PODGANA V JADRNICI

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

stanec
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a stanec » Po Maj 21, 2012 15:02

To je najboljša zaščita,ki sem si jo sam izdelal že pred leti iz inoksa.Je pa nerazumna cena.
Popolnoma pa odgovarja tudi prazna kartuša,ki jo daš na privezno vrv,lahko eno ali dve zaporedoma,prav tako učinkovito, pa parktično brez stroška.
z vetrom v laseh
Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » Pe Avg 24, 2012 10:20

kako deluje to s kartušo?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Avg 26, 2012 12:16

Upal sem, da bo prilepil kakšno sliko...

Večina teh trikov skuša motiti glodalce, ki bi radi po vrveh splezali na barko tako, da je kje na vrvi kakšna ovira, ki se je ne da dobro oprijeti (in v katero se ne da zapičiti kremljev) in se je ne da (ali jo je težko) preskočiti tako, da na drugi strani ovire spet zadeneš vrv.

Tako bi lahko delovala na vrv nataknjena kartuša (mogoče prazna plinska, preluknjana, da lahko natakneš na privezno vrv?) - ki je bila omenjena zgoraj.

Mislim, da sem že slišal tudi za na vrv nataknjene preluknjane plastenke, ampak se ne spomnim, koliko je bilo to uspešno...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
jankobog
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 04, 2012 08:41

OdgovorNapisal/-a jankobog » Če Sep 20, 2012 10:45

OMG..... Dragi morjeplovci... ima še kdo slabe izkušnje z Nautiko Kufner?? Jadrnice so slabše ko iz prve svetovne ..... Samo podgane se manjkajo :roll: :roll: :roll:
Vihar
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 14:46
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a Vihar » Če Sep 20, 2012 11:22

Mora biti huda osebna zamera, da si se registriral za to objaviti :lol:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Sep 20, 2012 11:27

Janko res misli, da je bog. Tako se registrirati in samo pljuvati čez nekoga je skrajno neumestno. Jaz bi bolj stavil, da je Janko alias bog konkurencno podjetje Kufnerja, kateremu charter ne gre najbolje, ker ima verjetno Janko razsute barke... Ne vem, ugibam.

Če že tak post je najmanj kar je potrebno napisati razloge, utemeljiti svoje besede in tako jim dati neko težo. Vse ostalo je pa samo za radirati...
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
jankobog
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 04, 2012 08:41

OdgovorNapisal/-a jankobog » Če Sep 20, 2012 12:05

Pozdravljeni,

Jaz nisem noben čarterist.
Bili smo na jadranju in z jadrnico je bilo praktično vse narobe, zato sem tudi povprašal, če ima še kod slabe izkušnje.

Jadrnico smo prevzeli z 4 urno zamudo kajti ni delal krmilni mehanizem.
Končno izplujemo in glej ga zlomka poči druga veriga.

Glavnega jadra se sploh ni dalo izvleči , oz komaj,...

Da ne bi govorili o tehničnem stanju barke, razbita okna, zelo uničena tikovina , hladilnika sploh nismo imeli, in seveda polno nedelujočih lučk in stikal , rezervoar sploh ni kazal stanja ,... ampak imeli smo toplo morje konstantna temparatura 70C
:)
Jaz sem samo povprašal če je imel kdo takšne izkušnje, al smo samo mi imeli takšno "srečo"
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Sep 20, 2012 12:39

Pozdravjen,
če je bilo tako hudo ti predlagam da odpreš novo temo v rubriko npr vse v zvezi z navtiko, ali vse kar ne spada nikamor pa nadrobno opiši kaj kje kako za koliko pa da ga sk..camo nateguna malomarnega :evil:
LP
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 20, 2012 12:41

Rad bi videl fotke te barke, ker tako kot si zapisal, še dobro da je plula. Ponavadi pa, ko je najemnik nezadovoljen z eno stvarjo, vidi v eni praski na oknu, vsa okna razbita... Nekateri čarteristi v takih primerih prižgejo žar, prinesejo vino, tako da posadka v dobrem vzdušju začne svoj dopust. Takrat ni problem počakati na popravilo.

Ne zagovarjam čarterista, ki slabo skrbi za barko, je pa res, da so septembra ko gre sezona h koncu, barke že "zdelane". Barke se "vzdržujejo" samo ob sobotah, ko so menjave posadk in še to ima en serviser na voljo recimo 5 ur za 10-20 bark. Si lahko misliš kako detaljno vzdrževanje je to.

Za zamudo pri prevzemu jaz ne bi jamral, ker so popravljali krmilni mehanizem in brez krmila pač ne gre.

Prevzem barke je čas, ko se preveri čimveč stvari na barki, vsekakor pa vitalne dele, motor, krmilo, jadra, vpetje kobilice, signalizacija, inštrumenti, wc, hladilnik...

Če takrat ugotoviš tako stanje kot ga opisuješ, zahtevaš nadomestno plovilo ali oodpravo večjih napak in primerno zmanjšano ceno.
Jamrat vse povprek je najlažje.

Še to. Mislim, da bi moral vsak morjeplovec, ki najame barko, v primeru, da med uporabo barke opazi majšo tehnično napako, le-to, sam odpraviti, v dobro vseh. Najmanj kar je, pa ob povratku v bazo, predati seznam ugotovljenih napak, čarteristu. S tem bi mu olajšal delo in poskrbel za večjo varnost naslednje posadke. :wink:
jankobog
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 04, 2012 08:41

OdgovorNapisal/-a jankobog » Če Sep 20, 2012 13:09

Nisem hotel "šimfati" ampak ko sem napisal prvo objavo če kdo pozna sem bil "napaden" in sem opisal lepšo obliko (delalo še ni marsikaj), če bi rad videl barko pojdi v Biograd stoji je prazna mi smo po dveh dnevih odšli.
Barke sam ne smeš "sam popravljati" kolikor je nam seznanjeno.

Mogoče smo samo mi imeli srečo.
Saj nima veze amapk samo v opozorilo.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Po Sep 24, 2012 16:43

jankobog napisal/-a:Nisem hotel "šimfati" ampak ko sem napisal prvo objavo če kdo pozna sem bil "napaden" in sem opisal lepšo obliko (delalo še ni marsikaj), če bi rad videl barko pojdi v Biograd stoji je prazna mi smo po dveh dnevih odšli.
Barke sam ne smeš "sam popravljati" kolikor je nam seznanjeno.

Mogoče smo samo mi imeli srečo.
Saj nima veze amapk samo v opozorilo.


JankoBogec... car si! Kako si padel v pogovor o podganah? Čestitam, napiši nam še kakšna je bila jadrnica in kako ste jo prevzeli od čarterista?
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » Po Sep 24, 2012 20:58

Najvecji "carji' so tlele nautika Kufner, ker so uspeli tako barko oddat. Ker niti pod razno mi ni jasno, zakaj so najemniki (jankobog) tako barko prevzeli. :roll:

Bi pa spotoma bi se malo pridusal: generalno na forumu cutim nek odpor ter manjvredno obravnavanje oz. splosen slab pogled na charteriste (neznalice, pijanci, zdrahajrji, ...). So LAHKO tudi taki, nic ne recem. Tudi nekaj 100x vec jih je kot lastniskih bark (vsaj teh vecjih) in sen najde swashta..

Generalno pa vedno, ko 'pljunete' cez charteriste, morate vedeti, da ima (lahko)dolgoletni charterist veliko vec izkusenj tako z razlicnimi barkami, tako z razlicnimi posadkami in veckrat tudi z razlicnimi morji/okolji (ker renta tudi po svetu) kot pa lastnik barke, ki nekaj (dest)let pozna samo svojo barko z omejeno posadko in plutjem nekaj 100 milj po pred "lastnim dvoriscem" (beri luko).
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Sep 24, 2012 21:08

inspiron napisal/-a:Najvecji "carji' so tlele nautika Kufner, ker so uspeli tako barko oddat. Ker niti pod razno mi ni jasno, zakaj so najemniki (jankobog) tako barko prevzeli. :roll:

Bi pa spotoma bi se malo pridusal: generalno na forumu cutim nek odpor ter manjvredno obravnavanje oz. splosen slab pogled na charteriste (neznalice, pijanci, zdrahajrji, ...). So LAHKO tudi taki, nic ne recem. Tudi nekaj 100x vec jih je kot lastniskih bark (vsaj teh vecjih) in sen najde swashta..

Generalno pa vedno, ko 'pljunete' cez charteriste, morate vedeti, da ima (lahko)dolgoletni charterist veliko vec izkusenj tako z razlicnimi barkami, tako z razlicnimi posadkami in veckrat tudi z razlicnimi morji/okolji (ker renta tudi po svetu) kot pa lastnik barke, ki nekaj (dest)let pozna samo svojo barko z omejeno posadko in plutjem nekaj 100 milj po pred "lastnim dvoriscem" (beri luko).


samo takih vas je zelo malo.
v veliki večini so pa čarteristi vsaj pri meni slabo zapisani...
mislim predvsem nažalost na "vzhodnjake"...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Sep 25, 2012 14:57

jeb.. zdaj to.
Znanec je v zadru na jadrnici 4 tedne nastavljal pasti za miš pa lepila pa futr pa vse možno ni je ujel 12 pasti je imel, na koncu je samo šla ven skozi nek izpuh za topli zrak pri motorju kjer je nek ventilaror ga preglodala v okoglo luknjo in šla ven.(ne vem kje je to se ne spoznam na jadnice) v glavnem če je šla tam ven gre najbrž lahko tudi notri, je da začasno mrežice od cedil tja.dobil jo je pa na kornatih z zabojem vina.
Zgrizna je pa baje boga in pol, inštalacijo, talno oblogo, kable, prevleke...
stanec
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a stanec » To Sep 25, 2012 19:40

cibro napisal/-a:jeb.. zdaj to.
Zgrizna je pa baje boga in pol, inštalacijo, talno oblogo, kabl , prevleke...


Ja jasno,če jo zapreš in nima druge hrane, grize vse kar ji pride, če pa se počuti ogroženo, hrane pa ne bo in ji omogočiš odhod, bo odšla.
Letos smo se spet borili z njimi v Grčiji. Jaz sem ji zadnji moment preprečil, da pride na barko, prišla pa je na prijateljevo barko, pa je imel na barki Šnavcerja,"specialista" za podgane, potem pa jo je lovil še celo dopoldne po barki. Je tako razbijal, sem mislil,da je odprl kleparsko delavnico na barki.
z vetrom v laseh

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov