Januarsko srečanje

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Dec 19, 2013 11:48

SPAR CENTER RADEČE, ob Savi, ne morš falit :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 19, 2013 13:52

kr en napisal/-a:
vozni red 7.1.2014 :

letališče Jožeta Golobučnika Zagorje ob Savi 17:45
l
papirna steza Radeče pristanek 18:45



brane40

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2013 10:37 Naslov sporočila:
kr en je napisal/a:
vozni red 7.1.2014

A že dva dni prej boste štartali?



Je pa nekaj res, da zamudili pa ne bodo.

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Dec 19, 2013 13:58

V dveh dneh bodo že prišli iz Zagorja v Radeče... če ne bo preveč postankov vmes :wink:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 19, 2013 14:03

brane40 napisal/-a:V dveh dneh bodo že prišli iz Zagorja v Radeče... če ne bo preveč postankov vmes :wink:


Boh ve, kakšno aviacijo, navigacijo in gorivo uporabljajo? Kolikor vem na kerozin, bencin, nafto, petrolej, metanol, parafin itd... no go.

Bodo povedali!

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Dec 19, 2013 15:16

brane40 napisal/-a:A že dva dni prej boste štartali?


:oops: :oops: :oops:
Sej sm povedu, da šele po novem letu neham pit :!: :oops: :oops: :oops:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 19, 2013 15:30

.

kr en napisal/-a:Sej sm povedu, da šele po novem letu neham pit :!: :oops: :oops: :oops:



Pa si tudi letnico določil?

lp

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Dec 19, 2013 16:11

Jaz tudi pridem. Že klapa je dobra, pa še Heron tokrat...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 19, 2013 16:33

.

Drage moje morjeplovke, dragi moji morjeplovci!

Obvestilo, da se bo tema s prijavami "Januarsko srečanje-prijave", odprla po 28. decembru.

Res "ne morem" sledit vsem in vsemu, ker sem ravnokar eno srečanje pospravil pod streho, pa mi je že drugo za vratom. Marsikaj je potrebno vprašat, uskladit, zato imejte v spominu in se prijavljajte, še najbolje po novem letu.

OK? Velja.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 538
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » To Dec 24, 2013 16:02

Ja, vidim, da ste me določili.
OK, potem pač ni umika in se vidimo.
Če ima kdo kak prostor v avtu od Brezovice se priporočam, ker če bom govoril se mi bo grlo osušilo...

Glede teme pa povejte, kje želite pudarke:
- oprema jadrnice za avtonomno bivanje in življenje na njej (sončne celice, watermaker, Wi-Fi ojčevalec, izbira dinghija ...)
- oprema jadrnice za pasaže (radar, AIS, jadra, Forward looking sonar, Jordan drogue, sat. telefon,)
- prečenje Atlantika (kdaj in kje čez ter zakaj ravno tako, vreme na poti in kako do napovedi, kaj lahko pričakujemo, kaj smo se naučili
- provisioning -se ne spomnim dobre slovenske besede (kje in kaj in koliko nabaviti za uspešno pasažo)
- ribolov z jadrnice (sicer sem ker nekaj ujel, a sem popoln amater in ne znam dobro loviti rib) in priprava večjih rib
- življene na sidru v Karibih (božič v kratkih hlačah, v katero državo po kruh, kam pa po rum in kam po elektroniko)
- podvodni svet
- Vreme, (veter, tokovi, valovi, vlaga, hurikani) in kam v različnih sezonah
- kako na nekaj kvadratnih metrih živeti 24*7 s svojo boljšo polovico dve leti in ostati živ.

Torej, povejte kaj vas bolj zanima.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Dec 24, 2013 17:04

heron napisal/-a:Ja, vidim, da ste me določili.
OK, potem pač ni umika in se vidimo.
Če ima kdo kak prostor v avtu od Brezovice se priporočam, ker če bom govoril se mi bo grlo osušilo...

Glede teme pa povejte, kje želite pudarke:
- oprema jadrnice za avtonomno bivanje in življenje na njej (sončne celice, watermaker, Wi-Fi ojčevalec, izbira dinghija ...)
- oprema jadrnice za pasaže (radar, AIS, jadra, Forward looking sonar, Jordan drogue, sat. telefon,)
- prečenje Atlantika (kdaj in kje čez ter zakaj ravno tako, vreme na poti in kako do napovedi, kaj lahko pričakujemo, kaj smo se naučili
- provisioning -se ne spomnim dobre slovenske besede (kje in kaj in koliko nabaviti za uspešno pasažo)
- ribolov z jadrnice (sicer sem ker nekaj ujel, a sem popoln amater in ne znam dobro loviti rib) in priprava večjih rib
- življene na sidru v Karibih (božič v kratkih hlačah, v katero državo po kruh, kam pa po rum in kam po elektroniko)
- podvodni svet
- Vreme, (veter, tokovi, valovi, vlaga, hurikani) in kam v različnih sezonah
- kako na nekaj kvadratnih metrih živeti 24*7 s svojo boljšo polovico dve leti in ostati živ.

Torej, povejte kaj vas bolj zanima.



Vse je zanimivo!

Ko pogledam tvoj vrstni red, vidim, da se ena stvar navezuje na drugo. Vsaka tema, ki si jo navedel je pomembna za tak podvig. Izgleda da ne boš smel spustiti nobene teme. Še kakšno bomo izbezali sami.
So me že same oči in ušesa,

Že vidim, da bo prekratek večer.

Res pa je, da bi bilo fino če bi se zbrali že ob sedmih.

Glede grla pa mislim, da boš moral močit, bo pa nekaj lažje , ker je ozvočenje in ne bo potrebno napenjat glasilk.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Dec 24, 2013 18:07

Pišuka, tu bi prav rad izvedel po pesmi - http://www.youtube.com/watch?v=Cc_aScuB2L0
čeprav me je malo strah, da mi ne bo uspelo.
https://vodovod-rh.si/
pale
Admiral
Prispevkov: 1905
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Sr Dec 25, 2013 07:59

Heron jaz sem iz Brezovice ,bi mi bilo v čast da peljem takega pustolovca kot si ti.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Dec 25, 2013 09:37

Pa Sava je plovna z Gorenske,pa vlak pelje ob Savi in cesta ob Savi,iz Zasasavja pa še Lauda Air,sploh ne vidm kakega problema glede prevozov,pa magar z gumico zdej k mam nov maturček 2.5 horsa 4 tempi 4X4 pogon z reduktorjem in špero. :lol: :lol:
mašinfirer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Dec 25, 2013 11:51

Ja vse teme so zanimive in še kako potrebne za take podvige,mene osebno najbolj zanimajo prve tri in pa tema vreme..
LP Iztok
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2775
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Dec 25, 2013 13:15

V kolikor ne bom službeno v Celju bom tud jaz šel čez Brezovico, tako da se lahko kaj zmenimo.
Lp Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost