Za vse, ki razmišljate o oceanski plovbi
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Jasna, povezava tudi na tvoj blog je na forumu že nekaj let v temi Blogi nekaterih slovenskih jadralcev, ampak še lepše, da si se oglasila tudi tu.
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Evo mene, oprostite za zamudo.
Nekdo me je prosil, da še tu povem, kako se da poceni živet na barki. Ker sem ravnokar na isto vprašanje odgovorila po mailu in ne bi dvakrat pisala, sem odgovor objavila med "pogosta vprašanja" na moji spletni strani.
Link: http://www.sailingcalypso.com/sl/faq/
Če ima še kdo kakšno dodatno vprašanje, bom z veseljem odgovorila.
In za tiste, ki sprašujejo, kje dobiti dobro jadrnico za majhen denar, nekaj namigov:
http://www.yachtworld.com/boats/1978/Ra ... QeriprDjIU
http://www.yachtworld.com/boats/1979/Mo ... QesLZrDjIU
Upam, da sem s tem komu pomagala.
Dober veter in mirno morje vsem
Jasna[/url]
Nekdo me je prosil, da še tu povem, kako se da poceni živet na barki. Ker sem ravnokar na isto vprašanje odgovorila po mailu in ne bi dvakrat pisala, sem odgovor objavila med "pogosta vprašanja" na moji spletni strani.
Link: http://www.sailingcalypso.com/sl/faq/
Če ima še kdo kakšno dodatno vprašanje, bom z veseljem odgovorila.
In za tiste, ki sprašujejo, kje dobiti dobro jadrnico za majhen denar, nekaj namigov:
http://www.yachtworld.com/boats/1978/Ra ... QeriprDjIU
http://www.yachtworld.com/boats/1979/Mo ... QesLZrDjIU
Upam, da sem s tem komu pomagala.
Dober veter in mirno morje vsem
Jasna[/url]
Calypso je trenutno tukaj:
http://www.pangolin.co.nz/xtras/yotreps ... 6967a2f8cb
http://www.pangolin.co.nz/xtras/yotreps ... 6967a2f8cb
-
al
al napisal/-a:Sta kar neaktivna na svoji strani. No, najbrž tam ni ravno wifi-ja![]()
Meni so kul njune tedenske novičke, na katere sem se naročil:
http://www.sailingcalypso.com/sl/narocn ... ke-novice/
-
al
Sej o SY Delos smo že pisali ampak ja seveda, rabiš na barki opremo.
A v resnici, rabiš samo eno dobro babo...
A v resnici, rabiš samo eno dobro babo...
-
al
No ja ampak to, da je edina si lahko razlagaš tudi, da pač druge ni
Samo, da ne bomo nesramni. Ženska posadka kot partnerka na potovanju, življenju na barki je morda najbolj pomemben faktor.
Si ne predstavljam, da mi "cvili"v neurju in podobno.
Ključ uspeha je po moje v tem, da ji prepustiš nekatere naloge na barki. Ponavadi si jih sama izbere pa tu ne mislim klišejsko na kuhanje itd... In ko ima občutek in dejansko pripomore k plovbi, bivanju je namen dosežen. Za oba.
Aja,pa tulit se ne sme na posadko. Če kapitan sam ne zna dajati jasnih ukazov ali sam krmariti in provezovati barke potem itak nima smisla...
Samo, da ne bomo nesramni. Ženska posadka kot partnerka na potovanju, življenju na barki je morda najbolj pomemben faktor.
Si ne predstavljam, da mi "cvili"v neurju in podobno.
Ključ uspeha je po moje v tem, da ji prepustiš nekatere naloge na barki. Ponavadi si jih sama izbere pa tu ne mislim klišejsko na kuhanje itd... In ko ima občutek in dejansko pripomore k plovbi, bivanju je namen dosežen. Za oba.
Aja,pa tulit se ne sme na posadko. Če kapitan sam ne zna dajati jasnih ukazov ali sam krmariti in provezovati barke potem itak nima smisla...
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti
