Dubrovnik

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

ALcot
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: To Avg 06, 2019 14:34
Kraj: Marin Izola

Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a ALcot » Pe Maj 22, 2020 13:56

Pozdravljeno,

Ker kot kaže letos ne bo veliko navtičnih turistov na Hrvaški obali imam v planu da bi končno obiskal Dubrovnik z barko.

Gledal sem marino FRAPA Dubrovnik, nesramno draga marina še posebej ko pomislim za tako majhno barko kot je DAMOR 800

Ima kdo kako boljšo opcijo pristanka z možnostjo ogleda centra Dubrovnika?

lp,
ALcot
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a kr en » So Maj 23, 2020 09:37

V Dubrovniku je vse drago. Hrana, pijača in tudi marine. Tko pač je.
Alternativ za poceni privez ni. Najbolje je, da se vežeš v ACI marino, potem pa z avtobusom v mesto. Vendar pazi! Velikokrat že zjutraj zmanjka prostora in barke čakajo pred marino. V njej je bazen, kjer se čez dan lahko kopaš. Drugače bi itak popizdil, ker nimaš kaj početi.
Ali pa v novo marino v Slanem, ki je oddaljena nekaj dlje. Cca 20 km.
Skratka. V Dubrovnik boš šel enkrat in nikoli več. Boš videl. :wink: gužva, vročina in navite cene.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Maj 23, 2020 09:47

Dubrovnik sem obiskal trikrat. Pred leti sem sidral na Lokrumu (2x) enkrat pa pred Lazareti..., ko so na Lokrumu nekaj težili.
ALcot
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: To Avg 06, 2019 14:34
Kraj: Marin Izola

Re: Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a ALcot » Po Maj 25, 2020 19:14

Pozdravljeni,

ja to da je v Dubrovniku vse drago mi je jasno... ja verjetno bom šel res samo 1x že to je dokaz da po 16 letih plovbe po Jadranu v Dubrovniku še nisem bil.
Ravno zaradi situacije, ki je nastala z tem virusom, upam da letos ne bo gužve in bi bilo lažje obiskat in lažje dobit kje kako sidrišče.

Se iz Lokruma da pridet z pomožnim čolničkom do Dubrovnika? Ali so kake linije bark? morda kak taksi.

lp,
ALcot
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Maj 25, 2020 19:46

To je čisto blizu. Od rta Lokruma do vhoda v lučico Dubrovnika je slabih 700m.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov