MERCRUISER 350 Mag.MPI Bravo III

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

MERCRUISER 350 Mag.MPI Bravo III

OdgovorNapisal/-a pixl » To Jun 30, 2015 22:10

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 07:54, skupaj popravljeno 2 krat.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jun 30, 2015 22:26

7,6 m cruiser z vso kramo in potniki ima verjetno več kot 3 tone, 2T je še za čoln brez potnikov in goriva premalo in 350 hp je lepa zaloga za divje vreme.
boni
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jun 07, 2011 22:25

OdgovorNapisal/-a boni » Sr Jul 01, 2015 10:34

Imam cruiser 7,5 m težak suhe teže 2.6 T in notri Mercruser 5,7 Bravo III 270 KM, 198kW in štirje člani na barki. Voda 100lit, bencin 300Lit in nimam nobenega problema glede moči. Potovalka cca 22, 23 vozlov na cca 3800 do 3900 obratov. Povprečna poraba ca 40-45 lit.
pixl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 81
Pridružen: To Feb 05, 2013 20:11

OdgovorNapisal/-a pixl » Sr Jul 01, 2015 10:42

...
Nazadnje spremenil pixl, dne Pe Mar 11, 2016 11:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 06, 2015 18:27

Ta motor nima 350 KM, kot je mislil SR290, temveč "samo" 300 KM na propelerju, goli motor pa nekje 325 do 330 KM... Oznaka 350 MAG pomeni njegovo delovno prostornino v kubičnih colah (cubic inch), pač američani... Po naše je to 5.7 litra, v ameriki pa je to statusni simbol po imenu "chevy three fifty".

Če ima barka res samo dobri 2 toni, bo moči na pretek! Končna hitrost bo tudi preko 40 vozlov! Ne veliko, vendar zagotovo preko! Poraba tega motorja, ko je optimalno obremenjen je okrog 50 do 55 litrov na uro. Seveda bo na taki barki hitrost takrat že na 30 vozlih oziroma preko, optimalno za vsako glisersko plovilo (pustimo neke race trupe in podobno) dolgo med 6 in 12 metri pa je med 22 in 26 vozli. V tem rangu bo ta motor nekje na 40 litrih in manj.
Točno takšno kombinacijo sem imel pred leti na 6,6 m dolgem cuddy cabin čolnu (1.700 kg) in je bila povprečna poraba celo pod 20 l/h, pri potovalki okrog 25 Kn pa je papcal nič več kot 35 l/h.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti