kompresorska torba waeco

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

kompresorska torba waeco

OdgovorNapisal/-a pero123 » Sr Jun 29, 2016 22:33

imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln....kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jun 29, 2016 22:48

Po mojem te jebe zaščita za AKU, ki jo ima vgrajeno. To pomeni, ko zazna padec napetosti, se varovalno ugasne, da ne uniči baterije. Pri tebi pa očitno ima previsoke cilje in hoče le na full.

Na Visolu bo vedli. Če ne druzga, ti svetovat tapravga mojstra za Waeco.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
mato
Admiral
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Če Jun 30, 2016 07:24

Na ruti sem videl da je Habibi kazal, da se da na nekaterih torbah nastavit zaščito akuja med medium in low.

Če tega ni, in če si kaj štromarja imaš tukaj navodila kaj je potrebno naredit.
Spremeniti vrednost upora R9
http://xochi.com/evc/vitrifrigo-c60i/DanfossBD35.pdf
Mato :wink:
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

OdgovorNapisal/-a pero123 » Če Jun 30, 2016 08:03

imam na low....
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 30, 2016 08:19

Potem imaš pa verjetno slab akumulator.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Jun 30, 2016 08:34

Meni je NT pomagal in povedal kaj je bilo narobe.

Iz danes na jutri je bilo za kompresor premalo elektrike. Odstranil sem "switcher" in je delalo.
Tako, da se strinjam z H2O premalo elektrike. Ali akumulator ali pa oslabljen kak spoj, morda pretanki in predolgi kabli!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: kompresorska torba waeco

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jun 30, 2016 14:39

pero123 napisal/-a:imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln....kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?


Pero, si na aku priklopil kak multimeter? Kaj pokaže, če priklopiš neposredno na poln akumulator takrat, od takrat ko steče do takrat, ko javi napako?

Še nekaj, ali pri pognanem motorju (ko je napajanje porabnikov v bistvu z alternatorja) tudi tako prekine z napako ali dela, kot dela z 220 V?

Da na 12 V kompresor steče, po nekaj sekundah pa javi napako in obstane... To me spominja na slab stik, kjer je brez toka napetost normalna; ko pa je tok, je padec napetosti dovolj velik, da sproži varovalo proti izpraznitvi akumulatorja.

Ampak če se to dogaja tudi neposredno priklopljeni torbi na poln akumulator, bi za ta vzorec moral biti slab stik znotraj hladilne torbe?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

OdgovorNapisal/-a pero123 » Če Jun 30, 2016 20:12

ne dela niti pri prizganem motorju....
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jun 30, 2016 20:33

Varovalke in stikala preko katerih dobiš napajanje za torbo večkrat preklopi, da se očistijo kontakti. Problematične so tudi avto vtičnice.

Dostikrat je napaka v vtikaču za priklop torbe na 12V. Kontakt gre preko pina - varovalke - jeklene vzmeti - in kontakta na katerega je nalotana žica. Zaradi tega je v vtikaču prevelika upornost. Srednji pin zalotaj v vtikaču direktno na +.

Še najbolje pa je, da je tudi kompresor priklopljen direktno na 12V brez avtomatskega selektorja za 230V v sami torbi. MamaMicka je točno to odstranil in mu sedaj deluje BP.
Imam kar nekaj kompresorskih torb in vse sem tako predelal in sedaj delajo veliko bolje v pogojih na barki. Dodal sem v vsako še zelo varčen ventilator od PCja, ki se vklopi skupaj s kompresorjem. Izhod ima predviden popolnoma vsaka elektronika za kompresorske hladilnike tudi te na 12V.
LP Nikola
polanc
Admiral
Prispevkov: 9470
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 30, 2016 21:40

Potegni 2 nova kabla 4 mm kvadrat če je do 3 m sicer 6 mm kvadrat DIREKT od akuja.V plus žico vgradi 16 a varovalko pa da vidiš kak bo plesala..ups hladila.
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

OdgovorNapisal/-a pero123 » Če Jun 30, 2016 22:28

polanc sem naredil to pa dela par sekund pa rikne....
--Bodybanger--
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jul 21, 2016 06:28

pero123 napisal/-a:imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln. ...kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?

Pero, je kaj novega?
  • Si našel servis? Če si, ali so poštimali in če so, ali so ti tudi povedali, kaj je bilo?
  • Če še nisi našel servisa, ali si pri poskušanju tudi kaj izmeril (kaj je pokazal multimeter?) Kateri error je izpisalo/pokazalo? Snel domnevno primerna navodila in na strani 23 je troubleshooting, ampak nič ne pomaga, če ugibaš, kaj pokaže...
  • Je ta škatla še v garanciji ali ne več? Je kdaj delal na aku in zdaj nehal, ali je nabavljen zdaj in že nov ne dela?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jul 21, 2016 08:14

Pozdravljen Pero.
Škoda, ker sva se slišala ravno, ko smo že odhajali na dopust. Ko se vrnem, če ti ne rata prej zrihtat ti pomagam predelat samo rabiva vsaj nekaj ur časa, ker je pametno vgraditi še mini ventilatorček. Navodilo od kompresorja ima poleg tudi vezalno shemo in na njej je vrisana tudi led dioda, ki sporoča stanja. Pomembno je kaj ti sporoča.
1 utrip napaka na napajanju
2 utripa okvara ventilatorja na kondenzatorju (plinskem)
3 utripi okvara motorja ali elektronike za motor
...
Zveži led in poglej. Napajanje pa pripeljite direktno na elektroniko kompresorja. Mislim pa da boš moral prosit za pomoč kakšnega kolega, ki ima vsaj nekaj elektrotehničnega znanja.
LP Nikola

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov