Izvenkrmni motor 90KM
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
-
toni8
Izvenkrmni motor 90KM
Prosim za nasvete glede izbire motorja 90KM. Ali naj vzamem 4-taktni Mariner/Mercury letnik 2004 na vplinjače z inox eliso ali 2-taktni Mercury Optimax? Čoln bi bil Salpa 625. Vem, da vas bo veliko reklo, da je podhranjen za takšen čoln, drugi spet da naj raje vzamem EFI, ampak vse skupaj je pogojeno s ceno... Pa še to: obremenitev čolna bo večinoma dve osebi.
-
toni8
Razlike med 4T z vplinjači oz. vbrizgom so majhne. V tem rangu moči sigurno nepomembne. Vplinjači morajo seveda biti dobro nastavljeni. Optimax bo po porabi zelo primerljiv z 4T, pri etec bo razlika nekoliko večja. Je pa optimax tudi kompleksnejši od eteca. Sicer zanesljiv, vendar star >10 let tudi že rabi kak konkretnejši servis.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
