Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Apr 02, 2022 00:23

NASA napisal/-a:Si komponente izbral sam ali so ti oni sestavili tak komplet?
Si to vgradil v obstoječ box na barki? Kakšno in koliko debeli izolacijo imaš?

Želel sem kompresor BD 35, potem pa so v Empor trgovini predlagali hladilno enoto, s tem kompresorjem, ki je bila cenovno ugodna. Ni imela hitrih spojk, tako da je moral priti na barko hladilničar.
Izparilnik sem želel enakih mer kot je bil prej, ker ravno paše v en prostor v koritu hladilnika. Takrat je bil to z oznako S2, zdaj je S8. Termostat je lahko najbolj navaden ali elektronski.

Hladilnik je trenutno v prenovi, izolacija bodo plošče ekspandiranega poliuretana z zaprtimi celicami, 6 cm.

Vse glede hladilnikov sem našel v temah:

viewtopic.php?f=5&t=22058&p=356840&hilit=#p356840

viewtopic.php?f=2&t=7822&p=129564&hilit=#p129564
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Sr Apr 06, 2022 10:47

Blazine narejene :), šivilja je naredila TOP in zelo ugodno
Barka počasi dobiva želeno podobo
Elektrarna naročena, čakam prevzem

Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1251
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Apr 06, 2022 20:56

Tvojo obnovo je pa res užitek opazovati!
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Apr 06, 2022 21:16

Nasa, a pohištvo si na novo furniral? Zgleda res lepo ...
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Apr 07, 2022 08:07

@Leut hvala
Grega295 napisal/-a:Nasa, a pohištvo si na novo furniral? Zgleda res lepo ...

Vse lesene dele ( vrata, predali, police,....), ki sem jih lahko odšravfal sem nesel domov v delavnico. Predelne stene, kuhinjo in ostalo sem pobrusil na barki z rotacijsko brusilko in 2x prelakiral z Adler Pur strong G50 lakom. Nekje je @Darh napisal da je pretrd in bi bilo bolje uporabiti Adler Legnopuur G50. Bomo videli, kaj bo pokazal čas. To informacijo sem dobil prepozno.

Na novo sem naredil le oblogo na steni v prednji kabini in mizo v salonu. Ostalo je vse prvotno pohištvo.

Naslednji projekti je hladilnik. Še vedno ne vem ali naj samo obložim notranjost z izolacijo cca 3 cm in pleksijem ali vse ''razturam'' in naredim komplet novo notranjost z cca 6 cm izolacijo.
Prva varianta vem, da je bližnjica, druga pa kar zahtevna. Barka je na vodi in nimam elektrike za strojčke ( Fein žagica za razrezat notranjost hladilnika in sesalec). Razmišljam o agregatu ali kakšen dan v marini, če me ne bodo nagnali zaradi hrupa?
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » So Apr 09, 2022 20:18

Izbiram hladilnik
Bo ta izbira OK? Je kje še kaj ugodnejšega?
https://www.svb.de/de/isotherm-kuehlsys ... assic.html
Izparilnik meri 35/25 cm, večji ( art. CC GE 150 ne vem če gre v hladilnik)
EleneSelene
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: To Feb 18, 2014 15:08

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a EleneSelene » Po Apr 11, 2022 09:24

Preveri Adriamerkur, tam sem jaz kupil, je pa bil dolg dobavni rok.
Uporabniški avatar
rado
Kontraadmiral
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 26, 2019 10:09

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a rado » Po Apr 11, 2022 12:02

poglej oglas 9224016 na bolhi!
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Sr Apr 13, 2022 13:20

Podest in mizica
Slika

Kje bi dobil ta zatič za vang? Reža meri mislim, da 8mm
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 14, 2022 20:49

Imbus vijak..glava gre not....
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 14, 2022 20:51

Študiram,da bi ti mojo jadrnico dal za neki časa..če b mi jo tkole ušminkal..
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Apr 15, 2022 21:21

@polanc :D :D :D
Imam še nekaj dela s svojo
Danes je dobila novo argolo
Nosilec lesenega dela sem pozabil čez noč v čistilu. Noč ima svojo moč in mi je razžrlo eluksacijo na aluminiju. K sreči je vsaj simetrično

Slika

@paco
Inštrumenta se ni dalo popravit :(

Slika
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Apr 21, 2022 08:42

Se nisem mogle upreti ugodni ponudbi :). Sicer je bila želja že dlje časa za en podest zadaj.
Malo bo za predelat pritrdilne nosilce in naredit dilce. Lesa imam še dovolj.

Prosim za kakšno idejo kako rešiti nosilec pomožnega motorja, da ga pripnem na ta podest ali pa da se v sili na hitro odmaknejo deske kjer je pomožni motor.

Slika
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 21, 2022 09:24

Zadaj zavar 2 kosa inoks cebi 8 cm dolga,cca 30krat 15 mm.na nosilec našraufi ploščat inoks 25 krat 10 mm tako da ti razdalja točn paše v privarjene cevi.fertik.Cevi zavari zgoraj v višini desk spodaj gledajo v vodo kar ni moteče.
NASA
Admiral
Prispevkov: 780
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obnova jadrnice Sanset 77-Sunbeam 25

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Apr 21, 2022 14:17

polanc napisal/-a:Zadaj zavar 2 kosa inoks cebi 8 cm dolga,cca 30krat 15 mm.na nosilec našraufi ploščat inoks 25 krat 10 mm tako da ti razdalja točn paše v privarjene cevi.fertik.Cevi zavari zgoraj v višini desk spodaj gledajo v vodo kar ni moteče.

Če prav razumem bi cevi bile pokonci v katero vstaviš nosilec ko ga rabiš?
Kaj pa tiste cevi, ki bi gledali dol? A nebi ujel kakšne vrvi na privezih?
A si prav razlagam? Bo to držalo ali odpadlo v morje skupaj z motorjem?
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov