tenda v burji

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

SR 290
Admiral
Prispevkov: 4854
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

tenda v burji

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Maj 21, 2024 19:26

Trdnost tende me med plovbo niti ne muči, saj bo takrat zložena. Rahlo nezaupljivo jo gledam in si predstavljam kako jo bo burja položila, če pihne od strani.
V smeri naprej-nazaj je tenda utrjena, tu ni problemov.
V smeri levo-desno je nič ne veže, visi le na tistih dveh majhnih zglobih.

Zanima me kako utrdite, če sploh, tendo v hudem vetru? Se jo sploh splača imet odprto, ali jo je bolje zložit?
CAR
Admiral
Prispevkov: 2375
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: tenda v burji

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Maj 22, 2024 07:43

Jaz imam skozi odprto, razen preko zime. Do sedaj v 15 letih na različnih plovilih ni bilo nič. Je pa odvisno kako je narejena, vpeta in kje je locirana barka. Poleg tistih dveh zglobov imam ojačitve še zadaj in spredaj, katere morajo biti dobre da jo stiskajo proti trupu.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 814
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: tenda v burji

OdgovorNapisal/-a Lure » Sr Maj 22, 2024 09:22

Jaz imam bimini in sprayhood celo leto gor, že zato da je teak v kokpitu bolj zaščiten. Če je konstrukcija dobra ji veter kaj dosti ne more.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 3250
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: tenda v burji

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 22, 2024 10:02

Lure napisal/-a:Jaz imam bimini in sprayhood celo leto gor, že zato da je teak v kokpitu bolj zaščiten. Če je konstrukcija dobra ji veter kaj dosti ne more.


Enako, za enkrat. Pokrit je hkrati tudi pleksi vhod, ki mi pri kakih nalivih ne vliva ravno zaupanja. Plus binacle kjer voda hitro najde pot v notranjost. Da bi podaljsal zivljenjsko dobo sprayhooda in biminija pa razmisljam, da bi vse podrl prek zime in barko pokril s cerado.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov