Intenzivni praktični tečaji?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

Intenzivni praktični tečaji?

OdgovorNapisal/-a naiven » To Feb 28, 2017 19:06

Hi, torej, rabil bi to in asap in intenzivno; gumenjak, pravi čoln (9-15m), (potovalne) jadrnice. Brez posebnih zahtev za vljudnost, poudarek na pridobivanju znanja in sami plovbi (tudi v bolj zahtevnih pogojih). Izpita vč in vhf opravljena. Plačilo, jasno. Popusti na celoten komplet? Vaši predlogi?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Feb 28, 2017 20:09

Izkušnje?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Feb 28, 2017 20:26

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

OdgovorNapisal/-a naiven » To Feb 28, 2017 21:03

Praktične izkušnje zanemarljive. Volja do učenja velika. Spinaker poznam, smo se tudi slišali, vendar pri njih pride v poštev šele čez kakšen mesec ali dva, seveda strogo individualna obravnava. Da takoj ne bo šlo, je jasno, zato pa je zaželena intenzivnost, niti ne pravim, da je s tem konec učenja. Želim pa nekaj suverenosti na vodi in nisem rosno mlad.

"Takojšnost", "šnelkurznost" in "sočasnost" so sicer koncepti, katerih nisem direktno omenjal, se pa prav lepo zahvaljujem za namig, da to ni možno, kar sem domneval tudi sam.
Nazadnje spremenil naiven, dne To Feb 28, 2017 21:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Feb 28, 2017 21:05

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 13:38, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 28, 2017 21:13

Hiti počasi pa če si star 20 al pa 50 let.Enostavno neke sposobnosti ti da le preživet čas na barki.Tko ko rečemo za Dalmatince da vohajo vreme,tko pol po enih 30 letih življenja z in na plovilih enostavn začutiš neke stvari.
Recimo krajšanje jader pri zmerno naraščajočem vetru..mladeniči po stažu na barkah ne bodo začutil tiste prave trenutke kdaj pa je treba pokrajšat tko hitro,kot pa izkušeni ljudje ..
Malenkosti,ki jih zaznaš pol,ko dolga leta pluješ ,ti dajo spet par minut al pa včas sekund prednosti za reakcijo pri prihajajoči nevihti
naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

OdgovorNapisal/-a naiven » To Feb 28, 2017 21:22

H2O napisal/-a:Kam se ti pa tako mudi? A bi šel rad za skipperja?


Če bo naneslo in bom usposobljen, vsekakor (če govorimo o tistem mornarju motoristu do 100 BRT). Gre sicer za ambicije, ki sem jih nekoč bil prisiljen odložiti.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Feb 28, 2017 23:47

Glede na to, da si napisal vprašanje pod temo Motornjaki, verjetno jadrnice niso v prvem planu ali pač. V četrtek ali petek grem dol in se mi lahko pridružiš (jadrnica 11m). Če je pa še kakšen kandidat pa še toliko bolje.
Šnel kurs gor ali dol, nekje je treba začet in fantje ne pozabite, da kritiziramo tiste, ki naredijo izpit in mislijo da znajo. Član "Naiven" je pa izrazil željo, da bi se naučil praktičnih veščin morjeplovstva, preden razbije pol marine ali pa ga ujame nevihta. Pohvalno!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov