rezervoar vode

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

jadralec-mihy
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: So Dec 26, 2009 13:43

rezervoar vode

OdgovorNapisal/-a jadralec-mihy » To Avg 31, 2010 21:59

iščem nasvet z kakšnim čistilom očistit rezervoar pred sezono na čolnu (napihljivi rezervoar)

in pa če obstaja kakšno sredstvo za dodat vodi da ne bi začela smrdet v rezervoarju če stoji več dni, voda se ne uporablaj kot pitna
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » To Avg 31, 2010 22:18

Od firme Yachticon, sta dva artikla za čiščenje rezervoarov vode, kateri so na bazi citronske kisline in ne agresivnega klora. Clean-A-Tank in Pur-a-Tank. Če na začetku sezone očistiš tanke ( vsebina 500 ml, zadostuje za 200l vode, , potem jo izpustiš in tank je očiščen+ dezinficiran, stane cca. 10 €, sicer v D ampak neke velike razlike pri nas nebi smelo biti ), imaš kar nekaj mesecev mir.
Seveda obstajajo tudi artikli drugi firm, tega pač poznam.
LP
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » To Avg 31, 2010 22:38

V eni izmed navtičnih trgovin so mi ponujali sredstvo za dezinfekcijo rezervoarjev, na steklenički je pisalo, da je notri 10% H2O2 (peroksid).
Potem nisem kupil in testiral, ker zaenkrat še ni krize.
__________________
lp
motorni
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Sep 24, 2010 21:15

Jaz ju vsako leto očistim s kisom za vlaganje. V oba rezervarja nalijem (našpricam po stenah) po 5 litrov kisa za vlaganje dodam kakšen liter vode odprem pipe da pride tudi v cevi in pustim nekaj ur ali preko noči. Potem v rezervarja popolnoma izpraznim, nekajkrat natočim vodo, da se vse lepo spere in inox rezervarja sta kot nova (kis razkroji ves kamen, ki se je nabral preko leta). Je naravno in učinkovito, če le ni na stenah rezervarja pretirana debelina vodnega kamna. V takšnem primeru je potrebno postopek večkrat ponoviti.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 448
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » So Sep 25, 2010 08:43

To z kisom je zelo dobro in predvsem zdravju prijetno.Vsekakor boljše kot razne druge kemije.Samo ne vem, če je najbolj modro, da ga razredčiš še z kakšnim litrom vode, saj z tem zmanjšaš učinek.Kis za vlaganje ima koncentracijo 9%.Navadni za solato pa 4%.S tistim litrom vode si hitro nekje vmes.
Vsekakor pa odlična ideja, ki jo bom uporabil tudi sam.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov