Mnenje za plovilo...

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
OrangeAgent
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: So Avg 28, 2010 15:08
Kraj: Litija

Mnenje za plovilo...

OdgovorNapisal/-a OrangeAgent » Sr Nov 02, 2011 22:56

Zdravo!

Se v fazi odločanja za nakup čolna. Trenutno se mi odpira ugodna opcija in sicer za čoln Beneteau Flyer 550 Cabin. Slik omenjenega čolna sicer nimam, imam pa link podobnega http://en.cosasdebarcos.com/barco_18341102011291021011019797504852.html - pravzaprav je tak isti :D

Zanima me mnenje, plovne lastnosti itd... če imamo slučajno kakšnega lastnika podobnega plovila na forumu bi bilo pa sploh super.

Hvala in lp
If it can be written, or thought, it can be filmed.
::Stanley Kubrick::
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Nov 03, 2011 09:32

Ta ki je na linku ima prešvoh motorizacijo.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

OdgovorNapisal/-a glens » Če Nov 03, 2011 10:21

Ma ne vem no če je glih prešvoh. Iz lastnih izkušenj povem, da 5,5 plastika s kabino in Yamaha 80 je čisto dovolj. 5 oseb + krama, nikoli ni bilo problema z izglisiranjem.

Ta pa ima 90 konjev, kar pa mislim da je ravno prav. Seveda, če pa je napačen propeler, je pa tudi 100 ali več konjev lahko premalo.

LP
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » Pe Nov 04, 2011 00:21

Benetu čolni so zlo težki, 550 cabrio jim ima crr. 770 kg suhe teže + motor+ prtlaga + gorivo. Po mojem vsaj 115, lahko da imajo ti modeli tud 150 motorje. Novi model 550 cabrio pa ma max. 115 PS. Sem pa letos rental 550 SD z sozuki 115, pa sem bil kar malo razočaran z hitrostjo. Res pa je imel obraščeno dno in peto s algami.
morje, morje...
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » Po Nov 07, 2011 20:16

antares 750, pa ima max 150km.... taka je homologacija, ni dosti za razmišljat kaj in kolko...:)
rider666
Admiral
Prispevkov: 928
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » To Nov 08, 2011 17:33

iz izkušenj vem da ima antares 750 150KM več kot dovolj!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Nov 08, 2011 18:13

.


rider666 napisal/-a:iz izkušenj vem da ima antares 750 150KM več kot dovolj!



Se strinjam da ima dovolj moči, ko je nov postavljen v vodo. Praktično brez krame.

Tale Antares je kar prostorna barka in ko nanosiš vanjo, kar potrebuješ in kar ne, na dopustu-križarjenju, pa ni moči "več kot dovolj". Vse se začne malce bolj "slovmovšen" in končna brzina tudi pade. Ni krize, toda kakšnih 200 konj bi bili pa krasno in res dovolj.

Je pa splošni trend konfekcijskih bark v zadnjem obdobju, da dajejo gor motorizacijo, ki je kanček podhranjena pri večji obremenitvi barke s težo.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
mitjak
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 26, 2010 11:24

OdgovorNapisal/-a mitjak » To Nov 08, 2011 20:27

imamo jeanneau 725 s 150km....ki je brat antaresa, bil sem pa tudi na antaresu....enake barkice....točno tako kot je nekdo prej povedal - ko jo postaviš v vodo šiba - 4200rpm 25voz.... ko pa greš na dopust s 300litrov tekočine, vsa krama, plin, roštilj, hladilniki...itd....pa se ti kolca po 200km; 4200rpm 20 vozlov ob mirnem morju...pri 3-4 buforih pa ga je potrebno na 5000 imet da ne pade not
rider666
Admiral
Prispevkov: 928
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Sr Nov 09, 2011 18:08

pajer1 napisal/-a:.


rider666 napisal/-a:iz izkušenj vem da ima antares 750 150KM več kot dovolj!



Se strinjam da ima dovolj moči, ko je nov postavljen v vodo. Praktično brez krame.

Tale Antares je kar prostorna barka in ko nanosiš vanjo, kar potrebuješ in kar ne, na dopustu-križarjenju, pa ni moči "več kot dovolj". Vse se začne malce bolj "slovmovšen" in končna brzina tudi pade. Ni krize, toda kakšnih 200 konj bi bili pa krasno in res dovolj.

Je pa splošni trend konfekcijskih bark v zadnjem obdobju, da dajejo gor motorizacijo, ki je kanček podhranjena pri večji obremenitvi barke s težo.

LP

.



če bi jaz postavljal pravila bi mu dal sigurno 200KM. Drugače me pa motorizacija ne moti saj barko koristim za dnevne oz dvodnevne izlete.
deserteagle
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe Okt 22, 2010 18:56

OdgovorNapisal/-a deserteagle » Sr Nov 09, 2011 18:46

Konjev nikoli ni dovolj :lol: in se popolnoma strinjam z predhodniki in vso kramo, ki se nanosi na čoln in koliko se to pozna!
Sam imam QS WA 6,3 m in je 115 km dovolj, sam 150 bi bilo pa to to :D , žal sem pa kupil rabljenega in nisem mogel izbirat.
Drugače so pa nekateri uporabniki teh čolnov čist zadovoljni z manjšo konjenico, pač ne potrebujejo več...kakor kdo.
Drugače pa dober čoln!
igor11
Kontraadmiral
Prispevkov: 251
Pridružen: To Nov 24, 2009 13:06
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a igor11 » Sr Nov 09, 2011 19:56

Flayer 750 cabrio ma max. 300 Ps, atares 750 max. 150 Ps, pač glede namembnosti čolna, atares potovalni za v vsakem vremenu, bolj polizpodrivna plovba , flayer pa bolj gliserska plovba , potovalka 30 knot.
morje, morje...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gosti