vodne smučke in tube

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Jun 28, 2007 17:37

Dober trening je ze, ce brez smuck napnes vlecno vrv na nekaj fiksnega in nato "vleceni" pocepne in na komandno ustane! Vazno je samo, da mora vstati z nogami rahlo naprej in telesom rahlo v nazaj(kakor , ce bi bil v vodi). Po par suhih poskusih bo ( z malo koncentracije) uspel!!!!!
Cel trik je v tem, da se dvignes z nogami proti vodi in ko je to ENKRAT uspelo, ni vec problemov! Seveda moras ti med suhim treningom z polnimi usti cevapov vzpodbujati!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
MarijanR
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Jun 28, 2007 08:44
Kraj: Radenci

OdgovorNapisal/-a MarijanR » Pe Jun 29, 2007 09:20

Pozdravjeni
Zanimiva tema in nasveti,glede smučanja na vodi.Tudi sam imam nekaj iskušen,toda začetki so bili katastrofalni.Sam sem začel smučati z T 18 in
gliser Kvarner 375.Tu je bilo potrebno zares veliko tehnike in prave smuči,smučat,se je dalo samo z lesenimi smučkami-Lušin,Elan-
Zdaj imam Volvota z 140KM,pa smučke in sama tehnika nista več tolk
pomenbna faktorja.Veliko užitkov in čim manj kristirjev :D
L.P
hard
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Maj 23, 2007 11:29

OdgovorNapisal/-a hard » Če Jul 12, 2007 07:24

Željo imam da bi se naučil vozit po eni smučki, pa mi ne gre mi lahko kdo svetuje kako do uspeha.
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Če Jul 12, 2007 12:01

hja sam sem probaval in po ene 10 poskusih je slo priblizno vendar na nacin da sem z obema startal in ko sem ze smucal eno odvrgel...tisti ki je na colnu si mora dobro zapomniti kje si jo odvrgel da ni potem tezava kje je...
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Jul 19, 2007 17:00

hard napisal/-a:Željo imam da bi se naučil vozit po eni smučki, pa mi ne gre mi lahko kdo svetuje kako do uspeha.

Če si dovolj spreten na dveh, probaj startat z eno takole:
-obvezno uporabljaj jopič-lažje se boš skoncetriral na pravilen položaj telesa in smučke v vodi
-natakni smučke, stojno nogo imej zadaj
-smučko namesti v "trikotnik" med obema vrvicama držala
-namesti se, kot pri startu z obema smučkama, morda imej smučko malce bolj navpično
-pomembno je, da te čoln ne "vleče preveč po vodi, kar pomeni, da moraš biti karseda hitro pripravljen, voznik naj samo napne vrv in takoj po gasu
-do izglisiranja ti bo smučka malce opletala, ampak "trikotnik" ti jo bo držal v smeri
-ko boš iz vode, dvigni držalo in odhaklaj smučko, več teže razporedi na zadnjo nogo in že nagib v desno in ovinek :twisted:
-če so v gliserju potniki, naj se zaradi lažjega izglisiranja pomakneji čim bolj na premec
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Če Jul 19, 2007 22:14

Moram priznat, da teorijo se kar obvladam, v praksi pa zaradi poskodbe nisem prevec uspesen. Z nogo, katera ni vpeta na smucko pri startu drsis po vodi in z tem lovis ravnotezje!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Jul 20, 2007 10:51

nemo napisal/-a:Moram priznat, da teorijo se kar obvladam, v praksi pa zaradi poskodbe nisem prevec uspesen. Z nogo, katera ni vpeta na smucko pri startu drsis po vodi in z tem lovis ravnotezje!

Jok! Obe nogi v smučko, smučko pa v trikotnik, pol pa vztrajaj, ko ti bo prvič uspelo, bo potem to mala šala :twisted:
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Jul 20, 2007 22:06

"Diferent strokes for diferent folks" pravijo amerikanci, se pa stinjam, da gre na oba nacina!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
hard
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Sr Maj 23, 2007 11:29

OdgovorNapisal/-a hard » To Jul 31, 2007 14:15

Sem uspel, hvala za nasvete, trenutno grem iz vode z 2ma potem pa na eno. In moram priznat da je 100% bolj zanimivo na 1 ker ga lahko položiš do ušes:)
primož
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Avg 27, 2007 19:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a primož » To Avg 28, 2007 10:42

Kupujem tubo za eno osebo, na kaj moram biti pozoren?
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Avg 28, 2007 11:41

da bo kvalitetna in poceni-in seveda da dobis zraven plavajoci strik
Drekavac
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Drekavac » So Okt 13, 2007 20:30

Tudi jaz kupujem tubo, pa me zanima, kakšna je razlika med okroglimi in trikotnimi?
A drži, da je za 'švohnejše' motorje boljša trikotna?
Hoky
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Po Jun 18, 2007 13:50
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Hoky » Po Okt 15, 2007 19:53

Razlika med okroglo tubi in trikotno je v tem da slenja dosti manj opleta med voznjo in zaradi težišča tudi bolje drsi po gladini.Meni osebno nudi trikotna tuba dosti več užitka kot okrogla.Za motorje manjših konjskih moči pa tudi mislim da je bol primerna. mogoče bo znal gdo kaj več povedati o tem
.

lp
al

OdgovorNapisal/-a al » To Avg 23, 2011 19:05

Glede na to, da imam tender dolžine 260 in 10Km zadaj me zanima ali bo to dovolj za vleko tube z eno osebo?
Čoln glisira ko sem sam max 20,5 vozlov (zmerjeno z gps) in malo manj z dvema osebama. Je pa tudi res, da rabi malo več časa da zglisira, ko sva na njem dva.
Ker bom (če bom) vezal tubo na zrcalo (kakšne ideje?) se bojim, da bo še slabše, kot če sva na čolna dva. Takrat se oba malo nagneva proti premcu dokler ga ne postavi... Vpetje zadaj pa bo čoln vleklo ali ....
Seveda imam isto vprašanje, kot je bilo zastavljeno zgoraj: trikotna ali okrogla?
Kje kupiti?

Hvala
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » To Avg 23, 2011 21:28

Jaz sem kupil Breeze od Jobe. Ta nima luknje v sredini. Z clovekom do 60 kg, gre vec ali manj kar po luftu :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov