OdgovorNapisal/-a heron » Pe Feb 03, 2017 16:21
O nakupu tega sem pred plovbo po svetu precej razmišljal, a se zanj nisem odločil.
Med razlogi proti so:
- povsem ti uniči kopalno ploščad. Na 30 feetov itak nimaš preveč prostora
- zadeva je draga in relativno grda in doda težo zadaj
- električni avtopiloti so sedaj precej boljši, kot so bili pred 30 leti. Naj ti NT zdizajnira in proda dober avtopilot in še kaj električnih stvari zraven (MPTT kontroler, celice, mogoče boljši alternator ...), boš imel več od vsega za manj denarja
- vožnja v rikverc je nemogoča - ga moraš izveči iz vode, če se prav spmnim
- če imaš problem s krmilom na primer če zadaneš v deblo, je prav mogoče, da ti ista stvar poškoduje tudi veterno krmilo in si itak brez vsega
Dober razlog za nakup pa je to, da se takoj vidi, da si stara morska sablja in te vsak takoj vpraša od kod si prijadral. Tole je bolj za hec.
Na modernih barkah teh zadev jaz nisem videl kaj dosti.
Lep pozdrav, Tomaž.
Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/