ICOM IC-V68

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

ICOM IC-V68

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Pe Feb 26, 2010 10:16

Imam ročno radijsko postajo ICOM IC-V68 (nižje je še oznaka EXP). Za njo nimam navodil za nastavitve, zato je kar nekaj let nisem uporabljal.

Sedaj pa me zanima, če kdo pozna navedeno postajo in bi znal vnesti frekvence pomorskih kanalov. Postajo bi želel uporabljati za povezavo Plovilo - obala........
Po informacijah postaja deluje na obmučju poklicnih frekvenc .....(od 158 naprej...)

Imam tudi radioamatersko postajo Yaesu 470 FT dual band, katera pa ima območje delovanja prirejeno bolj radioamaterskim frekvencam (144-146), pa me zanima če bi ustvarjala preveč SWRa če bi jo prestavil na pomorske frekvence (sicer je nelegalno odprta tudi do teh frekvenc).
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
bobiboss
Viceadmiral
Prispevkov: 360
Pridružen: Pe Maj 30, 2008 15:34
Kraj: lj-podgorica

OdgovorNapisal/-a bobiboss » Pe Feb 26, 2010 15:20

bobiboss
Viceadmiral
Prispevkov: 360
Pridružen: Pe Maj 30, 2008 15:34
Kraj: lj-podgorica

OdgovorNapisal/-a bobiboss » Pe Feb 26, 2010 15:29

FT-jka ne bo ustvarjala nobenega swr-a katerega ustvarja antena in ne postaja.če imaš anteno namenjeno uporabi za pomorske frekvence bo zadeva špilala brez težav.z original anteno pa bojo težave z swr.kako to ugotoviš-boš moral postajco testirati in če se ti, ko uporabljaš pomorske frekvence postajca zadaj segreva, potem je swr precejšen in ni ugoden in lahko postajo poškoduješ.to je način brez uporabe swr metra.če imaš možnost dobiti antenco od ročne pomorske postajce pa toliko bolje za ft-jko.glede izhodne moči pa glih iz glave nebi vedel, vendar bo verjetno manjša kot na frekvencah, katerim je namenjena.
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Pe Feb 26, 2010 16:42

Bobiboss - hvala lepa.
Če mi ne rata pa se še javim.
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Pe Feb 26, 2010 21:39

Uscom iz Brezovice so uvozniki za Icom radijske postaje in ti bodo rešili problem pa še navodila za uporabo tam dobiš.
Po avtocesti za Brezovco dol, v križišču desno (pazi, ne zavij levo v jurčka) in po 100m še enkrat desno . vijola bajta, prvi štuk levo.

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Savo1953
Admiral
Prispevkov: 956
Pridružen: Če Jan 22, 2009 13:32
Kraj: Škofljica - Kvarner (Duga uvala)

OdgovorNapisal/-a Savo1953 » Pe Feb 26, 2010 23:27

Joško hvala :D Ampak mimo jurčka, brez da bi se ustavil :wink: :oops:
Kdor hoče, najde pot, kdor noče, najde izgovor.
Uporabniški avatar
jojo
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Maj 30, 2011 16:59
Kraj: ljubljana

icom ic-v68

OdgovorNapisal/-a jojo » Po Apr 09, 2012 18:45

Savo1953 napisal/-a:Joško hvala :D Ampak mimo jurčka, brez da bi se ustavil :wink: :oops:
ali ima kdo, slovenska navodila za postajo ic-v68 hvala
:lol:
bobiboss
Viceadmiral
Prispevkov: 360
Pridružen: Pe Maj 30, 2008 15:34
Kraj: lj-podgorica

Re: icom ic-v68

OdgovorNapisal/-a bobiboss » Po Apr 09, 2012 19:30

jojo napisal/-a:
Savo1953 napisal/-a:Joško hvala :D Ampak mimo jurčka, brez da bi se ustavil :wink: :oops:
ali ima kdo, slovenska navodila za postajo ic-v68 hvala
:lol:


kontaktiraj USCOM
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » To Apr 10, 2012 08:44

te zanima kaj posebej ali bi rad imel komplet?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov