Srečanje Maj 2014

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Maj 08, 2014 08:12

Prijavljeni na srečanje:

1. MarjanT
2. RobertB
3. aleks09
4. Marjan Tomki
5. habibi Vll
6 +tender
7. PRIMULA
8. /2
9. stojko
10. kraševc
11. rjavolasa skipperka
12. volvo
13. +1
14. Marchi
15. +1
16. brane40
17. Joško
18. +1 in en mali drobižek
19. DTM219
20. elboste
21. Mitja64
Uporabniški avatar
RobertB
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Feb 12, 2008 19:09
Kraj: Sežana - Sesljan

OdgovorNapisal/-a RobertB » Če Maj 08, 2014 13:47

Elboste mi je ravnokar sporocil, da žal ne bo mogel priti. Ce se še da, prosim popravi.
Lp
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Maj 09, 2014 01:02

Z željo da ste vsi srečno prispeli domov vas lepo pozdravljam in moram povedat, družba odlična vsi ste super, mislim da smo se imeli fajn, Marjan Tomki tudi razbojniški vozel je nekaj posebnega :wink: :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Maj 09, 2014 07:34

Hvala ti na vsem področju.Zdajle ko je žena vstala,je najprej hčerki zlajnala kake lignje je jedla,kolk so bli mehki in sploh okusi s katerimi so bili polnjeni.Saj,ko smo šli domov,še avto ni hotel iti,smo kar mal bluzili po Krasu tako,da smo s R.Skiperko bli tudi po dvakrat na istem mestu.Saj veš noč ima svojo moč.No ja po dveh treh krogih smo le našli tako iskano Sežano.Smeha je pa bilo.U glavnem kot si omenil lepo smo se imeli, družba, ambient, lepo ni kaj.Upam,da ruta bo in da še po grli spustimo kako dobro kapljico. :lol: :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Maj 09, 2014 07:43

Super je bilo. Ambient, družba, hrana... Alesjo je kuhar 1a :wink:
al

OdgovorNapisal/-a al » Pe Maj 09, 2014 08:23

fotke! :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Maj 09, 2014 08:41

Hvala celi družini "Alesijo" in dežurnemu ribiču za prijeten večer ob odličnih morskih dobrotah. Tomki je polovil in zvezal vse razbojnike, tako da smo to lekcijo uspešno prestali. Škoda ker je tako kratko odmerjen čas za taka srečanja in super, da se nas vseeno zmeraj zbere lepo število.
Začuda smo kar hitro našli pot domov, sicer po stari cesti do Opčin, ampak pri Sežani smo že dojeli, da smo na pravi poti.
Nekateri smo jedli in pili, nekateri so pa fotkali :lol: , tako da fotke bodo, zagotovo.
Na snidenje.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Pe Maj 09, 2014 09:45

Hvala za super druženje. :D Še tamala Julia se je tako dobro počutila, da še zdaj spi! Upam da ni pila moje vino, ker je bil moj kozarec stalno prazen.

Tako dobrih kalamarov v življenju še nisem jedel!!! Je rekel Alesjo, da lahko kdaj tudi ponovi, samo tja moram prist.

Razbojniški vozel je pa tako simpl, da sem se ga še jaz naučil :lol:

Fajn se imejte še naprej :D :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 920
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Pe Maj 09, 2014 12:15

Vse, res vse, je bilo super,da o kalamarih ne govorimo. Alesio neverjeten kuhar. Ko pridem do domačega compa, prilepim kakšno sliko.
Jadranje je odklop
volvo
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Po Avg 05, 2013 14:46

OdgovorNapisal/-a volvo » Pe Maj 09, 2014 13:22

Vsa čast kuharju alesjotu.
Super je bilo komaj čakam naslednje srečanje!
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 920
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Pe Maj 09, 2014 20:46

Nekaj slik. Posnete so s telefonom, ker ni nihče imel fotoaparata.
Ambijent od zunaj

Slika

Pričeli smo se zbirati

Slika

Tudi zunaj

Slika

Pri šanku

Slika

Slika

Slika

Potem smo pa nekaj,... kar precej pojedli in popili.

Slika

Kalamari za oblizat prste. Alesio napiši kakšen recept v rubriki kulinarika. Pa tudi kamniti krožnik je mojstrovina, katero je izdelal Alesio.

Slika

Na koncu smo bili vsi zelo zadovolnji

Slika

In končno je tudi Alesio prisedel k mizi

Slika

Slika
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Maj 09, 2014 21:18

Jaz tokrat brez fotk
    Trenutno je out vsak mobi, ki bi imel delujoč fotkič, crknila je pa tudi baterija v stari mavici (mogoče zaradi tega, ker je crknil polnilec - to je še za 'razštrikti'... )
Kuharski užitki
    Na srečanje nas je Marchi - Dejana in mene - odpeljal po ovinku.

    Prispeli smo precej pozno (osma zvečer, malo več ali malo manj), ampak Alesjo je bil tudi temu - več kot - kos.

    Začelo se je z namazom, ki je poskrbel, da nihče ne bi neposvarjen padel v tiste črne luknje, ki smo jih nosili v trebuhu. Po tem namazu so te črne luknje v hipu postale dovolj izbirčne, da take nevarnosti niso več grozile nič hudega slutečim v okolici.

    Poleg tega je za nas prihranil za eno peko svežih sardelic in eno rundo žerjavice iz stare trte tako, da je lahko eno rundo na sveže spekel - in pri tej žerjavici tudi na sveže pogrel kamniti krožnik (tudi njegov izdelek), na katerem smo jih dobili, tako da se niti slučajno niso uspele ohladiti, preden smo jih pojedli.

    Krompir po mornarsko, ki je bil zraven, je bil tudi enostavna, zdrava in okusna hrana. Kaj je bilo v njem še - poleg kuhanega krompirja, popražene čebule in olivnega olja - je bilo stvar tega, kaj je bilo pri roki in trenutnega navdiha - in ugibati, kaj bi bilo še tisto zraven je naredilo na videz enostavno jed še bolj zanimivo.

    Nekj poetičnih zgodbic o sipah ste že prebrali, tako da o tem ne bi, ampak lahko kaj napišem o njegovih receptih... V osnovi receptov, po katerih bi Alesjo kuhal, ni - Alesjo najbrž dvakrat naredi 'isto' jed enako samo po naključju.

    Alesjo je povedal več in bolj jedrnato, kot znam jaz tule ponoviti in se tu raje ne bom (še bolj) razpisal o tem, ampak kako doseže, da postavljanju v posodo ostanejo pokonci, bom pa napisal. Enostavno... ko veš - ali pa če si Alesjo. Postaviš posodo tako, da je dno nagnjeno za kakih 45° - toliko, da ko postaviš polnjeno sipo na dno, stoji naslonjena na steno posode. In potem jih nalagaš drugega ob drugega, dokler dno ni pokrito; potem lahko postaviš, da stoji ravno, pa se nič ne prevrne.

    Vsaka stvar, ki jo naredi, je enako enostavna in logična - ko to on počne ali pove.

    Še to, kako smo prišli do polnjenih v lastnem soku kuhanih lignjev z vsaj tremi različnimi okusi? Enostavno. Prvega nadeva (drobno zrezane lovke, pest riža in še kaj, kar sem prelišal) je zmanjkalo, preden so bili vsi lignji v posodi in vse dno pokrito z njimi, pa je nastalo še nekaj takega s šunko in nekaj takega s sirom, pa morda še malo kombinacije...

    Alesjo enostavno iz tistega, kar mu pride pod roko, naredi kaj, kar je ne le užitno, ampak uživaško. Če je vse zaprto in ni kje kaj kupiti, se bo pri njem na barki našel paket špagetov ali kaj podobnega, blizu pa se gotovo najde vsaj nekaj ježkov, če nič drugega. In je Alesjo povedal - če sem si zapomnil prav - da iščeš samičke, da so samičke tisti 'ježki', ki nosijo kak drobec peska, kamenče... in da iz njih vzameš ikre, ki jih enostavno surove kot omako dodaš špagetom.

    Po dosedanjih izkušnjah z njegovimi čudeži je ta 'špartanski' recept še ena specialiteta, za katero bi si ljudje pisali recepte, Alesjo pa itak vsakič naredi malo drugače - in vsakič izpade odlično.
Vsebina srečanja
    Prisluškovanje temu, kaj je Alesjo povedal o tem, kako sčara hrano, je bilo že samo vredno obiska.

    Gledati Joškovo Julijo, ki suvereno je obvladovala 'parter', je bil drugi užitek. Kaj bo šele, ko 'punček' malo zraste... Dobro, da Joško vzdržuje kondicijo tudi s kakim kolesarjenjem na dolge proge, tako da je nekaj možnosti, da ji bo še nekaj časa kos.

    Habibi-ju sem povedal, da se je nekaj zlomilo zglobu ene od mini-12 na Viru - še ne vem točno, kaj, naj bi bila neka pop-kovica, pa ne vem, da bi bila kakšna v zglobu - pa je rekel, da ga prav zanima kaj je, pa da če bo treba kaj izstružiti, naj tudi kar prinesem.

    Pa Volvo in njegov prijatelj z obale - mislim da prvič na srečanju, ampak na morju nista zelenca in bilo ju je prav zanimivo poslušati.

    Pa...

    Razbojniški vozel je pa omejeno uporaben. Izkazalo se je, da se ga rpaviloma da v hipu odvezati - in zato ni, kot je zmotno napisal Marchi, primeren za vezanje razbojnikov. To seveda pomeni, da tudi ni zares primeren za vezanje žena, tašč in druge podobne okoliščine (recimo, ko bi žena rada privezala moža, da ne uide na košarko, na pivo ali kaj podobnega).

    Kar zadeva barke, je pa z njim tudi še treba dobiti izkušnje z debelimi vrvmi na tankih rečeh (recimo obročih, vzidanih v obalo), na zelo grobih vrveh pri katerih je veliko trenje, kjer bi lahko bil problem s hitrim odvezovanjem, pa z vezanjem okrog debelih bitev...

    Zlahka se utegne zgoditi, da za katerega od takih položajev ni primeren, ampak je pa kar nekaj takih, za katere se je doslej zelo dobro izkazal.

    Ostalo, o čemer je še tekla beseda, pa je preveč raznoliko - in jaz sem bil proti koncu že malo dremav, da bi lahko naštel...

    Hvala tudi Marchiju - in Dejanu - za že omenjeni čudovit ovinek na poti na to srečanje.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Maj 09, 2014 23:06

Marjan Tomki kar si napisal je vse več kot v nulo in ostali hvala za pohvale, bomo še kakšno srečanje naredili. :lol:
Uporabniški avatar
stojko
Viceadmiral
Prispevkov: 464
Pridružen: So Jun 21, 2008 16:50
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a stojko » So Maj 10, 2014 00:40

Čeprav sva s kolegom prišla zelo, (ZELO) kasno (sva pa potem potegnila v noč :D ) sva bila deležna dobrot. Žal se včasih ne izide zaradi služb in ostalih dejavnosti.
@alesjo vse pohvale. SUPER !!! Ambient pa..... (sedi 5) :D
al

OdgovorNapisal/-a al » So Maj 10, 2014 08:15

Lepo, lepo... lignji do sem dišijo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti