Prevleke za bokobrane
Moderatorji: moderator2, cibro, moderator
Prevleke za bokobrane
Vidim da vas veliko uporablja prevleke za bokobrane,pa me zanima,kje jih kupujete.
-
Rok-11
- Admiral
- Prispevkov: 1211
- Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
- Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.
Aja - material enak kot ga imamo za sprayhood. Ne vem več kako se imenuje in kje nabavljen.
Sešito z jadralsko nitjo, nabavljena kot rezerva pri jadrarju.
Skrojeno pa zelo enostavno - blago zavito v tunel premera bokobrana in sešito - zgoraj in spodaj pa narezano na stolpiče (kot vrhovi obzidja na srednjeveških gradovih) in zarobljeno - skozi ta rob pa potegnjena vrvica, ki je zategnjena in zavezana - in tako zapira oz. zožuje oblekico zgoraj in spodaj.
Sešito z jadralsko nitjo, nabavljena kot rezerva pri jadrarju.
Skrojeno pa zelo enostavno - blago zavito v tunel premera bokobrana in sešito - zgoraj in spodaj pa narezano na stolpiče (kot vrhovi obzidja na srednjeveških gradovih) in zarobljeno - skozi ta rob pa potegnjena vrvica, ki je zategnjena in zavezana - in tako zapira oz. zožuje oblekico zgoraj in spodaj.
-
Markoz
- Kontraadmiral
- Prispevkov: 267
- Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
- Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula
Zdravo,
jaz sem jih kupil tu so zelo kvalitetne, debele in pralne. Oni jih sami izdelujejo, meni so všili tudi sidro na njih.
http://www.nauticcomfort.com/index.php?lang=sl
jaz sem jih kupil tu so zelo kvalitetne, debele in pralne. Oni jih sami izdelujejo, meni so všili tudi sidro na njih.
http://www.nauticcomfort.com/index.php?lang=sl
- Marjan Tomki
- Admiral
- Prispevkov: 6231
- Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
- Kraj: Ljubljana
Čemu pravzaprav prevleke za bokobrane?
- Nekoč mi je nekdo odgovoril na to vprašanje in pojasnilo se je slišalo logično, ampak se ne spomnim več, kaj točno je bil problem.
Bledo se spomnim, naj bi mogoče šlo za nekaj, kar naj bi se napacalo ali na barko ali na bokobrane (ki bi jih tisti radi imeli lepo brezmadežno bele ali kaj podobnega), ali se mogoče pacalo z enega na drugo...
Lahko kdo napiše, kakšen je namen teh prevlek?
- Sol, če se posuši na prevleki, je v razmeroma trdih (čeprav krhkih) in ostrorobih kristalih, kar verjetno pri drgnjenju lahko poškoduje barko.
Če je tako in želiš to preprečiti, bi jih bilo bokobrane s prevleko najbrž treba vsakič, ko so slani, sprati s sladko vodo.
Kamenčki, ki se primejo prevleke od drgnjenja ob pomol in podobno, so tudi definitivno lahko problem. Pri tem se - kolior vem - gole plastike bokobrana v glavnem ne prime nič takega.
Correct me if I am wrong, please.
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Marjan Tomki napisal/-a:Lahko kdo napiše, kakšen je namen teh prevlek?[/list]
Lepo izgleda, če imaš bokobrane oblečene v "srajčke", kot če je vsak druge barve in umazan. Če se že potrdudiš, da spoliraš ograjco, tudi taki dodatki pašejo poleg. Jaz jih sicer še nimam, ampak so na to-buy listi že nekaj časa.
-
Rok-11
- Admiral
- Prispevkov: 1211
- Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
- Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.
Marjan Tomki napisal/-a:Čemu pravzaprav prevleke za bokobrane?
[list]Nekoč mi je nekdo odgovoril na to vprašanje in pojasnilo se je slišalo logično, ampak se ne spomnim več, kaj točno je bil problem.
Bledo se spomnim, naj bi mogoče šlo za nekaj, kar naj bi se napacalo ali na barko ali na bokobrane (ki bi jih tisti radi imeli lepo brezmadežno bele ali kaj podobnega), ali se mogoče pacalo z enega na drugo...
Točno to.
Meni osebno se žvižga za lepoto bokobranov (itak so lepi samo novi ali sveže očiščeni)...
Gre za to, da prav radi pobirajo svinjarijo s pomolov (predvsem z raznih starih avto gum na črpalkah, gumijastih robov, vrvi oz. vrvnih amortizerjev, lesenih opažev, ipd) - oblekica iz pravega materiala pa ne.
S tem se tudi krepko zmanjša prenos te svinjarije na čistejšo podlogo (bok barke) in posledično mnogo manj čiščenja in drgnenja...
Morajo pa za tak namen oblekice biti iz gladkega materiala, ki nima oprijema za svinjarijo. Naše so iz tistega plastificiranega / gumiranega / povoščenega debelega platna iz katerega se dela sprayhoode... in kar deluje.
Mah ni zaradi tega... Problem je, ker je guma za bokobrane ZELO ZELO ZELO slabe kvalitete in je odporna na UV samo znotraj polarnega kroga!
Ko mi to navežemo na barko na Jadranu in ti v bok barke na privezu sije sonce, so taki bokobrani super 1. leto uporabe, drugo se začnejo pacat, tretje leto pa imaš itak samo še čigumi od tiste gume in barko vsak dan čistiš z acetonom! Nagravžno!
Glede znamke pa, Polyform, drago ko žafran, verjetno pa kaka kitajska jajca iz Motomarina zdržijo več. Ima kdo izkušnje?
Glede znamke pa, Polyform, drago ko žafran, verjetno pa kaka kitajska jajca iz Motomarina zdržijo več. Ima kdo izkušnje?
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti
