Uvoz prikolice iz EU in registracija

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

alfy
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Če Mar 04, 2010 02:26

Uvoz prikolice iz EU in registracija

OdgovorNapisal/-a alfy » Ne Mar 07, 2010 06:42

Pozdravljeni!

Zanima me, kako in kaj glede uvoza in registracije prikolice iz EU poleg čolna. Prikolica je oz. naj bi bila homologirana.

Hvala za pomoč.


LP
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Ne Mar 07, 2010 07:18

najprej podpišita pogodbo v državi, kjer se prodaja. pogodbo overi pri notarju v državi nakupa. potem naredi prepis ali odjavo v držai nakupa. potem pripelji v SLO in homologiraj tam, kjer so za to pooblaščeni. za homologacijo potrebuješ prometno dovoljenje in račun ali pogodbo. potem pojdi na občino po SLO tablice. tuje tablice pošlji bivšemu lastniku, da jih vrne.
Nazadnje spremenil Slootack, dne Sr Mar 24, 2010 17:53, skupaj popravljeno 2 krat.
alfy
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Če Mar 04, 2010 02:26

OdgovorNapisal/-a alfy » Po Mar 08, 2010 14:47

Slootack napisal/-a:najprej naredi prepis v državi, kjer se prodaja. potem pripelji v SLO in homologiraj tam, kjer so za to pooblaščeni. za homologacijo potrebuješ prometno dovoljenje in račun ali pogodbo. potem pojdi na občino po SLO tablice. tuje tablice pošlji bivšemu lastniku, da jih vrne


Hvala za odgovor.

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov