Regal 2760 COMODORE

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

andor
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 21:07

Regal 2760 COMODORE

OdgovorNapisal/-a andor » Pe Apr 26, 2013 22:36

Pozdravljeni vsi morjeplovci !!

Zanimam se za nakup takega ali podobnega čolna. Ali ga kdo pozna bilo katera informacija je dobrodošla. Hvala :)

http://www.mornar.net/view/ad.asp?ID=152908

Mirno morje
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Ne Apr 28, 2013 05:40

Lepa zadeva.kuppi :wink:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Regal 2760 COMMODORE

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Apr 28, 2013 09:36

Dokler se ne oglasi kdo, ki jo ima:
    Videti dobro narejena, FasTrac stopničasta oblika trupa, solidno motorizirana, razmeroma dosti prostora... ampak z okvaro ene pete. Ampak če to ni problem poštimati, definitino vredno ogleda.
Spodnje slike niso slike barke z oglasa

Podrobnosti
    Slika
    Za primerjavo, cena dve leti mlajše take barke (z 2x250 KM le nekaj let starimi dizli in recimo letno/zimsko klima napravo sicer - ta na 'tvojem' oglasu je 'bencinar') je €55000, kar najbrž pomeni, da je to dobro in trajno narejena barka, ki ne izgubi hitro cene.

    Po seznamu na oglasu je tudi 'tvoja' razmeroma dobro opremljena in cena €20000 je v primerjavi z zgornjo videti razumna, omenjena pa je okvara ene pete :!: , tako da je treba imeti to - in s tem povezane stroške - v mislih.

    .Slika
    Barka na oglasu pod sliko pete (Florida, bencinci Volvo kot na 'tvojem' oglasu) je po ceni - $ 32,900 - že bliže 'tvoji'.


    Med slikami, ki jih najde google je videti tako zanimivo obliko podovodnega dela trupa kot to, da je tako veliko barko - vsaj v ZDA - mogoče tudi vleči in imeti doma na prikolici (samo ne vem, kako je z dimenzijami in predpisi).

    Slika
    Za še eno primerjavo, 'bencinc' z 2x 4.3 L mercuriser iz Teksasa je $28,988.

    Pobrskal sem tudi za problemi s temi čolni - in zelo malo o njih. Večina lastnikov (zlasti s podobno motorizacijo) zadovoljnih, tu pa tam kakšna žena ni zadovoljna z videzom ali razporeditvijo prostora, pri čemer jih je prav nad tem precej dobesedno navdušenih.

    Torej - poleg tehničnega tudi 'timski ogled', če je v družini kdo 'odgovoren' za estetiko...

    Če je pri barki na 'tvojem oglasu okvara pete taka, da ni možen preizkus v vodi (verjetno), se ne bo dalo videti, kako zglisira in kako gre (po možnosti z dovoljenim številom težkih - ne po karakterju - kalibrov in polnimi vodnimi tanki na krovu), kjer bi se tudi videlo, kako delajo flapi itn., bi se bilo treba tu tudi kaj spomniti.

    FasTrac je Regal-ova (patentirana?) stopničasta oblika trupa za večjo hitrost in manjšo porabo med glisiranjem, za katero kaže tudi, da je vseeno dovolj stabilna, je pa treba s tem računati, če bo barka spuščana v vodo s prikolice na klančnini (Američani so naštudirali, kako se to da). V glavnem lastniki na internetu ne 'javkajo' o problemih zaradi tega.

    Sicer je ta oblika trupa nekaj temu podobnega
    Slika

    Preizkušanje (manjšega in lažjega, a z enakim tipom trupa) kaže, da ne gre lepo samo po gladki gladini (povezava tudi na video posnetek, ki pa meni ne dela). Preizkuševalec je navdušen, le priporoča, da si pred zelo ostrimi ovinki pripet.
    Slika

    Lastniki plovil Regal imajo tudi svoj forum.


Pod slikami in plavo so povezave :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
andor
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 21:07

OdgovorNapisal/-a andor » Ne Apr 28, 2013 15:15

Javi se pa res ne noben na tisto številko :). Kako pa je kaj poraba z dvemi motorji? stroški? Ker gledam tudi bayliner 2855 in ima samo en motor.

http://www.mornar.net/view/ad.asp?ID=145123
http://www.mornar.net/view/ad.asp?ID=147492

Hvala :D
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 669
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Apr 29, 2013 08:24

Tak Regal kot čoln je super barka. Jaz sem imel sicer malo večjega in mlajšega brata 2860, letnik 2002. Mislim da se sedaj zopet prodaja na mornarju. Nizka poraba za dva motorja 4.3 GXi, odlične plovne lastnosti, poleg tega moraš pa tudi vedeti da je v ZDA izredno priznana in kvalitetna blagovna znamka. Pri nas pa se pač ni toliko prijela ali zaradi ne dovolj agresivnega marketinga prodajalca ali pač cene.

Pri tem dotičnem čolnu bodi previden, ker ima motorje OSi, in če ima noge DPX, potem ni druge opcije kot nogo kupiti ali novo ali dobiti rabljeno. Rabljeno predvidevam da boš dobil bolj težko, ker so te noge izredno redke. Nova pa zna verjetno stati kar nekje okrog 10.000 EUR. Poleg tega predvidevam da so bili verjetno motorji na tej barki že menjani, ker OSI, so novejša generacija motorjev in močno dvomim da so jih serijsko vgrajevali leta 1999.
dušan
Viceadmiral
Prispevkov: 431
Pridružen: So Apr 24, 2010 22:32
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a dušan » Pe Maj 03, 2013 06:38

Čoln poznam in lastnika tudi. Motorji so res menjani in mislim da imajo le nekih 300 ur. Pete so karbonske in tako kot je rekel Bojan jih je težko dobit. Je pa baje ena pri nekem mehaniku v Biogradu. Čoln zelo prostoren je pa potrebnen nekaj vzdrževalnih del. Mislim da cerade in preoblečen kokpit je bil narejen lani
Morje je od vseh opojnosti,največji opij
andor
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 21:07

OdgovorNapisal/-a andor » Pe Maj 03, 2013 21:14

hvala lepa za informacije kaj pa primerjava tega čolna z Bayliner 2855 ?
dušan
Viceadmiral
Prispevkov: 431
Pridružen: So Apr 24, 2010 22:32
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a dušan » Pe Maj 03, 2013 21:35

ne moreš primerjat , za moje pojme
Morje je od vseh opojnosti,največji opij
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 669
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Maj 04, 2013 17:31

Po sami kvaliteti in plovnih lastnostih je Regal definitivno boljša izdelava...
andor
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 21:07

OdgovorNapisal/-a andor » Ne Maj 05, 2013 20:51

ahaa kaj pa konkretno stroški? razlika zaradi dveh motorjev dosti večja pri Regalu?
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Maj 05, 2013 20:56

andor napisal/-a:ahaa kaj pa konkretno stroški? razlika zaradi dveh motorjev dosti večja pri Regalu?


Če znaš kakšen ključ v rokah držat sam niti ne, če ti bodo pa vsak šrauf dalmatinski serviserji-draguljari šraufali pa pač množiš z 2. :wink:
https://medisken.si

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov