Srečko in Olga Pust

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1881
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

OdgovorNapisal/-a EDO » To Okt 02, 2012 16:50

--
Nazadnje spremenil EDO, dne Pe Dec 07, 2012 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Okt 02, 2012 16:55

Spremljam tudi jaz blog zapise.

Nic se ni napisal, kako velika je sploh bila spranja skozi katero je vtekala voda. Glede na to, da ni zapisal, da se je trudil kaj flikat/basat v luknjo/poskusit zaustavit si predstavljam, da je ze takoj ob pogledu nanjo obupal.

Po drugi strani pa je ostala nad vodo se kar nekaj ur (z izmetavanjem in izpumpavanjem vode) in mogoce niti ni bila taka velika luknja, da se ne bi dalo vsaj malo zabremzat vdora vode...

V vsakem primeru pa res sranje in nesreca. Pa se z zavarovalnico se bo zafrkaval, ze kar vidim. :evil:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Okt 02, 2012 17:16

Očitno je odtrgalo del trupa, kjer je vpeto krmilo. Pri tako sloviti barki res neverjetno majhna možnost za tak scenarij. Bo zanimivo, kaj bo povedal proizvajalec in kako se bo vse skupaj končalo.
Pri moji, serijski barki, je krmni prostor, kjer je krmilo, ločen od ostalih prekatov, tako da barka verjetno še vedno pluje, če je krma polna vode, razen če ...
Tudi sam bi najprej skušal omejiti vdor vode ob hkratnem delu kaljužne črpalke. Veliko je vprašajev in nesreča se zgodi takrat, ko odpove vsa teorija in logika.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Okt 02, 2012 17:35

Z jadrom sta preprecevala vdor vode.

Beri vse
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » To Okt 02, 2012 18:25

Joško napisal/-a:Z jadrom sta preprecevala vdor vode.

Beri vse


Aaaaa... ok! Tega sicer nisem nikjer zasledil (pove le, da sta uspela pospravit jadra, pri cemer je genovo strgalo).
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Okt 02, 2012 21:39

inspiron napisal/-a:
Joško napisal/-a:Z jadrom sta preprecevala vdor vode.

Beri vse


Aaaaa... ok! Tega sicer nisem nikjer zasledil (pove le, da sta uspela pospravit jadra, pri cemer je genovo strgalo).

Treba je iti prebrati na blog, ne prebrati samo tisto, kar je prenesel in povzel Edo. Povezava na Pustov blog je v NT-jevem prispevku na prejšnji strani te teme.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
bcc
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 14:08

OdgovorNapisal/-a bcc » So Jan 12, 2013 19:18

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Jan 12, 2013 21:10

Ufff, tole je pa srce parajoče :(
Veliko sreče obema za naprej!
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » So Jan 12, 2013 21:12

Sem šele pred pol ure videl kaj se je naredilo, hudo je tako zapustit svoje veselje :(
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » So Jan 12, 2013 23:00

Res mi je šlo kar na jok, ko sem tole gledal :cry:
Upam, da sta se opomogla in da ta nesreča ni pomenila konca njunega morjeplovstva...

Vsekakor srečno naprej :arrow:
Green to green or red to red, safely go ahead!
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Ne Jan 13, 2013 09:07

Ufff.... ja s težkim srcem gledaš take posnetke... :cry: :cry:

Sta pa imela srečo, da je bila pomoč blizu!! Samo da sta odnesla celo kožo, da ni bilo žrtev...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Jan 13, 2013 13:07

Če se ne motim Srečko nadaljuje plutje vendar ne na svoji barki.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Jan 13, 2013 21:35

CAR napisal/-a:Če se ne motim Srečko nadaljuje plutje vendar ne na svoji barki.


Po posnetkih sodeč na svoji sigurne ne :twisted:
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jan 14, 2013 08:54

Jaz bi jima vseeno želel, da na svoji. Še vedno pa lahko spremljaš njegov blog na web strani od Jadralnega kluba Novo mesto
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 13, 2013 22:27

Pravkar sem prišel z njegovega prvega predavanja "Potopljene sanje". Izdal je tudi knjigo z istoimenskim naslovom na podlagi izjemno obsežnih zapiskov in fotografij s poti okoli sveta, katere pa kot veste z ženo nista uspela dokončati - na svoji barki.
LP NT

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov