kateri motor priporočate med sledečima

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

smejko1
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 20:40
Kraj: izola

kateri motor priporočate med sledečima

OdgovorNapisal/-a smejko1 » Sr Maj 19, 2010 20:58

lep pozdrav!
sem nov član foruma, zato me prosim nikar ne kregajte če sem temo umestil v napačno rubriko, hvala :D

no družina se odloča se za nakup enega izmed motorjev
in sicer izbira je naslednja:
-yamaha 8KM za 1705€
-tohatsu 9.8KM za 1850€

oba sta z dolgo nogo, vendar to ne igra vloge
sedaj pa me zanima, katerega priporočate, sam sem bolj naklonjen yamahi ker se v jadralnem klubu večinoma vozimo z yamahami in do sedaj ni bilo ntii najmanjšega problema, poleg tega mi je pri yamahi bolj všeč dizajn in pa patent pranja motorja saj bo motor bil na starejši jadrnici pričvrščen kar pomeni da posoda z vodo in slušalke odpadejo zaradi težkega pranja, zdaj pa nevem a je res vredno dati tistih 150€ več za 1,8 konja?
pa še zaradi tega dajem + yamahi ker dejasnko lahko menjaš zobnike in si prilagodiš motor svojim potrebam, tukaj mislim da bi si menjal zobnike(če bo potrebno) in bi si naredil neko vrsto high trusterja(tako kot so novi yamahini modeli) saj imalesena barčica dolžino 6,4 metra, širino 2,20 in ima kar tono, zdej pri yamahi sem zasledil da imajo tudi propelerje(original) na izbiro, kar pa pri tohatu-ju nisem, drži?

komentarji & predlogi zaželjeni, pozdrav iz sončne izole!
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Maj 19, 2010 21:14

Pozdravljen,moj glas gre Yamahi,zakaj :?: si veliko že opisal,drugače pa tohatsu je kopija Yamahe-če se ne motim.Nisi pa napisal letnik motorjev tako da :?:
Ure dnevi leta tečejo....
smejko1
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 20:40
Kraj: izola

OdgovorNapisal/-a smejko1 » Sr Maj 19, 2010 21:20

bolid napisal/-a:Pozdravljen,moj glas gre Yamahi,zakaj :?: si veliko že opisal,drugače pa tohatsu je kopija Yamahe-če se ne motim.Nisi pa napisal letnik motorjev tako da :?:


yamaha 2010, tohatsu pa 2009, zato je pa tudi tohatsu toliko cenejši, se splača sploh vzet 1 leto starega(vendar zapakiran-baje) ker je kao akcija ali imate bol slabe izkušnje s temile akcijami?

pa se tehle 1,8 konja res toliko pozna, 10 ccm več kot ymaha 8KM?

kako je pa kej z porabo?tohatsu ima baje 3,8l na uro-tako piše na spletni strani :D (vem, da je več dejavnikov odvisih za porabo)
kaj pa yamaha ima nadpovprečno porabo?
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Maj 19, 2010 21:45

Tukaj imaš tohatsuja malo ceneje http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=81542 pa ravno tako novega letnik 2009 za 1685€
Ure dnevi leta tečejo....
smejko1
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 20:40
Kraj: izola

OdgovorNapisal/-a smejko1 » Sr Maj 19, 2010 21:48

bolid napisal/-a:Tukaj imaš tohatsuja malo ceneje http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=81542 pa ravno tako novega letnik 2009 za 1685€

najlepša hvala, amapk je kratka noga :cry:
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: kateri motor priporočate med sledečima

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Maj 19, 2010 21:56

smejko1 napisal/-a:oba sta z dolgo nogo, vendar to ne igra vloge
!


Tukaj si lepo napisal :!: :?:
Ure dnevi leta tečejo....
smejko1
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Maj 19, 2010 20:40
Kraj: izola

Re: kateri motor priporočate med sledečima

OdgovorNapisal/-a smejko1 » Sr Maj 19, 2010 22:07

bolid napisal/-a:
smejko1 napisal/-a:oba sta z dolgo nogo, vendar to ne igra vloge
!


Tukaj si lepo napisal :!: :?:

žal ni mišlejno v tem kontekstu, govoril sem o specifikacijah zardi česar sem napisal da imata oba dolgo nogo kar pa ne igra vloge pri lastnostih, sicer sem se čudno izrazu tam in tukaj sedaj
no kakor koli že, hvala za pomoč, sicer pa 10ccm ni veliko(razlika emd yamaha 8 in tohatsu 9.8)
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Sr Maj 19, 2010 22:12

Sam bi se še 1x odločil za Tohatsu. Nam služi že dobrih 7 let brez vseh problemov.

Takrat je za nakup prevladovalo razmerje med močjo in težo, se pravi najlažji motor z največ konji in Tohatsu je bil tukaj zmagovalec, kot pravim do sedaj BP.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Maj 19, 2010 22:12

O.K.Kar se porabe same tiče je zelooooo zanemarljiva kajti faktor mislim da je nekje 3. Se pravi konji deljeno 3 dobiš porabo.9,9/3=3,3L/h, ampak to je nekje samo za orentacijo :!:Mislim pa da boš bliže 4L/h
Ure dnevi leta tečejo....
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Maj 20, 2010 07:14

Moje mnenje je, da sta oba motorja glede samega delovanja odlična, tohatsu je malo močnejši in to se bo poznalo pri tako težki barki, glede propelerja pa če sem te dobro razumel si lahko že pri nakupu izbereš propeler pri yamahi kar je plus. Prepričan sem, da ti bo prodajalec pri tohatsuju tudi ponudil izbiro že pri nakupu.
Odločitev pa je tvoja. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Če Maj 20, 2010 07:49

Moj glas gre Yamahi :idea:
Green to green or red to red, safely go ahead!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov