Prince 475 open

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Fišerman
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Maj 22, 2016 07:06

Prince 475 open

OdgovorNapisal/-a Fišerman » Ne Maj 22, 2016 07:14

Pozdravljeni. Ima morda kdo kaj informacij, oziroma izkušenj, kako se Prince 475 open (http://www.as-boats.si/si/plovila/princ ... _475_open/) obnese na morski vodi, kadar ni ravno bonaca? Nikjer ni zaslediti nič o tem modelu :( . Čoln nameravava uporabljati za dnevne izlete in ribolov. Malo naju skrbi dolžina.. Vsak komentar bo dragocen in hvala.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 22, 2016 07:20

Pri takšni dolžini ne smeš pričakovat čudežev. Kadar ne bo ravno bonaca, te bo pač premetavalo in zalivalo.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Maj 22, 2016 10:07

S takim čolnom prepluješ lahko cel jadran. Za povprečnega uporabnika za dnevna kopanja, izlete in morebitne vragolij, čisti luksuz.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Maj 22, 2016 10:11

Lušna zadeva in se bo dalo loviti vse, ampak predvsem sam. Dva ribiča na čolnu pa bo že gneča.

- za panulo na živo vabo je v toliko premajhen, da nimaš prostora za živo vabo.
- za vertikal jigging za silo za enega ribiča.
- za slow pitch jigging, inchiku, kabura OK
- za na grung, sabiki... OK, ampak, če bosta dva bo na tesno pa tudi palice bo teško kam odlagat.

Drugače pa zelo zanimiv in lep čolniček. Osebno bi raje imel malo daljšo vodno linijo, vsekakor pa bi dal gor 60-70hp motor.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 24, 2016 13:11

Nikola T. napisal/-a:Lušna zadeva in se bo dalo loviti vse, ampak predvsem sam. Dva ribiča na čolnu pa bo že gneča.

- za panulo na živo vabo je v toliko premajhen, da nimaš prostora za živo vabo.
- za vertikal jigging za silo za enega ribiča.
- za slow pitch jigging, inchiku, kabura OK
- za na grung, sabiki... OK, ampak, če bosta dva bo na tesno pa tudi palice bo teško kam odlagat.

Drugače pa zelo zanimiv in lep čolniček. Osebno bi raje imel malo daljšo vodno linijo, vsekakor pa bi dal gor 60-70hp motor.


Pogozdovanje ali flancanje :!:
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

Re: Prince 475 open

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 24, 2016 13:18

Fišerman napisal/-a:Pozdravljeni. Ima morda kdo kaj informacij, oziroma izkušenj, kako se Prince 475 open (http://www.as-boats.si/si/plovila/princ ... _475_open/) obnese na morski vodi, kadar ni ravno bonaca? Nikjer ni zaslediti nič o tem modelu :( . Čoln nameravava uporabljati za dnevne izlete in ribolov. Malo naju skrbi dolžina.. Vsak komentar bo dragocen in hvala.


Zelo lep čoln.
Za kar si navedel bo zadostoval. Toliko oseb kot je registriran bo lahko lovilo.

Res pa da ne bo za lovit tune, čeprav bi to tudi teoretično lahko.

Motor priporočam Yamaha 40/70. Poceni in najbolj kvaliteten v svojem razredu.
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

OdgovorNapisal/-a blisk » To Maj 24, 2016 13:56

Nikola T. napisal/-a:Lušna zadeva in se bo dalo loviti vse, ampak predvsem sam. Dva ribiča na čolnu pa bo že gneča.

- za panulo na živo vabo je v toliko premajhen, da nimaš prostora za živo vabo.
- za vertikal jigging za silo za enega ribiča.
- za slow pitch jigging, inchiku, kabura OK
- za na grung, sabiki... OK, ampak, če bosta dva bo na tesno pa tudi palice bo teško kam odlagat.

Drugače pa zelo zanimiv in lep čolniček. Osebno bi raje imel malo daljšo vodno linijo, vsekakor pa bi dal gor 60-70hp motor.


Malo ste razvajeni z vašimi barkačami ali imate vsi 150 kil? :D
Dva ribiča ne bo nič gneča.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 24, 2016 13:59

Za dober ribolov potrebuješ jadrnico od 10 m. :lol:
fakinx
Admiral
Prispevkov: 777
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 24, 2016 14:28

Pa je res treba tega?
Otroci....
P.S.: @NOVI FOSIL - Piše se "Le čevlje sodi naj Kopitar" in ne kopitar.
To je Prešeren zapisal z razlogom, veš?
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » To Maj 24, 2016 14:44

Sem popravil
blisk
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr Jan 21, 2015 15:56

OdgovorNapisal/-a blisk » To Maj 24, 2016 14:45

Ne, nisem mislil tako. Nisem mislil provocirat. Hotel sem povedat da je dovolj za normalno počitniško rabo. Seveda za lovit vertical jigging na sikah ni primeren.
Sem pet let lovil z gumenjakom 2,4 m, tudi v dveh. Se da če človek ni razvajen. Vertical se ne da ker moraš stat, panula pa ni problematična. Za en 50 litrski sod se zmerom najde prostor.
Resnica pa je da ko greva s kolegom z njegovim 19' Bostonom je popolnoma druga pesem.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Maj 24, 2016 14:55

Blisk, se čisto strinjam s tabo. Mi smo novembra na tekmi sipijada lovili trije, vsak na dve palici (je bilo izrecno dovoljeno) in to na 5 metrski pasari. Ni več komot, ampak če malo znaš in si malo organiziran pa kar gre.
Kar se pa bazena tiče, imajo pa eni tudi samo za to prilagojen hobuk zadaj pri motorju. Ni dobro preveč komlicirati.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 777
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Maj 24, 2016 14:57

NOVI FOSIL napisal/-a:Sem popravil


Sedi pet. Priden. :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov