gps+fishfinder

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

matjaz80
Viceadmiral
Prispevkov: 383
Pridružen: Sr Sep 24, 2008 11:10
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a matjaz80 » Če Dec 25, 2008 09:51

polanc....mislim da bo to to. Pri montaži sonde moram zvrtat luknjo v čoln, kot motor in an te vijake moram dat to mast, da tesni in da ne uhaja noter voda. Kje pa dobim ta Sikaflex, v Merkurju?
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Če Dec 25, 2008 10:37

poglej na www.sika.si tam imaš ves program, pa trgovce... tukej ne kupuj nekaj na pamet ...:)
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Dec 25, 2008 10:59

Siko dobiš tudi v Kammu v Lj ali Kr lahko pa tudi v kakšni drugi navtični trgovini. V merkurju ga pa nimajo. Lp
matjaz80
Viceadmiral
Prispevkov: 383
Pridružen: Sr Sep 24, 2008 11:10
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a matjaz80 » Če Dec 25, 2008 11:05

A nimajo nč v merkurju kar bi imelo učinek vodotesnosti?
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Dec 25, 2008 11:42

Kaj je najhuje na plovilu ? Vdor vode ! In če moraš luknjo napravit sam , za tvoje potrebe, potem moraš gledati na to, da jo najbolje in najkvalitetneje zapreš. Če ne ?????. Torej , kot so ti svetovali že zgoraj, je to zaenkrat najbolje z Siko.
LP
matjaz80
Viceadmiral
Prispevkov: 383
Pridružen: Sr Sep 24, 2008 11:10
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a matjaz80 » Če Dec 25, 2008 12:12

polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 25, 2008 13:31

Pozdravljen
Če ima sonda močno stično ploskev in jo z Kentom zalepiš,se bo plastika prej odlomila,kot odlepila.Sika in vijaki pa je zagotovo tudi v redu,saj ti tako naredijo tudi na pooblaščenih servisih.Zelo važno pa je,da stična mesta narediš malo hrapava in RES nemastna-Nitro razredčilo...
LP Iztok
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Dec 25, 2008 15:34

Matjaž, ta bo dobra. :D
matjaz80
Viceadmiral
Prispevkov: 383
Pridružen: Sr Sep 24, 2008 11:10
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a matjaz80 » Če Dec 25, 2008 18:28

Ok hvala za pojasnilo. Vsaj nekdo ki pomaga...trgovci itak ne vedo nič
matjaz80
Viceadmiral
Prispevkov: 383
Pridružen: Sr Sep 24, 2008 11:10
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a matjaz80 » Če Dec 25, 2008 20:18

SIKAFLEX ki ga imajo v merkurju

Tesnilna masa SIKA, SIKAFLEX PRO 2 HP

Cena: 8,29 €


Enokomponentna elastična tesnilna masa na osnovi poliuretana, primerna za tesnenje stikov v gradbeništvu, posebej za gibljive stike v betonskih elementih, kot tudi za stike pri balkonskih ograjah, povezovalne stike (okrog vrat in oken, fasad, kovinskih oblog, betonskih elementov) in za stike v lesenih ter kovinskih konstrukcijah, dobra otporna proti vremenskim vplivom in staranju, zmogljivost raztezanja do 25 %, strjevanje brez mehurčkov, majhen pritisk na podlago, enostavno vgrajevanje, odličen oprijem na različne podlage, vsebina 310 ml.

Tegale bi lahko že jutri šel kupit, če je primeren,a je?
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Če Dec 25, 2008 21:42

Zelo dobre materiale proizvaja TK proizvodnja kemičnih izdelkov Srpenica ob Soči d.d.

Meni je na stari barki popustil sikaflex in sem tesnil z maso iz TK. Imajo zelo dobre materiale za tesnenje in lepljenje, poleg tega pa tudi ne plesnijo. Ko sem v hladilniku uporabil sikaflex, sem imel vse plesnivo, z navadno maso iz TK, ki jo lahko uporabljaš tudi zunaj za tesnenje vode tudi kadar je malo mastno in mokro. Meni je dobro tesnilo.

Veliko teh materialov dobiš v Merkkurju in imajo tudi prospekte.
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Če Dec 25, 2008 22:37

Matjaž zavedati se moraš, da je tista sika v merkurju bolj namenjena gradbeništvu. TK tesnilni kiti so super, ampak smo SIKA ali PA KENT sta pa primerna za navtiko in vplive slane vode. Moje mnenje. Lp
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 25, 2008 22:41

Pozdravljen Matjaž
Daj,skoči jutri v Motamarine v Trst in boš dobil res pravo navtično robo.Z njo boš naredil prvič v redu in poceni,da ti ne bo treba delati kasneje DRAGO...Če si iz Gorice, tako nimaš daleč.
LP Iztok
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Dec 25, 2008 22:48

Pozdravljen Luftar
Nisem vedel,da Sika plesni.Ali so bili prisotni še kaki drugi posebni pogoji?Jaz sem sedaj večkrat uporabil Kent in drži ko satan.
LP Iztok,pozdrav tudi od mojega sina,ki je bil z Hrastom že pri tebi na barki.
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Pe Dec 26, 2008 08:34

Polanc lep pozdrav!

Oba s sinom prejmita lepe pozdrave in vama, kot tudi družini pošiljam lepe novoletne pozdrave.

Kar se tiče Kenta moram priznati, da nimam izkušenj, po razgovoru z strokovnjaki iz Srpenice pa sem izvedel da njihove materiale na veliko uporabljajo v gradbeništvu in ladjedelstvu in to predvsem izvažajo v Italijo. Jaz jih sedaj uporabljam namesto Sike.

Lp luftar -Boris

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta