evovii napisal/-a:Cez strik daj raje gumi cev... pomoje bo lazje plavati do obale kot pa z ketno...
To je sicer res, se mi pa zdi, da se gumi cev ne bo tako dobro prilagodila skali, na katero vežeš. S skalami je tko, da ni vsaka dobra, iščeš namreč tako, ki ima vsaj malo previsa, da se ne bi štrik morda snel. Po moji izkušnji se ketna izjemno dobro prilagodi vsaki skali. Jaz si ketno ovijem enkrat okoli vratu, nadenem masko (ki nekoliko poveča plovnost glave in vratu), obujem gumijaste copate (za ostre skale) in skočim v vodo. Nekak se je to še vedno do zdaj dobro obneslo, tudi v bočnem vetru, če le izvedeš vse skupaj zadosti hitro.

