vleka prikolice

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

maun
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Apr 21, 2008 14:16
Kraj: Senovo

vleka prikolice

OdgovorNapisal/-a maun » To Maj 04, 2010 14:48

Spoštovani morjeplovci!

Imam namen prepeljati plovilo iz Paga v Koper in sicer po AC.
Skupna masa prikolice in plovila je 2500 kg, na razpolago pa imam
VW tiguan, ki ima dovoljeno NDM priklopnika 2200 kg.
Zanima me ali lahko nosilnost avtomobila(cca 600 kg) kompenziram z
večjo težo priklopnika oz ali bo "malček" tiguan zdržal.

Vse teme o odgovornosti v prometu, ter prekrških tokrat pustimo ob strani.

LP!

Mitja
LaMike
Viceadmiral
Prispevkov: 526
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 11:07
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a LaMike » To Maj 04, 2010 15:14

Mislim, da ni kaj preveč pametno početje tole. Vseeno 600kg več, kot je dovoljeno s strani proizvajalca je ogromno. Sile se pri hitrosti še toliko bolj povečajo.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » To Maj 04, 2010 16:50

Maun,če sem prav zastopil,imaš 400kg pretežko prikolico z plovilom od tega kar ti lahko vlečeš.Ni problem same vleke,tudi teh 400 kg prevelike teže ni problem,avto ti bo peljal.

Problem nastane pri speljevanju (klanec,semafor...),zaustavljanju, vožnja vzvratno.
Ure dnevi leta tečejo....
bouton
Admiral
Prispevkov: 903
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Maj 04, 2010 18:03

Pa problem znaš imeti na meji, kjer znajo zelo dobro seštevati podatke iz dokumentov. Potem pa sledi kazen, ... in en kup sitnosti in stroškov.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » To Maj 04, 2010 18:21

No, najprej je treba sešteti težo avtomobila in prikolice, potem pa vidiš če si čez kategorijo, ki jo imaš vpisano v vozniškem.

Izkušnja z mojim prejšnjim passatom 4motion je bila tale... težka prikolica je praktično uničila zadnji pogon.

PS.. največji problem bo, če se ti kaj zgodi!!!!
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: vleka prikolice

OdgovorNapisal/-a bolid » To Maj 04, 2010 19:43

maun napisal/-a:Vse teme o odgovornosti v prometu, ter prekrških tokrat pustimo ob strani.

LP!

Mitja



Njega zanima izrecno samo vožnja in ne kakšne prekrške si bo nakopal na glavo :shock: :!:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a BOJA » Po Maj 10, 2010 21:02

Živjo,
moje skromno mnenje bi bilo, da si raje privošči nekoga z ustreznim avtom in prikolico, ki bo izpolnjeval vse potrebne zahteve. Na koncu te zna priti ceneje, kot, če te samo ustavijo policaji, bože ne daj, da še povzročiš kakšno nesrečo na kakšni mokri magistrali. Vse je OK, dokler je vse OK, ko pa imaš sr*****je, pa se po glavi tolčeš.
daj se pozanimaj, koliko te pride, da nekoga najameš, da ti to pripelje gor, mogoče boš presenečen :shock:
Green to green or red to red, safely go ahead!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta