Prevleke za bokobrane

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Prevleke za bokobrane

OdgovorNapisal/-a vili » Sr Jul 01, 2015 20:01

Vidim da vas veliko uporablja prevleke za bokobrane,pa me zanima,kje jih kupujete.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1211
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Jul 02, 2015 12:46

Sami smo jih sešili. Iz enakega materiala kot tudi kapice za vinče. V resnici je tako enostavno, da je zelo hitro narejeno.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1211
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Jul 02, 2015 12:57

Aja - material enak kot ga imamo za sprayhood. Ne vem več kako se imenuje in kje nabavljen.
Sešito z jadralsko nitjo, nabavljena kot rezerva pri jadrarju.

Skrojeno pa zelo enostavno - blago zavito v tunel premera bokobrana in sešito - zgoraj in spodaj pa narezano na stolpiče (kot vrhovi obzidja na srednjeveških gradovih) in zarobljeno - skozi ta rob pa potegnjena vrvica, ki je zategnjena in zavezana - in tako zapira oz. zožuje oblekico zgoraj in spodaj.
AS
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

OdgovorNapisal/-a AS » Če Jul 02, 2015 14:17

Samo pazi, če je sol na njih ko se posuši so grobi in ribajo barko
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » Če Jul 02, 2015 14:29

Zdravo,

jaz sem jih kupil tu so zelo kvalitetne, debele in pralne. Oni jih sami izdelujejo, meni so všili tudi sidro na njih.
http://www.nauticcomfort.com/index.php?lang=sl
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Jul 02, 2015 14:52

AS napisal/-a:Samo pazi, če je sol na njih ko se posuši so grobi in ribajo barko


H2O je tudi nekje omenjal, da se v prevleko zarijejo kamenčki od pomolov, ki tudi barko praskajo. Je za razmisliti.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4877
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 02, 2015 18:55

Moje mnenje: najbolje, da je bokobran čist brez nobenih dodatkov oziroma nogavic :)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jul 02, 2015 19:19

Čemu pravzaprav prevleke za bokobrane?
    Nekoč mi je nekdo odgovoril na to vprašanje in pojasnilo se je slišalo logično, ampak se ne spomnim več, kaj točno je bil problem.

    Bledo se spomnim, naj bi mogoče šlo za nekaj, kar naj bi se napacalo ali na barko ali na bokobrane (ki bi jih tisti radi imeli lepo brezmadežno bele ali kaj podobnega), ali se mogoče pacalo z enega na drugo...

    Lahko kdo napiše, kakšen je namen teh prevlek?
Sol, kamenčki...
    Sol, če se posuši na prevleki, je v razmeroma trdih (čeprav krhkih) in ostrorobih kristalih, kar verjetno pri drgnjenju lahko poškoduje barko.
    Slika


    Če je tako in želiš to preprečiti, bi jih bilo bokobrane s prevleko najbrž treba vsakič, ko so slani, sprati s sladko vodo.



    Kamenčki, ki se primejo prevleke od drgnjenja ob pomol in podobno, so tudi definitivno lahko problem. Pri tem se - kolior vem - gole plastike bokobrana v glavnem ne prime nič takega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jul 02, 2015 21:31

Posebno plavi boki so občutljivi
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Jul 03, 2015 00:39

Marjan Tomki napisal/-a:Lahko kdo napiše, kakšen je namen teh prevlek?[/list]

Lepo izgleda, če imaš bokobrane oblečene v "srajčke", kot če je vsak druge barve in umazan. Če se že potrdudiš, da spoliraš ograjco, tudi taki dodatki pašejo poleg. Jaz jih sicer še nimam, ampak so na to-buy listi že nekaj časa.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1211
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Pe Jul 03, 2015 09:02

Marjan Tomki napisal/-a:Čemu pravzaprav prevleke za bokobrane?
[list]Nekoč mi je nekdo odgovoril na to vprašanje in pojasnilo se je slišalo logično, ampak se ne spomnim več, kaj točno je bil problem.

Bledo se spomnim, naj bi mogoče šlo za nekaj, kar naj bi se napacalo ali na barko ali na bokobrane (ki bi jih tisti radi imeli lepo brezmadežno bele ali kaj podobnega), ali se mogoče pacalo z enega na drugo...


Točno to.
Meni osebno se žvižga za lepoto bokobranov (itak so lepi samo novi ali sveže očiščeni)...
Gre za to, da prav radi pobirajo svinjarijo s pomolov (predvsem z raznih starih avto gum na črpalkah, gumijastih robov, vrvi oz. vrvnih amortizerjev, lesenih opažev, ipd) - oblekica iz pravega materiala pa ne.

S tem se tudi krepko zmanjša prenos te svinjarije na čistejšo podlogo (bok barke) in posledično mnogo manj čiščenja in drgnenja...

Morajo pa za tak namen oblekice biti iz gladkega materiala, ki nima oprijema za svinjarijo. Naše so iz tistega plastificiranega / gumiranega / povoščenega debelega platna iz katerega se dela sprayhoode... in kar deluje.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 06, 2015 16:56

Mah ni zaradi tega... Problem je, ker je guma za bokobrane ZELO ZELO ZELO slabe kvalitete in je odporna na UV samo znotraj polarnega kroga! :evil: :evil: :evil: Ko mi to navežemo na barko na Jadranu in ti v bok barke na privezu sije sonce, so taki bokobrani super 1. leto uporabe, drugo se začnejo pacat, tretje leto pa imaš itak samo še čigumi od tiste gume in barko vsak dan čistiš z acetonom! Nagravžno! :evil:
Glede znamke pa, Polyform, drago ko žafran, verjetno pa kaka kitajska jajca iz Motomarina zdržijo več. Ima kdo izkušnje?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9472
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jul 06, 2015 17:02

Jaz imam Hercules pa so kr mehki.Par let jih je sonce v marini žgalo in 2 zje...v enih 6 letih.Sedaj jih pa pospravljam v bokse,ko sem na boji
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 06, 2015 17:08

No ja, eni imamo na privezu totalno gužvo in je bokobran edina tampon cona, da ni moja lajšta na boku v kabini od soseda... :lol:
AS
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

OdgovorNapisal/-a AS » To Jul 07, 2015 20:47

Meni je kar začelo ribati modre boke....
Nikoli jih ne dam več gor

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti