Izdelava tikove pasarele

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

Izdelava tikove pasarele

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Sep 03, 2012 16:56

Ker smo na 4 ruti poškodovali tikovo pasarelo od najete barke smo lastniku obljubili novo in moja dva fanta sta jo izdelala v naši delavnici praktično čez noč :D

Slika

popravilo na Krku odžagano kar z ročno žago, šperplato pa smo najdli v smeteh. V krvi cca 2-8% alkota :D
Slika

Še kje je bilo to zmontiran žal slikano pred montažo nove pohodne steze :oops:
Slika

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1210
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Po Sep 03, 2012 17:37

Lepo
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Sep 03, 2012 19:40

Sej pod težo vse tiste pijače, je še malenkost, da je samo les počil. čudno da hidravlika ni počepnila :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Sep 03, 2012 21:05

kr en napisal/-a:Sej pod težo vse tiste pijače, je še malenkost, da je samo les počil. čudno da hidravlika ni počepnila :lol:


Ko sem videl ko je dec zletu čez in dobil ogrodje pasarele med pirhe sem si reku sedaj je pa konec rute pa vendar nam je alko pomagal, deca smo zvlekli ven in padla je runda, pa še ena, pa še ena, pa še ena, pa še ena ker je ostal živ pol se pa ne spomnim najbolje po mojem spominu smo še malo nadaljevali da ni deca preveč bolelo... :wink: :wink: :wink:

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 03, 2012 21:07

frikmusic napisal/-a:Ko sem videl ko je dec zletu čez in dobil ogrodje pasarele med pirhe sem si reku sedaj je pa konec rute pa vendar nam je alko pomagal, deca smo zvlekli ven in padla je runda, pa še ena, pa še ena, pa še ena, pa še ena ker je ostal živ pol se pa ne spomnim najbolje po mojem spominu smo še malo nadaljevali da ni deca preveč bolelo... :wink: :wink: :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Sep 03, 2012 21:49

Mala slovnična napaka Frikmusic. Niso bili več pirhi ampak klopotci :D
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Izdelava tikove pasarele

OdgovorNapisal/-a Galex » So Okt 10, 2020 11:22

se mi zdi tema primerna da tukaj vprašam...

A je kdo že izdelal kakšno domačo pasarelo za pritrditev na premec čolna ?
oz. Če je kakšen praktičen način, da čoln VARNO vežeš na krmo in potem nekako fiksiraš pasarelo...
Imam namreč zunanji motor in čoln bo vezan v marini...ker nima iz premca primernega dostopa na krmo (razen plezanja čez šipo) moram nekaj naštudirat...da mi ni treba tamalga vsakič metat na obalo :)

Na premcu imam prekinjeno ograjo in vgrajeno leseno stopničko...
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1308
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Izdelava tikove pasarele

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Okt 11, 2020 15:19

sosed v marini ima navadno na kateri ima na koncu zavarjeno cev in na premcu privijaceno drugo cev v katero natakne cev od pasarele
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: Izdelava tikove pasarele

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Ne Okt 11, 2020 22:13

David, jaz imam na premcu podaljšano stopnico z izvrtano luknjo za nosilec pasarele. Problem pa je višina in na pontonskem pomolu moraš biti spreten sicer si moker ...
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gosti