kompresorska torba waeco
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
kompresorska torba waeco
imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln....kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?
Servis za Waeco kdo ve kje je ?
--Bodybanger--
Po mojem te jebe zaščita za AKU, ki jo ima vgrajeno. To pomeni, ko zazna padec napetosti, se varovalno ugasne, da ne uniči baterije. Pri tebi pa očitno ima previsoke cilje in hoče le na full.
Na Visolu bo vedli. Če ne druzga, ti svetovat tapravga mojstra za Waeco.
Na Visolu bo vedli. Če ne druzga, ti svetovat tapravga mojstra za Waeco.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Na ruti sem videl da je Habibi kazal, da se da na nekaterih torbah nastavit zaščito akuja med medium in low.
Če tega ni, in če si kaj štromarja imaš tukaj navodila kaj je potrebno naredit.
Spremeniti vrednost upora R9
http://xochi.com/evc/vitrifrigo-c60i/DanfossBD35.pdf
Če tega ni, in če si kaj štromarja imaš tukaj navodila kaj je potrebno naredit.
Spremeniti vrednost upora R9
http://xochi.com/evc/vitrifrigo-c60i/DanfossBD35.pdf
Mato 
Meni je NT pomagal in povedal kaj je bilo narobe.
Iz danes na jutri je bilo za kompresor premalo elektrike. Odstranil sem "switcher" in je delalo.
Tako, da se strinjam z H2O premalo elektrike. Ali akumulator ali pa oslabljen kak spoj, morda pretanki in predolgi kabli!
Iz danes na jutri je bilo za kompresor premalo elektrike. Odstranil sem "switcher" in je delalo.
Tako, da se strinjam z H2O premalo elektrike. Ali akumulator ali pa oslabljen kak spoj, morda pretanki in predolgi kabli!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Re: kompresorska torba waeco
pero123 napisal/-a:imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln....kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?
Pero, si na aku priklopil kak multimeter? Kaj pokaže, če priklopiš neposredno na poln akumulator takrat, od takrat ko steče do takrat, ko javi napako?
Še nekaj, ali pri pognanem motorju (ko je napajanje porabnikov v bistvu z alternatorja) tudi tako prekine z napako ali dela, kot dela z 220 V?
Da na 12 V kompresor steče, po nekaj sekundah pa javi napako in obstane... To me spominja na slab stik, kjer je brez toka napetost normalna; ko pa je tok, je padec napetosti dovolj velik, da sproži varovalo proti izpraznitvi akumulatorja.
Ampak če se to dogaja tudi neposredno priklopljeni torbi na poln akumulator, bi za ta vzorec moral biti slab stik znotraj hladilne torbe?
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Varovalke in stikala preko katerih dobiš napajanje za torbo večkrat preklopi, da se očistijo kontakti. Problematične so tudi avto vtičnice.
Dostikrat je napaka v vtikaču za priklop torbe na 12V. Kontakt gre preko pina - varovalke - jeklene vzmeti - in kontakta na katerega je nalotana žica. Zaradi tega je v vtikaču prevelika upornost. Srednji pin zalotaj v vtikaču direktno na +.
Še najbolje pa je, da je tudi kompresor priklopljen direktno na 12V brez avtomatskega selektorja za 230V v sami torbi. MamaMicka je točno to odstranil in mu sedaj deluje BP.
Imam kar nekaj kompresorskih torb in vse sem tako predelal in sedaj delajo veliko bolje v pogojih na barki. Dodal sem v vsako še zelo varčen ventilator od PCja, ki se vklopi skupaj s kompresorjem. Izhod ima predviden popolnoma vsaka elektronika za kompresorske hladilnike tudi te na 12V.
LP Nikola
Dostikrat je napaka v vtikaču za priklop torbe na 12V. Kontakt gre preko pina - varovalke - jeklene vzmeti - in kontakta na katerega je nalotana žica. Zaradi tega je v vtikaču prevelika upornost. Srednji pin zalotaj v vtikaču direktno na +.
Še najbolje pa je, da je tudi kompresor priklopljen direktno na 12V brez avtomatskega selektorja za 230V v sami torbi. MamaMicka je točno to odstranil in mu sedaj deluje BP.
Imam kar nekaj kompresorskih torb in vse sem tako predelal in sedaj delajo veliko bolje v pogojih na barki. Dodal sem v vsako še zelo varčen ventilator od PCja, ki se vklopi skupaj s kompresorjem. Izhod ima predviden popolnoma vsaka elektronika za kompresorske hladilnike tudi te na 12V.
LP Nikola
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
pero123 napisal/-a:imam waeco cf35 ...ko ga priklopis na 12v kompresor zalaufa dela par sekund nato vrze error.... na 220V dela super. Sprobal ze use kable, druge.... direkt na aku...aku cist poln. ...kaj bi to bilo ????
Servis za Waeco kdo ve kje je ?
Pero, je kaj novega?
- Si našel servis? Če si, ali so poštimali in če so, ali so ti tudi povedali, kaj je bilo?
- Če še nisi našel servisa, ali si pri poskušanju tudi kaj izmeril (kaj je pokazal multimeter?) Kateri error je izpisalo/pokazalo? Snel domnevno primerna navodila in na strani 23 je troubleshooting, ampak nič ne pomaga, če ugibaš, kaj pokaže...
- Je ta škatla še v garanciji ali ne več? Je kdaj delal na aku in zdaj nehal, ali je nabavljen zdaj in že nov ne dela?
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Pozdravljen Pero.
Škoda, ker sva se slišala ravno, ko smo že odhajali na dopust. Ko se vrnem, če ti ne rata prej zrihtat ti pomagam predelat samo rabiva vsaj nekaj ur časa, ker je pametno vgraditi še mini ventilatorček. Navodilo od kompresorja ima poleg tudi vezalno shemo in na njej je vrisana tudi led dioda, ki sporoča stanja. Pomembno je kaj ti sporoča.
1 utrip napaka na napajanju
2 utripa okvara ventilatorja na kondenzatorju (plinskem)
3 utripi okvara motorja ali elektronike za motor
...
Zveži led in poglej. Napajanje pa pripeljite direktno na elektroniko kompresorja. Mislim pa da boš moral prosit za pomoč kakšnega kolega, ki ima vsaj nekaj elektrotehničnega znanja.
LP Nikola
Škoda, ker sva se slišala ravno, ko smo že odhajali na dopust. Ko se vrnem, če ti ne rata prej zrihtat ti pomagam predelat samo rabiva vsaj nekaj ur časa, ker je pametno vgraditi še mini ventilatorček. Navodilo od kompresorja ima poleg tudi vezalno shemo in na njej je vrisana tudi led dioda, ki sporoča stanja. Pomembno je kaj ti sporoča.
1 utrip napaka na napajanju
2 utripa okvara ventilatorja na kondenzatorju (plinskem)
3 utripi okvara motorja ali elektronike za motor
...
Zveži led in poglej. Napajanje pa pripeljite direktno na elektroniko kompresorja. Mislim pa da boš moral prosit za pomoč kakšnega kolega, ki ima vsaj nekaj elektrotehničnega znanja.
LP Nikola
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov
