MF 625
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
jezuit napisal/-a:Motorni, s kako močnim motorjem si se vozi in koliko milj si dnevno naredil. Ali si imel pot planirano ( po katerem delu Jadrana) ali si vozil kakor je pač naletelo. Kako si se prehranjeval in kako si uredil glede pitne vode. LP Jezuit
2T 70km, rezervoar 90l, plus 30l v kantah. Pot smo v grobem splanirali naprej, že zaradi porabe goriva. Potem smo jo malo prilagodili glede na vreme. Začeli smo v mestu Krk, nato smo prespali v zalivu za rtom Kolorat, nato na Lošinj na pumpo, nato do Premude, popoldne v zaliv Pantera na Dugem otoku, prespali, naslednji dan pa do Novalje na Pagu na pumpo in dalje na Rab v enega od zalivov nasproti sv Grgurja, kjer smo ostali nekaj dni, ker je udaril močan jugo. Zadnjič smo prespali v uvali Mala luka na Krku.
Kadar je bil ulov dober, smo pač jedli ribe, sicer pa makarone s tunami iz konzerve. Vodo smo kupovali v plastenkah na pumpah ali v trgovinah.
__________________
lp
motorni
lp
motorni
Natančno kot pravi motorni. Omenjeni Elan zelo rad pumpa, če pa ima flape se pelje odlično. Sicer pa sem nekje že napisal, da flapi sodijo prav na vsak čoln. Eno je pumpanje, drugo nagibanje, tretje različne obremenitve v čolnu... V vseh treh primerih so flapi koristni, za nekatere pa tudi nujni. Pri večjih barkah pa so nujni še zato, da barka sploh izglisira, saj bi v nasprotnem trajalo in trajalo, ker so motorji proti masi ponavadi preslabotni...
LP
LP
MF 625
Pozdravljen
Kot novi član na forumu , ti lahko povem da sem bil lastnik MF 625 dobro leto in je bil to prvi čoln z katerim smo kar precej milj nabrali (dva odrasla ter dva otroka ) ,motor je bil yamaha 115 ter pomožni yamaha 4.Čoln ima dobre plovne lastnosti ter je zelo dobro narejen (materijal ,izdelava itd.).Imel sem ga na Krku - Punat kot stalni privez ,ter od tam smo kar precej krožili Rab , Pag Cres itd. Na njem sem imel Furuno GPS ,ter prenosno VHF postajo ter vso obvezno opremo .Vsekakor ne priporočam plovbe brez VHF postaje , ker je po moji oceni to zelo važno.Upoštevaj pri daljših izletih da imaš izvenkrmni motor ter da je to malo delikaten za razburkano morje , kar pa je v okolici Krka kar pogost pojav ,tako da smo semi vedno držali bolj obale.Teža je precejšen faktor na tem čolnu (sam sem imel tudi elek.vinč ter 40m verige ) ,pa tendo in 20 litrov rezerve goriva.Vožnja po valovih pa je zelo naporna že zaradi same dolžine čolna ter njegove teže in zato kar je nad meter je bolje počakati oz. do prve marine.V mirnem morju pa je zadeva prava poezija na 4800 obrati smo vozili naloženi 22 vozljev brez problema in tudi z motorjem nikoli problema(zelo trpežna zadeva) dokler ga nisem prodal je imel 300 ur.Ker smo se nad morjem in čolnom zelo navdušili sem sedaj ponosen lastnik Rodmana 1040 ,kateri nam služi kot vikend na morju ter odličen čoln za križarjenje ter ribolov.Ukolikor te zanima še kakšne informacije mi piši
Lep pozdrav
SeaFun
Kot novi član na forumu , ti lahko povem da sem bil lastnik MF 625 dobro leto in je bil to prvi čoln z katerim smo kar precej milj nabrali (dva odrasla ter dva otroka ) ,motor je bil yamaha 115 ter pomožni yamaha 4.Čoln ima dobre plovne lastnosti ter je zelo dobro narejen (materijal ,izdelava itd.).Imel sem ga na Krku - Punat kot stalni privez ,ter od tam smo kar precej krožili Rab , Pag Cres itd. Na njem sem imel Furuno GPS ,ter prenosno VHF postajo ter vso obvezno opremo .Vsekakor ne priporočam plovbe brez VHF postaje , ker je po moji oceni to zelo važno.Upoštevaj pri daljših izletih da imaš izvenkrmni motor ter da je to malo delikaten za razburkano morje , kar pa je v okolici Krka kar pogost pojav ,tako da smo semi vedno držali bolj obale.Teža je precejšen faktor na tem čolnu (sam sem imel tudi elek.vinč ter 40m verige ) ,pa tendo in 20 litrov rezerve goriva.Vožnja po valovih pa je zelo naporna že zaradi same dolžine čolna ter njegove teže in zato kar je nad meter je bolje počakati oz. do prve marine.V mirnem morju pa je zadeva prava poezija na 4800 obrati smo vozili naloženi 22 vozljev brez problema in tudi z motorjem nikoli problema(zelo trpežna zadeva) dokler ga nisem prodal je imel 300 ur.Ker smo se nad morjem in čolnom zelo navdušili sem sedaj ponosen lastnik Rodmana 1040 ,kateri nam služi kot vikend na morju ter odličen čoln za križarjenje ter ribolov.Ukolikor te zanima še kakšne informacije mi piši
Lep pozdrav
SeaFun
MF 625
jezuit napisal/-a:Hvala za sporočila. Ko pride MF 625 ga slikam in pošljem na forum. Komaj čakam, da vidim ali je sploh reano možno bivati na tako majhnem plovilu (dva odrasla in otroka 6 in 5 let) več dni in tako naprej. Že sedaj se intenzivno pripravljam na plovbo (peljar, 707 uvala itd.) učim se glede vremena in še in še... Zanima me ali je admin razmišljal kako se člani tega foruma prepoznajo na morju in tudi po tej poti neposredno izmenjajo izkušnje. Ali je pametno imeti na tako majhnem plovilu el.vinch za sidro.
Vsem morjeplovcem želim srečno 2008 in mirno morje. Jezuit
Pozdravljen
Glede bivanja na čolnu je moja izkušnja sledeča , otroka spita v kabini kjer je dovolj prostora jaz in žena pa v kokpitu na blazini pod tendo. V lepem vremenu odlično spanje na svežem zraku.Vsekakor pa pretiranega luksuza ni , ukolikor bi imeli čoln še naprej bi se sigurno odločili za prenočevanje na kopnem (šotor itd.) , na ta način se zdrži več dni .
Pozdrav
Pozdravljen SeaFun ! Zelo me veseli, da se je končno oglasil nekdo, ki ima na MF 625 konkretne izkušnje. Moja logika je identična kot si svojo zapisal glede MF. Najprej ali smo kot družina sploh za na morje, zato je smiselno začeti z osnovnim. Ko je govor o osnovnem pa kako plovilo uporabiti za "vikend" na morju. Na tej dolžini je težko tega se zavedam. Tudi sam bi ga rad imel v marini Punat vendar cene so nenoralno visoke za 6,4m. Nekeko sedaj izgleda da bo v Omišlju. Tudi sam bom imel na plovilu šotor za vsak slučaj in spalke. Kdo in kje so ti montirali winch. Sicer pa če je mogoče bi se rad s teboj srečal, da te kaj več vprašam. Vse je težko napisat. Če sem prav razumel je plovba po razburkanem morju težka. Ali imaš kakšno sliko. Še eno vprašanje kako je bilo s prodajo plovila ali je bilo veliko težav.
LP Jezuit
LP Jezuit
MF 625
Pozdravljen Jezuit
Kot sem že dejal , MF 625 nam je do sedaj nudil obilo užitkov in praktično nas je zelo navdušil za morje .Letno smo v popvprečju vsaj 20 vikendov na morju vmes pa še najmanj 20 dni v kompletu.Z MF 625 smo večkrat spali v Kruščici na Cresu in kot sem dejal v lepem vremenu je zadeva o.k. , ko pa je razburkano je pač potrebno malo več "poguma". Pomembno je seveda tudi kaksni so valovi itd. Najslabšo izkušnjo imamo ko smo pluli iz Krka do mesta RAB in pri prečkanju zaliva Supetarska drage je bilo morje precej"čudno" ker smo imeli valove z vseh strani in mi je včasih "zalivalo preko krme vodo ...tu je pač riziko da se kaj zgodi z motorjem ker je pač zunaj. Bom pa še nekaj pošteno povedal , kadarkoli smo bili na čolnu samo jaz in žena je občutek "varnejši" ,ker pač enostavno veš da se boš nekako zmazal ...ko pa smo vsi štirje (sinova 5in 8 let) pa je zadeva drugačna ker se zavedaš da nisi "superman" in je bolje da si manj "upaš" . Kakor koli kar se tiče čolna je vse o.k. , izredno praktičen in kot boš sam videl vam bo nudil precej užitkov in zadovoljstva tako kot je nam (otroci ga še danes pogrešajo...). Vinč sem že dobil že na čolnu ,ker sem ga kupil starega dve leti in je prejšnji lastnik ga dobro opremil ter tudi dosti preplu (do Visa in nazaj) in to priporočam da ga takoj daš gor ,ker je zelo uporabno ter predvsem sigurno ter se lahko hitro ter varno sidraš ,pa še nič se ne zapletaš ....Obvezno pa še enga mačka z vsaj 40m vrvi ....Slike imam in pošlji mi mail da ti jih pošljem (ker so kar velike).Punat je drag ampak mi je kot marina zelo všeč(varna ter lepo urejena) in predvsem kot izhodišče za dnevne izlete je super. Cena priveza je bila 2500 eur na leto . Za Rodmana sem se odločil ker je to zelo robusten čoln ter nudi veliko komforta , je pa še zmeraj fischerman in to mi je zelo všeč. Za MF 925 pa se nisem odločil ker je še vedno to čoln z eno kabino in spanje v salonu je precej naporno. Rodman nam služi kot "vikend" in smo lahko tudi po več dni v marini , tako da so dve sobe super, salona pa ni treba stalno "prekladat".Kar se tiče prodaje čolna mislim da ni problema ,ker je to zelo simpatičen čoln in je všeč kar precej ljudem ,sam sem ga dal po sistemu "staro za novo" in to mi je edini omogočil SB JAht d.o.o. iz Ljubljane stem da sem kupil Rodmana in mi ni žal , sem zelo zadovoljen . Ukolikor rabiš karkoli mi javi ali me lahko pokličeš na 040 660 642 in se dobimo ob priliki na Krku ...od marca do oktobra sem skoraj vsak vikend tam .Pa še nekaj , flapov nisem imel pa me to ni motilo dosti je pa vsekakor to dobro imeti ker se stem izogneš stalnemu balansiranju z posadko (kje kdo sedi itd.)
Lep pozdrav in mirno morje
Kot sem že dejal , MF 625 nam je do sedaj nudil obilo užitkov in praktično nas je zelo navdušil za morje .Letno smo v popvprečju vsaj 20 vikendov na morju vmes pa še najmanj 20 dni v kompletu.Z MF 625 smo večkrat spali v Kruščici na Cresu in kot sem dejal v lepem vremenu je zadeva o.k. , ko pa je razburkano je pač potrebno malo več "poguma". Pomembno je seveda tudi kaksni so valovi itd. Najslabšo izkušnjo imamo ko smo pluli iz Krka do mesta RAB in pri prečkanju zaliva Supetarska drage je bilo morje precej"čudno" ker smo imeli valove z vseh strani in mi je včasih "zalivalo preko krme vodo ...tu je pač riziko da se kaj zgodi z motorjem ker je pač zunaj. Bom pa še nekaj pošteno povedal , kadarkoli smo bili na čolnu samo jaz in žena je občutek "varnejši" ,ker pač enostavno veš da se boš nekako zmazal ...ko pa smo vsi štirje (sinova 5in 8 let) pa je zadeva drugačna ker se zavedaš da nisi "superman" in je bolje da si manj "upaš" . Kakor koli kar se tiče čolna je vse o.k. , izredno praktičen in kot boš sam videl vam bo nudil precej užitkov in zadovoljstva tako kot je nam (otroci ga še danes pogrešajo...). Vinč sem že dobil že na čolnu ,ker sem ga kupil starega dve leti in je prejšnji lastnik ga dobro opremil ter tudi dosti preplu (do Visa in nazaj) in to priporočam da ga takoj daš gor ,ker je zelo uporabno ter predvsem sigurno ter se lahko hitro ter varno sidraš ,pa še nič se ne zapletaš ....Obvezno pa še enga mačka z vsaj 40m vrvi ....Slike imam in pošlji mi mail da ti jih pošljem (ker so kar velike).Punat je drag ampak mi je kot marina zelo všeč(varna ter lepo urejena) in predvsem kot izhodišče za dnevne izlete je super. Cena priveza je bila 2500 eur na leto . Za Rodmana sem se odločil ker je to zelo robusten čoln ter nudi veliko komforta , je pa še zmeraj fischerman in to mi je zelo všeč. Za MF 925 pa se nisem odločil ker je še vedno to čoln z eno kabino in spanje v salonu je precej naporno. Rodman nam služi kot "vikend" in smo lahko tudi po več dni v marini , tako da so dve sobe super, salona pa ni treba stalno "prekladat".Kar se tiče prodaje čolna mislim da ni problema ,ker je to zelo simpatičen čoln in je všeč kar precej ljudem ,sam sem ga dal po sistemu "staro za novo" in to mi je edini omogočil SB JAht d.o.o. iz Ljubljane stem da sem kupil Rodmana in mi ni žal , sem zelo zadovoljen . Ukolikor rabiš karkoli mi javi ali me lahko pokličeš na 040 660 642 in se dobimo ob priliki na Krku ...od marca do oktobra sem skoraj vsak vikend tam .Pa še nekaj , flapov nisem imel pa me to ni motilo dosti je pa vsekakor to dobro imeti ker se stem izogneš stalnemu balansiranju z posadko (kje kdo sedi itd.)
Lep pozdrav in mirno morje
SeaFun
Rodman Ventura 890
Rodman Ventura 890
Imam še eno vprašanje ali je potrebno imeti poleg novega motorja Yamaha 115 KS-4t, še pomožnega. Pri prodajalcu Dealta Team pravijo, da ni potrebno ker je glavni motor dovolj zanesljiv. Kakšne izkušnje imate ostali. In še, pajer1 ali greš naslednji teden ti v Francijo po MF 625 za Euromarin d.o.o. Izola.
LP Jezuit
LP Jezuit
Hmm, dovolj zanesljiv??? Kaj pa to pomeni? Pač motor je zanesljiv in mu zaupaš... Ampak odpove pa lahko nov, star tri mesece ali pa 5 let... Zravne pa bo kolega imel 30 let staro ropotuljo, pa ga ne bo pustila... Tega ne moreš predvideti. Če hočeš res samozavestno pluti, potem imej še en pomožni motor, vendar čudežev tudi ta ne more delat. Tudi ta lahko odpove... Mogoče še najboljša varianta je Seatow članarina in imaš rešen support z njihove strani. Če kaj crkne pokličeš in fantje pridejo popravit ali pa te odvlečejo v prvo luko. Če zmanjka goriva ti ga pripeljejo... Mislim, da je to kar dobra varianta in precej cenejša od dodatnega motorja.
LP
LP
Temo sem tukaj razdelil, ker smo zavili na "off-topic" Seatow. Nadaljevanje je sedaj tukaj:
http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=679
http://www.morjeplovec.net/viewtopic.php?t=679
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov
