Izdelava nosilca pomožnega motorja

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Izdelava nosilca pomožnega motorja

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Jun 20, 2012 12:38

Imel sem nekaj odvečnega časa, pa sem tuhtal, kako pritrdit pomožni motor na plovilo, brez da bi posegal kaj v trup, se pravi brez raznega vrtanja krmne ploščadi in bi ga imel samo takrat gori, ko bi ga res potreboval.Pri vseh nosilcih, ki jih kupiš v trgovini, moraš vrtati krmno ploščo, kar pa meni ni všeč, pa še moja krmna ploščad je zaenkrat majhna, tako da bi mi ta nosilec iz trgovine hodil v napoto.No ja ratalo je tole :wink:


nosilec že narejen, vendar še v delavnici

Slika

Slika

enostavno, sem lestev odvil in vijake zamenjal z inox zatiči, za hitro snemanje lestve in še hitrejše pritrjevanje nosilca

Slika

takole pa je že namontiran nosilec
Slika

ter motor na njem
Slika

Slika

Sedaj pa ga moram dat samo še malo cinkat in upam da ga nebom nikoli potreboval 8)
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jun 20, 2012 14:11

Odlična ideja!
bokabo11
Kapitan
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jan 18, 2010 17:38

nosilec

OdgovorNapisal/-a bokabo11 » Če Jun 21, 2012 21:22

bravo McGaiver
BOKABO11
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Jun 21, 2012 21:35

Tole pa "nije glupo"
je ideja tvoja, ali si prekopiral ?
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Če Jun 21, 2012 22:00

Hvala za pohvale :wink: ja Tex ta ideja je čist moja, (katera se bo verjeten tudi kopirala), kot še enih par, ki upam da bojo prišle do realizacije :? :wink:
Ure dnevi leta tečejo....
Borut
Viceadmiral
Prispevkov: 465
Pridružen: Če Jul 15, 2010 21:37
Kraj: ob Muri

OdgovorNapisal/-a Borut » Ne Jun 24, 2012 08:51

najprej čestitke za izum,zanima me pa kakšno plovilo imaš oziroma ali je yamaha 5 dovolj.
sem malo testiral(u slučaju-slučaja) tomos 4,8 na 6,2m gliserju pa sem bil zelo presenečen v negativnem smislu,motor je samo mlel dosegel sem pa 3KN po GPS in to v mirnem morju!

Lp.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » To Jun 26, 2012 10:32

Borut,plovilo je bayliner 602, motor pa neboš verjel ga nimam več.Prodajal sem ga od februarja in ga nisem mogel prodat, sedaj ko sem naredil nosilec pa mi ga je en prišel iskat tako da, ne vem kako se obnese yamaha :cry:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2053
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Dec 24, 2014 18:57

Kakšne so prakse izdelave nosilcev za pomožni motor?

Načeloma so avtomatsko pritrjeni na krmno steno ali platofrmo, drži?

Sam vidim precej boljšo lokacijo, ki nima posega ne v krmno steno in ne kopalno ploščad. Tako nimaš iznakaženih teh dveh lokacij.

Antikavitacijska plošča (recimo vilica 4 luknje, 4x krilate matice,...), 45 stopinj podaljšek cca. dolžine 40 cm horizontalno, nato 90 stopinj vertikalno (recimo razsirjena z lesom).

Do neke mere, bi se dalo tudi koristiti volan (ok, res ni servota, nekaj pa vseeno dela)............

Če bo kdo to delal, hočem 30%!!
https://vodovod-rh.si/
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2525
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Dec 24, 2014 19:44

nimaš kaj cinkat če gre v morje tole. Inox nosilec bi bil ceneje kot pa tole + cinkanje.

Pa da ne bo samo kritika, če rabiš pomoč pri RF izvedbi ti lahko pomagam za kak akumulator.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti