Elektronski merilec nivoja olja v motorju

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Elektronski merilec nivoja olja v motorju

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Sep 22, 2016 08:01

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 17:56, skupaj popravljeno 1 krat.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Če Sep 22, 2016 08:13

dokler ima motor olje, se ne bo oglasil brenčač. Za tak motor je načeloma dovolj 4-5 litrov olja da še dela, vse ostalo je zaradi varnosti - hitrost odtekanja v banjo, valovanje morja etc...

Če se enkrat oglasi brenčač, je z motorjem že načeloma konec, ker ravno tam zmanjka, kjer je najbolj potrebno - na ojničnih ležajih.

Merilec nivoja olja se je dobil, in sicer tak, da je bil na šipki od olja - edin hec - deluje samo ko je motor ugasnjen. Potem ko pumpa potegne, se nivo temu primerno zniža. Lahko bi pa naredil tako, da natočiš do max, nastaviš merilec na to, in zalaufaš ter vidiš koliko nivo pade. Pa bi približno vedel. Samo na morju je to bolj bosa...

ali pa če v karter narediš luknjo - je tud opcija, tako kot imajo novejši avti

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... 7755,d.d2s

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov