Pomoč - flapi, vinč

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Stal
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 23:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Stal » Sr Mar 23, 2011 18:43

Sem še enkrat pogledal fotko in odgovor je enak prejšnjemu, vseeno še tole. Edino kar bi mogoče pridobil je malenkost zmanjšano zibanje, ampak ne toliko, da bi se splačalo montirati flape.
Lp
M.
Najboljši na krovu
vladimir
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: To Sep 07, 2010 18:05

OdgovorNapisal/-a vladimir » Sr Mar 23, 2011 18:44

Vsem se najlepše zahvaljujem za nasvete.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 23, 2011 22:54

Hja, če je gor motor s 25 KM, je to preveč, saj bi bil že 15 KM več kot dovolj... S 25 KM in polnim plinom verjamem, da barka že močno potone v krmni val (hitrost verjetno vsaj 8 Kn) in takrat bi flapi pomagali. Kot prvo bi bila plovba bolj mirna in pa kot pravi Stal, manj bi bilo nagibanja levo-desno. Vseeno pa upam, da ne pluješ v takem režimu in pasaro postaviš na 5 Kn hitrosti in uživaš. Za to je namenjena! Pri takšni hitrosti pa ti flapi ne bodo pomagali.
andrei
Kapitan fregate
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 28, 2010 23:01

OdgovorNapisal/-a andrei » Sr Mar 30, 2011 21:55

Lp

Danes sem naročil flape M120 . Pridejo že ta teden. :P . Moram se zahvalit g. Miranu iz firme Stal ki si je vzel čas in mi delil njegovo mnenje in izkušnje, glede vseh produktov ki me je zanimalo. Fantje tako naprej!

Da pa ne pozabim mojga prijatelja Pajerja, ki mu bom moral nest nove "cajtnge" in mu plačat ta mesec naročnino na gsm . Hvala tudi tebi.

Ko pridejo in ko bojo zmontirani mal poslikam in prilepim gor.

lp
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » Če Mar 31, 2011 13:44

jaz jih imam tudi že...in čakam da se jih zmontira.... če gre vse po sreči bo rešeno začetek tedna...enako model m120...:)).... barka je že 14 dni na suhem in čakamo motor://
pošljem slikco ko bodo zmontirani
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Apr 02, 2011 18:17

Jaz jih bom tusi sedaj enkrat naročil...

Sem pa v dilemi ali vzeti M-80 ali M-120

Čoln imam 5,7m, po "papirjih" bi naj bili 80. Prebrati pa je, da so najboljsi cimvecji.
Pa se to, na mojem colnu je menda zelo izrazno, da je zadaj tezak, celo toliko, da je prodajalec dal nasvet, kako zglisirat, ker je drugace coln takoj pokonci.

Hvala!
Uporabniški avatar
Stal
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 23:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Stal » Ne Apr 03, 2011 00:40

Če imaš na krmi zadosti prostora vzemi M120. Bodo pa v tvojem primeru tudi M80 dobro opravljali svoje delo... Naj še enkrat zapišem zlato pravilo pri flapih, ki glasi, da nikoli ne morejo biti preveliki in naj se uporabijo največji, ki jih je mogoče montirati na krmo.
Lp
Najboljši na krovu
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » Ne Apr 10, 2011 21:48

danes, 2 dan plovbe....nova barka....so mi crknili flapi....spuščeni na 3/4 in se nočejo ne dvignit ne spustit do konca.... jutri kličem monterje....flapi pa so m120... upam da je šla samo kaka varovalka...ne pusti barke nad 22 vozlov, ne da bi izglisirala lepo
Uporabniški avatar
Stal
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 23:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Stal » Ne Apr 10, 2011 23:06

Živijo,
to pa ni dobra novica :(
Najprej preveri sledeče:
- preveri kontakte kjer ste priključili napajanje in maso, da se ni kakšna žica snela.
- preveri varovalko (20A) na oranžni žici, ki gre iz stikala
- preveri, da se ni snel konektor na povezavi med pumpo in stikalom

Ali pumpa daje kakšen zvok ali je popolnoma mrtva?

Prepričan sem, da ni hudega, najverjetneje je problem v napeljavi. Sporoči kako bo šlo.

Lp
Najboljši na krovu
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Apr 11, 2011 07:19

mitjak napisal/-a:danes, 2 dan plovbe....nova barka....so mi crknili flapi....spuščeni na 3/4 in se nočejo ne dvignit ne spustit do konca.... jutri kličem monterje....flapi pa so m120... upam da je šla samo kaka varovalka...ne pusti barke nad 22 vozlov, ne da bi izglisirala lepo


JAPAJADE crknil! :o :o

Sem tudi jaz prepričan, da je kaj na inštalaciji.

Saj bo , saj bo, preglej in .......

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » Po Apr 11, 2011 14:01

Torej zjutraj sem se odpravu preverit zadevo.... odvijem pokrov kjer so varovalke in gledam oranžno žico (kot je rekel monter)...sledim žici in pridem do ''škatle varovalk'' in vidim prazen slot od varovalke??...je možno da je izstrelilo ven varovalko?...vstam not novo 10A.....dvignem flap in jo skuri....nato sem vstavil 30A....sedaj dela.... ampak mi še vedno ni jasno kje je prejšnja varovalka..:))..sedaj vse štima...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Apr 11, 2011 18:35

Sicer ne vem kakšen je predpisan tok (A) za flape, vendar varovalke ne smejo crkovat, premočne pa tudi ne bit, da ti ne bo skurlo kaj drugega.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Apr 11, 2011 19:05

kocka napisal/-a:Sicer ne vem kakšen je predpisan tok (A) za flape, vendar varovalke ne smejo crkovat, premočne pa tudi ne bit, da ti ne bo skurlo kaj drugega.


To pa sigurno drži.

Nekje je en šibak člen, spoj. Premočna varovalka je še slabše kot to, da jih skuri. Ta pumpa ni takšne moči, da bi potrebovala 30A varovalko.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Stal
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 23:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Stal » Po Apr 11, 2011 20:39

Pumpa potrebuje 20A varovalko, vse kar je več lahko povzroči škodo (kot sta napisala Pajer in Kocka). Zamenjaj varovalko z 20A in opazuj..
Lp
Najboljši na krovu
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Apr 11, 2011 21:33

Predlagam, da jo zavežeš za sukanec(cvirn), da če se izstreli, da ne more pobegnit :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta