Mercury optimax 90 problem

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Mercury optimax 90 problem

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jul 21, 2015 14:52

Pozdravljeni.

Sosed na morju ima težavo z optimaxom 90. Motor je izgubil precej moči in tudi dobil drugačen zvok.

Danes zjutraj sem se lotil zadeve; najprej čekiral sveče, vse lepe temno rjave do črne. Potem smo ob odprti haubi zalaufali. Ropot da te zvije. Sem potem na roke obračal vztrajnik in dobil občutek da ruži iz kompresorja. Sem snel dol jermen in po vrtenju kompresorja je problem res tam.

Vprašanji sta:

- kako se kompresor sname dol oz. ali so pri tej zadevi kakšne posebnosti?
- ali je potrebno potem ko ga daješ nazaj gor "ujet" kakšen kot gredi kompresorja proti glavni gredi

LP
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » So Jul 25, 2015 13:31

Evo tole je pa ratalo. Zmlelo je spodnji ojnični ležaj in razf...... še vse naokrog.

Slika je namenoma velika, da se vidijo detajli.





Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti