Elan 707

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Elan 707

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Mar 12, 2011 22:50

Zdravo,

saj vem, da mogoče že malo "težim", vendar me zanimajo vaša mnenja o Elan 707. Kako se obnaša v plovbi, jadranju (čeprav tovrstni razred bark ni primarno namenjen ravno regatam), skratka čimveč informacij bi prosil ... :D

Hvala in lp!
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Mar 13, 2011 00:23

matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Ne Mar 13, 2011 09:49

Hvala za link.

Zanima me, glede na to, da sem na 707ki zasledil, da so ljudje imeli težave z osmozo. Glede na to, da je barka starejši letnik (1983), verjetno za to obstaja nevarnost, ali je kakšna posebna "ogroženost" konkretno teh bark zaradi materialov ali česar podobnega glede osmoze?

LP
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Mar 19, 2011 15:40

Nihče s 707ko ali vsaj dobrimi / slabimi izkušnjami z njo? :)
cwetto
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Sep 19, 2008 17:23

OdgovorNapisal/-a cwetto » To Mar 29, 2011 12:27

matejofski napisal/-a:Nihče s 707ko ali vsaj dobrimi / slabimi izkušnjami z njo? :)


Medli spomini iz otroštva, ko sem v osemdestih letih s 707 kot mulc s starši jadral po Jadranu :)
Blazno nobl jadrnica, z dvema kabinama, velikim kokpitom, ogromnimi jadri, straniščem in celo hladilnikom pod sedežem :)
Ko pa se danes ozrem nazaj, pa je bila neverjetno prostorna počitniška prikolica na vodi, visoki boki, za tedanje čase udobna, a že takrat mi je bilo jasno, da jadra pa bolj za silo. Ob primernem vetru in v primerno smer :)

Lp c
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » To Mar 29, 2011 14:06

Hvala za odgovor!

707-ko smo po ogledu kupili in v resnici je za to dolžino precej prostorna, (po novem) naša pa je tudi precej opremljena. Seveda so že padle prve ideje, kaj bo treba še popraviti in dodati :)

Po izvedenem čiščenju morskega življa in "generalki" objavim na forumu še nekaj slik .. :)

Lep pozdrav,
Matej
joszef
Prispevkov: 1
Pridružen: To Mar 08, 2011 21:20

OdgovorNapisal/-a joszef » Če Jul 28, 2011 15:50

Grega295 napisal/-a:Nekaj najdeš tule: http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... highlight=

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost