Komi čakam
Grčija 2013
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en
-
al
diligence napisal/-a:ALO GRKI ! PREBUDITE SE IZ ZIMSKEGA SPANJA. MORDA MI LETOS USPE ODPLUTI TJA DOLZANIMA ME ,KJE VEŽETE BARKO ZA UREJANJE CARINSKIH FORMALNOST NA KRFU.MENDA NE KAR MED GROMOZANSKE TRAJEKTE.ALI IMAJO POSEBEN POMOL ZA TAMALE?HVALA!
Kakšne carinske formalnosti? Rečeš, da si priplul iz Italije pa je.
Jaz sem enkrat parkiral med križarke...
Predlagam, da zajadraš do ali Gouvie (marina-drago) ali pa v mesto Krf Mandraki oz v zaliv, kjer sidraš. Potam pa na kapetanijo.
Čim manj kompliciranja.
Pa ne piši z VELIKIMI TISKANIMI, KER TO SE SMATRA, DA SE DEREŠ.
-
al
diligence napisal/-a:V realnem življenju mi NE KOPLICIRAJ kar uspeva.V navtiki pa nikakor.Morda sem že predolgo v Hr.vodah.Na konc bo sigurno gdo zakomplicirav,da že sedem let nism bil v EU. P.S.velike čRkE ;z računalnikom nisva ravno velika PrIjAtElJaHvala za odgovor.
V grčiji rečeš, da si priplul iz Italije in to je to. Noben te ne sprašuje po štempljih...
Če pa nareidš kot sem jaz prvič: da sem priplul iz CRO (kar sicer naredim vedno, ponavadi iz Lastova na Krf), potem pa se je začelo kompliciranje...
grčija
Lansko letno sem bil dva meseca na poti čez Italijo do Grčije in nazaj čez Albanijo Črno goro.Vprašal ni nihče nič od uradnih oseb, ko pa smo se v Kiliniju hoteli prijaviti za plovbo po Grčiji, pa so nas gledali kot deveto čudo, kaj bi sploh radi.
Najbolje je,če bi morda kdo kaj vprašal, se mu izgovoriš da si iz Italije, sicer se s tem ne obremenjuj. Sicer bo pa takrat verjetno tudi HR v EU, pa sploh ne bo problema.
Sam pa tam nisem dobil nič takega, da bi se še vračal s svojo barko.
Najbolje je,če bi morda kdo kaj vprašal, se mu izgovoriš da si iz Italije, sicer se s tem ne obremenjuj. Sicer bo pa takrat verjetno tudi HR v EU, pa sploh ne bo problema.
Sam pa tam nisem dobil nič takega, da bi se še vračal s svojo barko.
z vetrom v laseh
- od kapitana zena
- Admiral
- Prispevkov: 1092
- Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43
Stanec, stanec, ni veliko junakov, ki se jim je Grčija postavila počez po grlu. Kar jih poznam, smo vsi povratniki.Veliko jih barke sploh ne pelje "domov" ampak so si izbrali marino kar v Grčiji (cen niti ne primerjati). Jadran je za naju le toliko in toliko (OpenCP) milj, da prideva do tja dol, no vsaj do južnega Jadrana. Po zahodni strani!. Diligence, lani se niti portpolicistke (lepe babe, res) niso sprehajale po pomolih in vabile kapitane na plačilo pristojbin.
Se dobimo, ko bo malo topleje, na en briefing kaj da in kaj ne v Grčiji, Italiji, Albaniji?
Se dobimo, ko bo malo topleje, na en briefing kaj da in kaj ne v Grčiji, Italiji, Albaniji?
- od kapitana zena
- Admiral
- Prispevkov: 1092
- Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43
- od kapitana zena
- Admiral
- Prispevkov: 1092
- Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43
-
al
od kapitana žena napisal/-a:Stanec, stanec, ni veliko junakov, ki se jim je Grčija postavila počez po grlu. Kar jih poznam, smo vsi povratniki.Veliko jih barke sploh ne pelje "domov" ampak so si izbrali marino kar v Grčiji (cen niti ne primerjati). Jadran je za naju le toliko in toliko (OpenCP) milj, da prideva do tja dol, no vsaj do južnega Jadrana. Po zahodni strani!. Diligence, lani se niti portpolicistke (lepe babe, res) niso sprehajale po pomolih in vabile kapitane na plačilo pristojbin.![]()
![]()
Se dobimo, ko bo malo topleje, na en briefing kaj da in kaj ne v Grčiji, Italiji, Albaniji?
Ali ni super, da smo si različni?!
Kakšna gužva bi bila, da bi vsi želeli na eno mesto.
Preveril sem tudi cene privezov v marinah in na suhem. Res je, je bistvena razlika, je pa potrebno pogledati tudi okoliščine, kaj ti pomeni privez daleč od doma. Da jih veliko ostane, je tu to dobro. To kar se dela po naših in Hr marinah ni normalno in prav je , da se marine praznijo. Morda jim bo kapnilo, da pa z njihovo politiko nekaj ni v redu.
Prav je da smo vsi zadovoljni in smo tam, kjer nam odgovarja.
z vetrom v laseh
Je kar fajn, da se prijaviš pri oblasteh, tam sva morala plačati neko pristojbino 15,00 Eurov. Kasneje, ko sva na Kefaloniji imela kontrolo, so zahtevali samo to potrdilo o plačilu.
Prijavo sva opravila na Krfu v pisarni Greece coast guard, ki se nahaja v bližini trajektne luke. Barko lahko pustiš v Guviji, midva pa sva jo kar zasidrala v zalivu pod staro beneško trdnjavo in v bližini marine NAOK Y.C.
Potem pa sva jo kar peš mahnila skozi mesto. Nazaj grede, že v poznih večernih urah sva ugotovila, da imajo zelo močne coctajle
Spet sanjam, čeprav ta želja ni tako močna kot pred tremi leti. Seveda so tehtni razlogi.
Očitno bom moral spremeniti tisti slogan pod vsako objavo:
"dobrega štromarja zruka samo slab šnops" v onega prejšnjega:
LA VOGLIA MATTA

Prijavo sva opravila na Krfu v pisarni Greece coast guard, ki se nahaja v bližini trajektne luke. Barko lahko pustiš v Guviji, midva pa sva jo kar zasidrala v zalivu pod staro beneško trdnjavo in v bližini marine NAOK Y.C.
Potem pa sva jo kar peš mahnila skozi mesto. Nazaj grede, že v poznih večernih urah sva ugotovila, da imajo zelo močne coctajle
Spet sanjam, čeprav ta želja ni tako močna kot pred tremi leti. Seveda so tehtni razlogi.
Očitno bom moral spremeniti tisti slogan pod vsako objavo:
"dobrega štromarja zruka samo slab šnops" v onega prejšnjega:
LA VOGLIA MATTA
-
al
- od kapitana zena
- Admiral
- Prispevkov: 1092
- Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43
Kdo je na strani
Po forumu brska: jozko in 8 gostov
