VOLVO PENTA 200

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

lando
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 13, 2008 12:34

VOLVO PENTA 200

OdgovorNapisal/-a lando » Pe Feb 15, 2008 09:29

Lep pozdrav,sem nov na forumu, imam nekaj težav, pa mislim da je tu kar nekaj strokovnjakov , ki bi mi jih pomagali rešiti; namreč kupil sem gumenjak , 3,8 m zodiac , malo starejši, zraven pa je motor VOLVO PENTA 200, tu pa se začne težava. Zanima me če mogoče gdo pozna ta motor, je 2 ali 4 takten ,ali se da kje dobiti kakšne tehnične podatke .
Vse skupaj je nekaj let stalo, najbrž bo potreben kakšen servis, kaj se servisira pri takšnih motorjih ; rabil ga pa bom cca 14 dni na leto
Hvala za morebitne informacije
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

Re: VOLVO PENTA 200

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Feb 15, 2008 17:11

lando napisal/-a:Lep pozdrav,sem nov na forumu, imam nekaj težav, pa mislim da je tu kar nekaj strokovnjakov , ki bi mi jih pomagali rešiti; namreč kupil sem gumenjak , 3,8 m zodiac , malo starejši, zraven pa je motor VOLVO PENTA 200, tu pa se začne težava. Zanima me če mogoče gdo pozna ta motor, je 2 ali 4 takten ,ali se da kje dobiti kakšne tehnične podatke .
Vse skupaj je nekaj let stalo, najbrž bo potreben kakšen servis, kaj se servisira pri takšnih motorjih ; rabil ga pa bom cca 14 dni na leto
Hvala za morebitne informacije

Pozdravljen.
Za odgovor, mi daj malo več podatkov o motorju. Naprimer volvo penta plus črke, številke, črke.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8826
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Feb 15, 2008 19:23

Motor je 2T, si se pa žal precej nasadil pri tem. Upam, da si vsaj poceni kupil. Rezervnih delov je malo, če pa so so dragi... Čim prej se ga znebi in kupi nekaj, kar se lažje servisira. To pa je recimo Mercury, Johnson-Evinrude in Yamaha... Vse ostalo starejšega datuma je zame sporno, ker so popravila predraga...

LP
lando
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 13, 2008 12:34

OdgovorNapisal/-a lando » Po Feb 18, 2008 09:17

Hvala za odgovore,
kar se tiče podatkov o motorju, jih nimam , na pokrovu motorja je samo napis VOLVO PENTA 200, kaj več bom poskusil dobiti čez en mesec, ko grem na hrvaško , kjer mam to šaro spravljeno . Je blo pa vse skupaj res poceni - 200 eurov, drugače sploh ne bi kupil ( čoln je v dobrem stanju ).
A je mogoče da volvo sploh ni proizvajal teh motorjev , so mogoče dali samo napis na pokrov motorja , motor pa je od kakega drugega proizvajalca (?) , namreč nikjer na njihovih straneh ne najdem ničesar o tem tipu motorja .

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8826
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 18, 2008 17:40

Evo odkrito nimam kaj dosti pojma o teh motorjih, nikoli nisem nobenega popravljal, sem jih pa videl tako malce od bliže nekajkrat. V zadnjih nekaj letih pa se sploh ne spomnim, da bi kakega videl... Očitno jih je hudičevo malo, tako da zna biti motor celo zanimiv kot del zgodovine. Kateri letnik pa je okvirno ali pa celo točno?

LP
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Po Feb 18, 2008 18:23

Kolikor je meni znano so to motorji starejših letnikov, in nekak so bili povezani s Tomosom (licenca?). Nekaj je zagotovo na tem saj dalmatinci pravijo starim Tomos 4 kar 'penta'. Drugače jih pa ne poznam. Mogoče kdo drug kaj več ve o tem.
LP Blaž
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Feb 18, 2008 21:48

Blaz napisal/-a:Kolikor je meni znano so to motorji starejših letnikov, in nekak so bili povezani s Tomosom (licenca?). Nekaj je zagotovo na tem saj dalmatinci pravijo starim Tomos 4 kar 'penta'. Drugače jih pa ne poznam. Mogoče kdo drug kaj več ve o tem.

Koliko sem jaz seznanjen z zgodovino Tomosa, ni povezan z volvom, ampak so prevzeli ( opuščena proizvodnja ) licenco motorja Koenig.Pravilno se napiše Ko( dve pikice zgoraj, na o )nig.Bili so iz Avstrije ali Nemčije, ne vem več točno.
Domačini jadranske obale, pa rečejo vsakemu izvenkrmnemu motorju "penta".
Ker imam sam motor Volvo Penta ( vgradni ), sem iskal po vsem internetu oz. naslovih , katere imam, pa nikjer nisem našel V P 200. Žal.
LP
lando
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 13, 2008 12:34

OdgovorNapisal/-a lando » To Feb 19, 2008 07:29

Ja kar problem je tale penta, na bolhi sm najdu se je enkrat prodajal penta 200, prav tak je moj .
Če ne bo delov ga bom treba pač zgont pa druzga gor dat.

Evo link na bolhi
http://www.bolha.com/index.php/ukaz/ima ... 77/slika/0
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » To Feb 19, 2008 12:24

aja pol sem si pa narobe razlagal....se zgodi :)
LP Blaž
dumek
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 18:24

OdgovorNapisal/-a dumek » Sr Apr 09, 2008 20:32

imam naslov ki bi ti mogoče pomagal ker jaz iščem dele za isti motor pa še slovenca lahko prašaš ali prosiš da ti ga italjan da gor att.marino quaiat RIVA 6.DA VERRAZZANO 5C 34147 TRIESTE TEL.+390408323222 officina navale quaiat s.r.l. pa veter brez veslov
dumek
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 18:24

OdgovorNapisal/-a dumek » Sr Apr 09, 2008 20:36

pokliči pa če ti ni težko me imformatiri če so deli dobavljivi kajti lahko jih naročiš preko telefona tako da ti ni treba dvakrat v trst povej kaj si zrihtal
pevec
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Avg 05, 2007 10:55

OdgovorNapisal/-a pevec » Sr Apr 09, 2008 20:47

videm da si v dilemi kako popravitmotor tu je št od kolega ki bi ti lahko pomagal pri servisu 051 816-618..LP.
lando
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 13, 2008 12:34

OdgovorNapisal/-a lando » Po Apr 21, 2008 10:23

lep povzdrav,
hvala za pomoč, šele prejšni teden sem bil na HR kjer imam motor, tako da sem ga prvič vidu, je v kar dobrem stanju, zamenjal sem impeler ki sem ga dobil zraven motorja , olje v peti , užgal je iz prve , tako da ostalih stvari to sezono ne nameravam menjati , saj ga bom uporabljal samo 10 dni , je pa še en problem v zvezi z papirji , namreč ni original računa , samo neka pogodba, z njo pa si pri registraciji najbrž ne bom veliko pomagal ; se pa treba pač mau švercat, pa lep pozdrav vsem

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti