Platišče za prikolico

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

Platišče za prikolico

OdgovorNapisal/-a theuros » Pe Jun 13, 2008 14:52

Pozdravljeni,

kje bi se dalo dobit jekleno platišče manjših dimenzij 4.00-8 za kolo od prikolice, "na 3 vijake"? Rabil bi kot rezervno kolo za prikolico.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

OdgovorNapisal/-a klemzi » So Jun 14, 2008 09:17

A imaš slučajno prikolico proiz. Ellebi, Italija.

LP Klemen
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » So Jun 14, 2008 09:22

saj Ellbi ima tud štiri vijake, kod ostala kolesa, no vsaj moja :)

LP PACEK
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » So Jun 14, 2008 13:43

Prikolica je znamke Rufac, Kočevje.
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » To Sep 16, 2008 11:48

theuros če je kolo takšno kot je ta na sliki

Slika

je na tri luknje, pridi ti ga "šenkam" podarim, lahko pa me pokličeš, da preverim še dimenzije ...

Sem iz Ljubljane
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » To Sep 16, 2008 11:50

Opla! Malo sem spregledal datume, morda je že pasee, če pa ni pa ponudba še vedno velja ...

Eto, preveril sem še dimenzijo:
Dimenzija platišč z gumami je 4,80 x 8
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Jul 12, 2010 16:31

Še vedno iščem platišče za starejšo prikolico znamke Rufac, mere platišča so 4.00 - 8col, razmak med vijaki 3x85mm.

kontakt na 040 783 535 ali zs

lp, Uroš

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Po Jul 12, 2010 17:15

Probaj v kakšni kmetijski zadrugi, kjer dobiš tudi ta "čudne" dimenzije gum.
V8 + Jet drive
albatross
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Maj 10, 2010 21:55

OdgovorNapisal/-a albatross » Po Jul 12, 2010 20:39

jaz jih delam
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Jul 12, 2010 21:54

albatross napisal/-a:jaz jih delam


Imaš ZS.
mirko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Jun 28, 2010 16:17

OdgovorNapisal/-a mirko » Po Nov 15, 2010 13:27

pozdravljeni! mene pa zanima, kolikšen tlak mora biti v pnevmatikah na prikolici čolna? imam enoosno prikolico na njej pa čoln ELAN 402.
lp, miro
JAGUAR 480
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Če Mar 04, 2010 19:58

OdgovorNapisal/-a JAGUAR 480 » Po Nov 15, 2010 21:05

Mirko kakšna je dimenzija gume?
LP, Alan
VODA IN OGENJ NE GRESTA SKUPAJ!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Nov 16, 2010 07:22

Na vsaki pnevmatiki piše koliko je njen maximum, potem pa se jaz na podlagi kako guma "sedi" odločim koliko jo napumpam. Ponavadi čim bolj, vendar vedno manj od max.
Guma je guma, zaenkrat.
mirko
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Po Jun 28, 2010 16:17

OdgovorNapisal/-a mirko » To Nov 16, 2010 08:39

dimenzija je 145/60/13 po mojem občutku bi napumpal največ 1 bar, ker ni velike teže na prikolici. kaj pravite?
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Nov 16, 2010 12:16

Absolutno premalo po mojem. Poglej na gumo kaj piše. Pa saj ko maš naloženo vse gor guma nebi smela preveč sedeti, postane nevarno v ovinkih.
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov