Salpa 24 GT/ Beneteau Flyer 850 Sundeck /Cranchi Panama 24

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Baracuda
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Po Mar 19, 2012 22:10

Salpa 24 GT/ Beneteau Flyer 850 Sundeck /Cranchi Panama 24

OdgovorNapisal/-a Baracuda » Ne Avg 16, 2015 21:47

pozdravljeni Morjeplovci

letošnja maksimalno izkoriščena sezona z našim EOLO 650 Day-em se počasi nagiba h koncu.
Smo maksimalno uživali.Pprepotovali in obpluli smo večino velikih kvarnerskih otokov, spali po zalivih, v marinah... in ugotovili, da nam tak način dopustovanja (ne pa zgolj dnevni izlet na plažo in nazaj) zelo paše.
Vse super.
Čoln, resnično, na 6,5 metrih nudi maksimalno kar je mogoče.
AMPAK, kakšen meter več nikoli ne škodi. odločili smo se da ostanemo na takem tipu čolna (torej velik sundeck za sončenje in poležavanje ob sončnih zahodih...), kuhinja na odprtem v kokpitu... edino kar nam je zdaj manjkalo je bilo dodatno ležišče za otroke.
v prvem planu je kupiti nekaj od zgoraj navedenega. vse tri čolne sem videl v živo, nisem pa imel prilike pluti z njimi, niti povprašati o prednostih in slabostih, morebitnih hibah ipd.
zato me zanima, ali ima kdo med vas v lasti (ali pa je imel) katerega od naštetih čolnov in mi iz prve roke lahko brez nakladanja pove kako je na stvari.
zelo vesel bi bil koristih nasvetov.
PS: z menjavo se nam ne mudi, verjetno bomo naslednje leto še uživali v družbi našega Eola, a če se pojavi prilika, potem... :D

skratka,
lep morski pozdrav z deževnega Punata.
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Sundeck

OdgovorNapisal/-a 330i » Po Avg 17, 2015 10:14

Vsekakor bi oko vrgel se na kaksnega Jeanneau Cap Camarat, Sessa Key Largo in Capelli. V Italiji jih imas veliko (www.subito.it).
Sam sem tudi razmisljal o taksnem tipu colna (prej sem imel Four Winns 225) in sem se na koncu zaradi plovnih lastnosti odlocil za gumenjaka s kabino.
Baracuda
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Po Mar 19, 2012 22:10

OdgovorNapisal/-a Baracuda » Po Avg 17, 2015 17:02

drži. teh čolnov je kar nekaj na subitu, a žal so vsi trije, če mene vprašaš, prostorsko neizkoriščeni.
layouti brez dodatnega ležišča pod stopnicami, pa vrtljivi komandni stoli namesto klopi s kuhinjo zadaj... vse to se mi zdi škoda da gledam, ker s tem poslabšam ostoječe stanje, pa čeprav dodam en ali celo dva metra.
edino Cap Camarat DC 7,5 bi prišel v poštev, a se mi zdi da gliserska linija preveč zapre vse skupaj...
vseeno hvala za namige.
PS: kupil si gumenjaka s kabino. katerega pa?
LPB
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Gumenjak

OdgovorNapisal/-a 330i » Po Avg 17, 2015 22:41

kupil BWA Eightfifty :D
Baracuda
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Po Mar 19, 2012 22:10

OdgovorNapisal/-a Baracuda » Sr Avg 19, 2015 11:41

aha. ja, lep čoln. dobro dela če je gor resna konjušnica.
kaj ga poganja? 2x200 ?

ker očitno zase tako ali tako ne bom zvedel koristnih informacij (vezano na omenjena plovila...) bom še švabe povprašal.
če zvem kaj pametnega, bom objavil, da bo koristilo še komu od ostalih.
LPB
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

BWA

OdgovorNapisal/-a 330i » Sr Avg 19, 2015 20:18

Poganja ga 2x225 KM
Baracuda
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: Po Mar 19, 2012 22:10

OdgovorNapisal/-a Baracuda » Sr Avg 19, 2015 20:58

oho, ho... pestro 8)
sem pred časom mel priliko sprobat Scorpiona, 2x 300 km.
posebno doživetje... :-)

Ajd,
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov