dokler ima motor olje, se ne bo oglasil brenčač. Za tak motor je načeloma dovolj 4-5 litrov olja da še dela, vse ostalo je zaradi varnosti - hitrost odtekanja v banjo, valovanje morja etc...
Če se enkrat oglasi brenčač, je z motorjem že načeloma konec, ker ravno tam zmanjka, kjer je najbolj potrebno - na ojničnih ležajih.
Merilec nivoja olja se je dobil, in sicer tak, da je bil na šipki od olja - edin hec - deluje samo ko je motor ugasnjen. Potem ko pumpa potegne, se nivo temu primerno zniža. Lahko bi pa naredil tako, da natočiš do max, nastaviš merilec na to, in zalaufaš ter vidiš koliko nivo pade. Pa bi približno vedel. Samo na morju je to bolj bosa...
ali pa če v karter narediš luknjo - je tud opcija, tako kot imajo novejši avti
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... 7755,d.d2s
Elektronski merilec nivoja olja v motorju
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Elektronski merilec nivoja olja v motorju
Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 17:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
