PRAKTIČNA OPREMA ZA 3-4 DNEVNO BIVANJE NA PLOVILU

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 450
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Ne Feb 21, 2010 21:36

Slučajno sem zasledil

Nekaj podobnega kot je tole bi bilo pametno dodati na plovilo.

Prenosni kuhalnik na plin uporablja pa kartuše cena kompleta 4 kartuše 48,06€

Ali kdo to že ima in ali se splača kupiti oz ali deluje tako kot mora .Osebno mislim je kar priročana stvar za kaj pogreti in kako kavico narediti. :wink: No dober za otroke tudi kak čokolešnik za na hitro.

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 1070018522
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Feb 21, 2010 21:41

No evo pa še opis kaj imam jaz ponavadi s seboj na barki, pa naj gre to za vikend izlete ali pa 14 dnevni dobust.

Poleg vse že napisane obvezne opreme, ampak verjetno še vedno kaj manjka obvezno še:

Polna 5 kg jeklenka plina za kuhanje, rezervni kuhalnik na kartušo ( je enkret že prišel prav ko je zmanjkalo plina in je bilo treba otroku pogreti mleko)
Hrane imam za 1 teden vedno za preživet, tudi če nebi srečal nobene oštarije, predno kam grem vedno poln rezervoar sladke vode in zraven še 2 plastenki po 5 l za vsak slučaj.
Obvezno čtivo, kakšne navtične revije ali Playboj za krajšanje dolgčasa kadar otroci spijo žena se pa sonči :D
Orodja celo kaseto in rezervnih delov za pol motorja (filtri, svečke, cevke, objemke, olje, ...)

Zraven pa še veliko dobre volje in pa obvezno polno denarnico kolikor je le mogoče ali pa vsaj kartico in + stanje na računu :D

3x gasilni aparat, rakete in bla bla bla. Verjetno bi se še kaj našlo, ki pa sploh ne vem da imam na čolnu :D

Lp Mitja

Fojki sigurno je dober ampak cena je pa pretirana za 2 x pogreti čokolešnik.
Dobiš v plinstalu odličen kuhalnik na kartuše za par €. Ampak če pa uporabljaš to vsak dan potem se splača odšteti malo več.
Uporabniški avatar
Fojki
Viceadmiral
Prispevkov: 450
Pridružen: So Okt 20, 2007 11:23
Kraj: Ljubljana - Barbariga

OdgovorNapisal/-a Fojki » Ne Feb 21, 2010 22:02

Mitja P pozdravljen,

Ma se tudi meni zdi cena kar visoka .Samo saj veš ,če je za navtiko je avtomastko vse drago tako smo hoteli zdaj pa imamo.Bolje ,da ne jamramo :lol:

Bom pa še danes pogledu kot si predlagal kaj se da dobiti pri plinstal in ,če bo ok bom tam tudi kupil seveda. hvala za info. :wink:
_________________
Lp Fojki
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Ne Feb 21, 2010 22:19

Ja pa kakšne pametne GSM številke vpisane npr. dr. propelerja :wink: :)
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Po Feb 22, 2010 08:07

Ja, zgledi da bodo morali iznajti prikolice za čolne, ker drugače si ne predstavljam kam bi vse to dal. :)
Vem da je neumestna ampak sma pred 17-imi leti šla z kolegom na Formulo v Budimpešto in to z že takrat 20 let starim hroščem. Seveda nisma imela pojma kam grema, avto zvečer ob 10 še sploh ni vžgal, midva pa potem vseeno zjutraj ob 5 startama. Zraven sma imela tolko orodja in rezervnih delov, da bi naredila lahko generalko na motorju. :D Ko sma se vračala nama je seveda zablokirala zadnja zavora in glej ga zlomka, doma sma pozabila ključ za kolesa. :D Imela sma vsega in svašta pa še vedno ni bilo dovolj.
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov