Barcolana 2012

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
bof
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 16:14

Barcolana 2012

OdgovorNapisal/-a bof » Po Okt 01, 2012 11:55

Pozdravljeni!

Ali se kdo od lastnikov jadrnic namerava udeležiti barcolane naslednji vikend?
Smo trije izkušeni jadralci, brez jadrnice in iščemo ekipo ali posameznika, ki razmišlja o udeležbi na barcolani 2012.

Seveda smo za vikend paket pripravljeni plačati!

V kolikor je kdo za, in je pripravljen jadrati s še 3mi člani, naj mi javi!

lp,
bof
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2775
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Okt 01, 2012 12:59

Kontaktiraj našega člana "Clipperja" pa mislim, da ti bo lahko pomagal :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
bof
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 16:14

OdgovorNapisal/-a bof » Po Okt 01, 2012 20:38

Hvala.. bom poskušal!
Sem ga neki klical ze dopoldne, pa se ni oglasil!

Mu pošljem na zasebno!
Uporabniški avatar
omahens
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 27, 2010 12:21
Kraj: Raztez
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a omahens » Sr Okt 03, 2012 23:57

Sem že lani razmišljal, da bi šel. Ampak! Nikakor ne mislim resno tekmovat, samo kot zabava. Najverjetneje ne bo nič iz tega, pa vseeno: Morda koga manj izkušenega (da ne bo imel želje po zmagi) zanima udeležba iz "firbca," da enkrat zares od blizu vidi vse skupaj?

Imam 8 metersko barko, H-800....
Uporabniški avatar
bof
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 16:14

OdgovorNapisal/-a bof » Če Okt 04, 2012 06:33

Tudi sami nimamo namena resno tekmovati!

Smisel vsega je sodelovanje, kot pri vseh zadevah je pa najbolj zanimiv dan na vsem dogodku, dan pred plovom.
Torej sobota zvečer v Trstu!
Spiti v miru kako pivo itd..


Torej če je kdo za.. smo zraven!

lp,
bof
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Okt 04, 2012 10:09

bof napisal/-a:Tudi sami nimamo namena resno tekmovati!
Smisel vsega je sodelovanje, kot pri vseh zadevah je pa najbolj zanimiv dan na vsem dogodku, dan pred plovom.
Torej sobota zvečer v Trstu!
Spiti v miru kako pivo itd..
Torej če je kdo za.. smo zraven!
lp,
bof


Haha, v miru spiti pivo v Trstu na predvečer Barcolane. Če želiš v miru spiti pivo in kaj dobrega pojesti, potem ostani pri Sonji v Izoli ali kje v okolici. V Trstu je vedno nepregledna množica ljudi, štanti, koncerti, v morju pa po 10 bark vezanih ena na drugo in ko malo zapiha se vse podre kot domine in posadke hitijo prestavljat barke, iskat privez... No ja, mi smo potem vrgli kar sidro pred Carinarnico in tam pričakali jutro. To je zanimivo doživet, ampak piva pa v miru ne boš spil, čakal boš nanj v dooolgi vrsti.
Včasih je vozil brezplačni avtobus Izola - Trst, za prijavljene posadke in tudi privezi v Izoli so bili zastonj.
Vse skupaj je en jadralski praznik, tako da če imate čas in če ni napovedan ne vem kako močan veter, je vse skupaj lepo doživetje, sploh ob štratu, ko si del nepregledne množice jader in nekaj tisoč glave množice jadralcev, največje regate na svetu. Vsak skiper iz okoliških marin mora to regato vpisat med svoje "dosežke".

Slika

Slika
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 04, 2012 10:30

V Izoli pri Sonji.... jah... lepo ja...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Če Okt 04, 2012 10:41

s škampi bi se bolj prilegla kakšna malvazija :wink:
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 04, 2012 10:43

pešekan napisal/-a:s škampi bi se bolj prilegla kakšna malvazija :wink:


pravilo je, da piješ tist, kar ti paše :lol:
(in kolkr ti paše :roll: )
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Okt 04, 2012 10:54

al napisal/-a:pravilo je, da piješ tist, kar ti paše :lol:
(in kolkr ti paše :roll: )


Vidiš Al, zato jaz ne morem razumet, zakaj flaširajo vodo. Enkrat sem se tuširal z Zalo, pa je ful zamudno. Ne vem, kako to drugi prakticirajo?

Sam je pa tista gužva in vrvež zvečer pred Barcolano v Trstu zanimiva. Vedno grem rad tja, če izvzamem probleme s parkingom. :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 04, 2012 10:59

Če si ta prav tajkun/davčni utajevalec (recimo temu raje optimizator) ali pa Rus, se tuširaš s šampanjcem (jaz se ne ampak samo zato, ker ga ne maram) :lol:
Uporabniški avatar
bof
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 16:14

OdgovorNapisal/-a bof » Če Okt 04, 2012 16:10

haha.. vidim da je bilo vse narobe razumljeno!

Hotel sem reči, da je čar Barcolane, (sam sem se jo udeležil ttrikrat), predvsem sobota zvečer po Trstu! Če greš dve ulici zadaj, resnično v miru spiješ pivo, vrvež je pa načeloma na pomolu oziroma ob morju, pa mejbi še v prvi ulici zadaj.
Je pa tudi tisto uro pred štartom docela zanimivo, ko se folk podi za štartno linijo.

No vseeno, hotel sem povedat, da mi je želja predvsem udeležba in ne neko tekmovanje z miljonskimi barkami, katere financira zgoraj omenjena srenja, ki se poliva s šampanjcem!

Lep dan vsem, seveda veter v laseh.. Motornjačam pa mirno morje!

lp,
bof
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Če Okt 04, 2012 16:33

na piazza unita bo nastopal RAF, ta komad pa verjetno poznate vsi
http://www.youtube.com/watch?v=IA7FYxkTpls
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Okt 04, 2012 23:02

kr en napisal/-a:...jaz ne morem razumet, zakaj flaširajo vodo. Enkrat sem se tuširal z Zalo, pa je ful zamudno. Ne vem, kako to drugi prakticirajo?


:lol: :lol: :lol: :lol:
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
MicTic
Viceadmiral
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 12:48
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MicTic » Pe Okt 05, 2012 12:06

Fantje se vidimo tam!
Jaz zmeraj "tekmujem", ker drugače ne gre. Množica te pritegne in porine.
Najlepši pa je predvečer, ko spiješ rujno slovensko vince v našem Trstu na slovenski barki, nekako 45. vezan, od pomola, za tabo pa še vsaj 20. Vsi smo prijatelji in dobre volje. Na obalo pa me preveč ne vleče...
Je doživetje. Predvsem štart. Nekateri so že na prvi boji, ko prvi prilezejo čez štartno linijo....
:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti