Razporeditev bremena na prikolici

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Duracel
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 19:17

Razporeditev bremena na prikolici

OdgovorNapisal/-a Duracel » Sr Okt 12, 2016 19:59

Naletel sem na na kratek a poučen video, ki prikazuje fiziko razporeditve teže na prikolici. Priznam, da nisem pričakoval tako dramatičnega učinka nihala.

https://www.youtube.com/watch?v=4jk9H5AB4lM

Slika


To je moja prva objava, do sedaj sem forum samo spremljal. Pohvale vsem sodelujočim! ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 12, 2016 20:08

2 fosna naložiš na 1,5 m dolgo prikolo ,pa imaš tako otepanje z repom hitro na cesti..
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a sova » Sr Okt 12, 2016 20:18

Na žalost je že nekdo pred tabo to objavil na tej strani(4 post).
http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... start=1620

lp.
Duracel
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 19:17

OdgovorNapisal/-a Duracel » Sr Okt 12, 2016 20:48

sova napisal/-a:Na žalost je že nekdo pred tabo to objavil na tej strani(4 post).
http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... start=1620

lp.


Nisem videl, se opravičujem za repost
Doomeen
Poročnik korvete
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Sep 16, 2016 15:26

OdgovorNapisal/-a Doomeen » Sr Okt 12, 2016 21:32

Kar zaplete
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Okt 12, 2016 23:03

100 kil + na kuplo, pa je mir!
__________________
lp
motorni
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Okt 13, 2016 06:11

Vprašanje za poučene v tej smeri..

Če je prikolica dvoosna je potem ta dinamika razporeditev in obnašanja verjetno precej drugačna?
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Okt 13, 2016 07:50

Sploh ne, zelo podobna, le da je dvoosna bolj stabilna v smislu vage naprej -nazaj in večjo težo lahko nosi.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Okt 13, 2016 07:56

Duracel napisal/-a:...
Nisem videl, se opravičujem za repost

Nič hudega, nasprotno - v tisti temi so samo zanimivosti, v tvoji temi je pa pobuda za izmenjavo misli in izkušenj okrog tega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Duracel
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 19:17

OdgovorNapisal/-a Duracel » Če Okt 13, 2016 11:30

No super. :)
Zanimivo bi bilo stestirat stabilnost prikolice s čolnom, ki ima težek izvenkrmni motor z naloženimi 100+ kilami na kupli in brez. Ali kdo prakticira kaj podobnega?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 13, 2016 15:10

100 je preveč.Kljuke na os ovtih so narjene za vertikalno obtežbo 50 ali 75 kil.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2636
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Okt 13, 2016 16:46

Kar naj bodo narejene za 50 kil. Nobena ne bo stran padla pri 100 kilah. Enkrat sem naložil vso kramo bolj zadaj, pa je prikolica nihala že pri 80. Sedaj pazim da je vsaj 100 kil na kupli pa se lahko peljem 110.
Nazadnje spremenil motorni, dne Če Okt 13, 2016 16:48, skupaj popravljeno 1 krat.
__________________

lp

motorni
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 6559
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Okt 13, 2016 16:46

Huh zelo poučen video.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9474
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 13, 2016 17:19

Saj ko povoziš kako jamo je takoj 200 na kupli če jih je prej 100 .

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov