Beneteau Antares 9

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

kroky
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 17:19

Beneteau Antares 9

OdgovorNapisal/-a kroky » Po Mar 01, 2010 00:13

Kupujem rabljenega Antaresa 9 z Yanmar 260HP šestak motorjem in osovino. Prosim za kakšen komentar motorja in ali ima kdo kakšne izkušnje s takim čolnom?
Zakaj sem se odločil za tako plovilo? Vsa dosedanja moja plovila so bili gliserji in imeli so Z pogone in bencinske motorje. Novejši letniki in vseskozi eni problemi z motorjem, petami, kardani, ležaji, kolektorji... Ne bom našteval vseh, ker jih je preveč. Je pa res, da sem vedno kupil nekaj let stare čolne iz Amerike. Oni pa po moje še olja ne menjajo v motorjih, kaj šele kakšno getribo dol....
Želim samo nasvet od vas izkušenih navtikov, ali sem se prav odločil za osovino (glede vzdrževanja), kako je z dizel motorji, so bolj vzdržljivi kot bencinarji, ali je že kdo imel Antaresa, moram biti na kaj še posebej pozoren?
kroky
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 17:19

OdgovorNapisal/-a kroky » Če Mar 04, 2010 10:52

Bom pa jaz še kaj povedal, ko vidim da se nočete pogovarjati z mano :wink:

Dva meseca nazaj, ko sva si z bratom delala ožji izbor bark, sva konkretno barko pogledala le bežno in še to bolj iz naslova ali nama ustreza, kot pa iz naslova ohranjenosti barke in motorja. Potem so sledila pogajanja okrog cene in ko smo prišli skupaj je napočil čas podrobnejšega pregleda barke.

V ponedeljek zjutraj smo se odpravili na Hrvaško. Z bratom, in vzela sva še enega mehanika za Yanmarje, ki se je potem izkazal tudi kot dober poznavalec bark, ne samo kot dober mehanik.
Pridemo do barke, ki mimogrede, stoji že dve leti na suhem vezu. Na barki ena roka antifaulinga. Hugh, le zakaj?
Odpremo pokrov motorja in glej ga, motor kot nov, iz kaluže bi pa tudi kar jedel lahko. Še mehanik je rekel da je videl dost čolnov, ampak tako čistega pa še ne. Le zakaj je tako spedenan?
Pogledamo bolj podrobno motor in vidimo da so motor sprejali z barvo na nekih koncih, rje skoraj nikjer, razen malo tam kjer niso prišli zdraven.
Vse te stvari so nas naterale, da res podrobno preverimo barko, saj je vse kazalo, kot da nam prodajalci hočejo kaj prikriti.
Preverili smo čisto vse na barki, zlezli v vse luknje od znotraj, nikjer sledu o kakšnih popravilih trupa. Preverjanje motorja in pogona tudi b.p. Vse kar preveč lepo. Od 10h dopoldne pa do 17h popoldne nismo našli nič konkretnejšega.

Na koncu smo prišli do zaključka, da je bilo vse to narejeno z namenom prodaje. Prodajalci so priznali, da so ga drgnili cel teden preden smo prišli. V motorni prostor so spodili mulca, ki je tri dni samo z ščetko drgnil motor in kalužo. Svaka jim čast. Nebi si mislil.
Ara je padla, Aprila gre v vodo. Ali smo kaj spregledali, pa vam javim čez čas.

Pozdrav vsem.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 04, 2010 18:44

Glede motorja...

Ker barka kot vidim ni nova, gre 100% še za stari 260 KM Yanmar in ne novega. Nova 260 je praktično BMW 3.0d, kot ga poznamo iz X5, pa 530d, tudi 330d... Motor obstaja v dveh serijah, serija BY je katastrofa, polno problemov, pa tudi požarov je bilo, bovi BY2, pa je dober. Teče povsem mirno, skoraj neslišno, se pa pozna, na večjih barkah, da mu manjka kubature...

Pri tvoji 260-ki pa gre za linijskega šestaka s prostornino 4.2L, ki ga izdeluje Toyota. Ta motor s samim Yanmarom nima več skupnega, kot nalepko in pa barvo. :D Motor je vrhunski in verjetno eden od najboljših motorjev vseh časov, kar jih je bilo v navtiki. Obstaja še varianta 315 KM, ki jo še vedno delajo... Pri motorju si dobil odlično, je pa res, da Antares 9 z 260 konji ne bo ravno raketa in ne bo podiral hitrostnih rekordov...

LP
kroky
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 17:19

OdgovorNapisal/-a kroky » Pe Mar 05, 2010 23:02

Pozabil sem povedati, da je barka stara 8 let. Motor je pa model 6LPA-DTP. Me veseli da je dober motor, saj je bil to eden močnejših razlogov da sem se odločil za to barko.
Kar se brzine tiče se zavedam da ne bo nevem kaj, upam pa, da bo potovalna hitrost vsaj tam nekje 17 vozlov.
Bom pa en pirček več spil, preden se kam pripeljem....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov