prostora v čolnu
- zelo dobro prehoden čoln iz krme na premec
Minusi čolna:
- nizek čoln - potrebno paziti da ga ne zalije voda
- slaba višina sedišč
-guncanje čolna na valovih pri ribolovu
- omejitev z 20 konji
- težko napenjanje in pokrivanje čolna z cerado, nima ločenega prostora za motor
- zelo težko montiranje lestve za v vodo v standardnih dimenzijah, ker je krmna deska preozka
Vse zgoraj našteto sem opazil v dveh letih plovbe s tem, da je bil čoln v vodi od maja do konca septembra.
Moj mnenje bodočim uporabnikom je, da je čoln za začetk dobra izbira in odličen rekvizit za lepo poletno vreme za vožnjo do bližnjih plaž. Za kaj več pa bo potrebno globje seči v žep.
Lep pozdrav.
Ker sem pred kratkim postal lastnik takega čolna, mi lahko kdo pove, kako ga najlažje spraviti v in iz vode (pripeta - odpeta prikolica, navijanje - spuščanje,...). Čoln je z montiranim 15KM motorjem in razno ročno dvigovanje težko pride v poštev.
Rokovanje pri dajanju čolna v in iz vode me zanima predvsem zaradi tega, ker imam namen oditi na ribolov večkrat tudi sam, pa bo verjetno nastala težava, če ga hočem poravnati, pa napeti zajlo, potegniti ga z njo na prikolico itn..
Drugače sem čoln že enkrat splavil in sem zaenkrat več kot zadovoljen za MOJ prvi čoln. Za po ne preveč valovitem morju bo iz zaliva v zaliv, na bližnje otočke in neprofesionalni ribolov ta pravšnji.
Rokovanje pri dajanju čolna v in iz vode me zanima predvsem zaradi tega, ker imam namen oditi na ribolov večkrat tudi sam, pa bo verjetno nastala težava, če ga hočem poravnati, pa napeti zajlo, potegniti ga z njo na prikolico itn..
Drugače sem čoln že enkrat splavil in sem zaenkrat več kot zadovoljen za MOJ prvi čoln. Za po ne preveč valovitem morju bo iz zaliva v zaliv, na bližnje otočke in neprofesionalni ribolov ta pravšnji.
Bodi pozoren :
- prikolico zapelji v vodo toliko da so ležaji in torzija zunal
- imej dvignjeno peto motorja, še posebej pri plastičnih, se krma pri spuščanju bolj potopi kot pri gumicah
- jaz,preden ga spustim, spredaj pripnem še nekajmetrsko vrv, s katero potegnem čoln k obali, ko odpnem zajlo. Ponavadi, ko je čoln v vodi, da se ne zmočim,se kar po prikolici sprehodim do čolna in odpnem zajlo (premrzla voda ali pa preveč smrdljiva-Izola ladjedelnica), če se pa sprehodiš cv vodo, pa sploh ni problema
Ravno tako pri dviganju, ko zapneš zajlo (na lažji/moker ali težji/suh način), čoln poravnaš v smeri dvigovanja, greš do vitla in počasi dviguješ. Če je veter moraš upoštevati smer vetra, da je čimbolj poravnan, ko prideš do vitla. Ko je čoln enkrat dovolj dvignjen na prvem valju, ga veter in tok ne premikata več, pa tudi stranjski valjčki začnejo opravljati svoje delo.
Samo brez hitenja prvič, nič na silo, pa ne bo problema, pa s prakso hitro dobiš "sistem".
- prikolico zapelji v vodo toliko da so ležaji in torzija zunal
- imej dvignjeno peto motorja, še posebej pri plastičnih, se krma pri spuščanju bolj potopi kot pri gumicah
- jaz,preden ga spustim, spredaj pripnem še nekajmetrsko vrv, s katero potegnem čoln k obali, ko odpnem zajlo. Ponavadi, ko je čoln v vodi, da se ne zmočim,se kar po prikolici sprehodim do čolna in odpnem zajlo (premrzla voda ali pa preveč smrdljiva-Izola ladjedelnica), če se pa sprehodiš cv vodo, pa sploh ni problema
Ravno tako pri dviganju, ko zapneš zajlo (na lažji/moker ali težji/suh način), čoln poravnaš v smeri dvigovanja, greš do vitla in počasi dviguješ. Če je veter moraš upoštevati smer vetra, da je čimbolj poravnan, ko prideš do vitla. Ko je čoln enkrat dovolj dvignjen na prvem valju, ga veter in tok ne premikata več, pa tudi stranjski valjčki začnejo opravljati svoje delo.
Samo brez hitenja prvič, nič na silo, pa ne bo problema, pa s prakso hitro dobiš "sistem".
jaz sem imel elan 402 z yamaho 30 pa sem ga največkrat sam dajal v in iz vode in to v ac stupice kjer je klančina izpod vsake kritike. če je res veter fajn pihal s strani je kdo malo od strani poravnal pa je blo ok. tudi kak mimoidoči rad poprime ampak mislim, da ne bo težav. ko zategneš zajlo se tako na valjčku sam poravna. edino če so malo večji valovi pa rabiš enega da ti pomaga.
lp
lp
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


