Potrebna napetost za zagon motorja

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

vstante
Kapitan
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Avg 16, 2013 12:45

OdgovorNapisal/-a vstante » So Jun 24, 2017 17:47

weta napisal/-a:Če namesto radia poslušaš pljuskanje morja z baterijo ne bo težav. Pa še sosedi v zalivu ti bodo hvaležni....ker v sezoni ni šanse, da si sam, sploh če je kak lep plac. Vsaj meni so šli razni djji zelo na živce, ko so preizkušali napolnjenost akumulatorjev vsak s svojo cigumugu muziko.


Ja, se strinjam. V času elektronike in obstoja zmogljivih naprav na slušalke nepredstavljivo. Tišina je novi luksuz.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1211
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Jun 26, 2017 10:00

morosito napisal/-a:
kr3mn1 napisal/-a:
morosito napisal/-a:Jaz sem vceraj imel radio in dva zocnika po 85w rms..nabijal celo noc na pomolu, podvodne lucke 2x10w led prizgane, spotoma uporabljal tuš, sidrna luc in led lucka v kabini..od 21.30 do 1 zjutraj...je moja 150ka 4t prizgala iz prve.
Baterija: 95ah agm exide


res nekdo, ki si ga želiš imet za soseda na pomolu...


Ni na vezu ce te zanima...brez skrbi.
Je bilo v portorozu pred coco bar ;)

A drugace jaz nisem tu nek sparovcek ali penzionist...ko eni ki kupujejo barko da bi prezivljali celo poletno sezono privezani v marini in priklopljeni na elektro omarici.

Kolko debilov iz severne slovenije vidim k majo 7m plovilo pa se ne upajo sami se odvezat in it na morje. Skozi morajo imet prijatelja ki bo pomagal...katastrofa.

Se pa jaz sem iz ankarana in poleti pridejo bande samo neki pit in zurat in delat galamo po cele noci...jaz sem tega vajen. Problem je pa ko jaz grem gor na sever pa imamo zurko pa ce delas galamo po 22 uri imas ze groznje in frke in takoj problemi s policijo...


Logično.
Na morje hodimo iz različnih razlogov - a včasih je komu težko doumeti, da imamo nekateri žurk že vrh glave, hrup vse dneve doma (tudi od sosedov) in da gremo na morje poslušat valove.

Za ljubitelje muzike so slušalke res dobra stvar.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Sr Jun 28, 2017 12:58

Kam smo pršli iz potrebne napetosti a ne.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9470
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 28, 2017 21:26

po 22tem juliju grem za ene 3 tedne na dopust.Brez slušalk oz antifonov bodite dost daleč od nas.. :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti