Destinacije v okolici Sv. Fip i Jakova

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
BLISS
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jul 14, 2008 07:19

OdgovorNapisal/-a BLISS » So Feb 14, 2009 10:08

Kaj še res nihče ni plul po Pašmanskem kanalu ali pa okrog Pašmana, da bi mi lahko dal kakšen koristen napotek??? :? :? :?
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 448
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » So Feb 14, 2009 12:15

Z svojo gumico in 30+ konji greš lahko kamerkoli. V kanalu je običajno tok popoldan okrog 3-5 vozlov. Pa še to se občuti izrazito največkrat popoldan in samo na določenih mestih.Valov ni, ker je to pač kanal. Edine valove znajo narediti jahte,ki glisirajo tudi tam kjer nebi smele. tako imenovane robinzonske hiše so na zunanji južni strani Pašmana. Vendar pa boš z svojim čolnom hitro okoli.
V kanalu se nahaja otoček Babac, ki je nenaseljen vendar premore zanimivo gostilnico ,ki deluje bolj po principu naših kmečkih turizmov. zaradi tega imajo tudi kar ugodno nizke cene. Imajo mali pomol in pa 3-4 boje za privez.Okrog pomola je bolj plitvo in ni za jadrnice za gumenjake pa ni problema. Gostilnica ima malo teraso in pa nekaj miz postavljenih kar v morju, tako, da lahko sediš do pasu kar v vodi.
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » So Feb 14, 2009 13:19

Jaz ti priporočam, da jo vsak dan mahneš, če ti vremenske razmere omogočajo proti jugu Pašmanamimo do Kukljice ki je vsekakor za pogledat samo za kopanje je pa bol tako tako saj je v njej vedno zasidranih polno lepih in velikih bark na katerih se na veliko kuha, pere in posledično sere........ Od tam naprej pa ti je odprta pot na čudovite otoke brez hiš turistov in kaj vem kaj še Vrgada, Gangaro, Žižanj, Košara prekrasni zalivi Pašmana primerni za sidranje Triluke, Landin, Žinčane, Soline, St. Ante, Kobiljak. Kaj ti čem še razlagat zalaufaj stroj zjutraj nafilaj hladilno torbo in zvečer nazaj ostane ti še samo to, da vsake toliko časa malo pogledaš v luft in spremljaš oblake, da te ne preseneti kaj takšnega zaradi česar boš moral prodat barčico. :lol:


lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
BLISS
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jul 14, 2008 07:19

OdgovorNapisal/-a BLISS » So Feb 14, 2009 16:17

Hvala za predloge!!! Torej, če prav razumem, valovi tam okrog v nekih normalnih pogojih niso pre hudi za tako majhno gumico?

Ker lansko poletje sem bil na otoku Čiovo konec avgusta in moram rečt, da so tam takoj, ko zapustiš zaliv Trogir-Okrug in kreneš proti jugu po 12-sti uri valovi takšnih oblik in velikosti, da 3,6m gumenjaka kar "ornk" nametava! In sedaj imam občutek, da je na celem Jadranu enako :shock: :shock:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Feb 14, 2009 17:07

Južni Jadran ima zelo močan dnevni veter maestral, ki piha vsak dan v lepem vremenu. Tako tam nimaš kaj iskati na morju z barko pod 10 metrov. Seveda se da, ni pa prijetno. To si ugotovil že tudi sam... No severni Jadran in praktično vse od Šibenika navzgor, pa takega maestrala nima. Je namreš precej šibkejši, čeprav pa te lahko ujame močnejša burja.

Glede plovbe okrog Biograda, pa so ti že povedali predhodniki.

LP
Uporabniški avatar
BLISS
Kontraadmiral
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jul 14, 2008 07:19

OdgovorNapisal/-a BLISS » So Feb 14, 2009 17:39

Hvala Admin, za vzpodbudne besede! Sedaj se še bolj veselim letošnjega dopusta!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Feb 17, 2009 09:19

V petih letih, kolikor se jaz vozim po pašmanskem kanalu moram povedati, da je pozno dopoldne in popoldne dostikrat kar valovito, vendar ni prehudo. Imaš zavetje malih otokov, vendar ko prideš do južnega dela Pašmana in zaviješ proti Kornatom pa se zadeva poslabša in je precej neugodno za nas, ki imamo manjše čolne. Res pa je, da je vse odvisno od vremena in se najde tudi taki dan, ko je morje izredno mirno.
Se pa je že zgodilo, da sem naletel na tako močen maestral, da sem plužil od Turanja do Pakoštanov. :evil:
Pa dobro, saj je vse zanimivo in enkratno, tak da se je potrebno sprostit in si vzeti čas, če ne gre hitro. :wink: Počasi se tudi daleč pride, samo je treba nekaj s sabo imeti, po možnosti hladnega. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Feb 17, 2009 10:31

Povsod na morju (tudi okoli Pašmana), je potrebno malo pogledati na vreme vseeno kako velik čoln imaš. Maestralu se da lepo izogniti, le malo prej je treba odpluti.
Če se še prav spomnim imaš nasproti Turanj-a otok Komornik, ki ima lepo borovo senco, pa še čisto blizu je.
Veliko užitkov !
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Feb 17, 2009 20:33

Maestral ponavadi pojenja s sončnim zahodom. Torej, ustaviš se v zavetrju na pivu, kopanju itd. in nadaljuješ, ko večine plovil ni več, zvečer med bonaco.
Šajba!

Tudi sicer opažam, da večina morjeplovcev, seveda ne Morjeplovcev, pluje po "službenem ritmu". 8h - 10h v službo/na plažo, ob 14h - 17h iz službe/iz plaže. Težko je preklopit na sončno uro, se strinjam, ampak se splača.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 17, 2009 21:08

Čista 10-ka Marchi! :D

Samo pri tistih, ki so apartmajih in prikolicah je to problem, ker enostavno ne morejo čakati na večer. Tisti, ki pa na barkah tudi spimo, pa si s tem ne delamo problemov. Plujemo, ko je morje "gladko" ali vsaj podobno temu. :D

LP
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Feb 17, 2009 21:39

Po Pašmanskem kanalu sem se kar dosti prevozil ( mimogrede omejitev je le 10 vozlov in včasih znajo tudi kontrolirati in kaznovati) in moram reči da je kar dobro zavarovan pred večjimi valovi, tako da ni neke panike. Če je, pač počakaš do večera in greš potem domov. Sicer pa se drži zlatega pravila: opazuj lokalne morjeplovce!Priporočam obisk vseh otočkov vmes, še posebej nasproti Turanja otok Babac, kjer je tudi konoba Babac, kjer lastnik "Žuti"(nadimak je dobil, ker skoz nosi isto rumeno majico :roll: ), zna tudi kaj skuhati na žaru in v fritezi, nič posebnega, klasika riba ali meso, je pa prijetno. Poleg klopi v prijetni senčki ima tudi kamnito mizo in stole v morju, tako da ti ni treba hodit na wc, ampak to je samo za nas "divjake", ki smo ekološko neosveščeni :oops: , ostali lahko uporabijo WC-morski :D ?. Luštno je tudi v zalivčku Barotul (nizka voda, mivka in toplejše morje, super za otroke). Je pa to vse blizu tako, da lahko vedno uideš domov, če se slučajno kaj pripravlja tam gor. Uživaj.
lpg
https://medisken.si
mile
Admiral
Prispevkov: 825
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Po Apr 20, 2009 10:12

Morjeplovci pozdrav!

Da vas malo zbudim. Zdaj sem že na nekaj temah aktiven in sem zelo zadovoljen z "našim forumom". Ni kaj ni-malo pa ste me razočarali, glede destinacij v okolici Filip i jakova-možna tudi bližnja in daljna okolica-tudi otok. Torej še vedno čakam na priporočila. Nekak se še ne morem odločiti, zdi pa se mi da bodo letos odločitve padale malo bolj proti glavni sezoni.

lp
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Apr 20, 2009 11:50

Imenovani je tudi na otoku Lošin :!: :?:
FISHING & SAILING IS LIFE
mile
Admiral
Prispevkov: 825
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Po Apr 20, 2009 13:51

EL CAPITANO!

"Imenovani je tudi na otoku Lošin"

Nekak ne razumem tvojega sporočila.

lp
mile

muzičar iz Prlekije

ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja

"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Apr 20, 2009 15:18

Filipi i Jakov je tudi malo naprej od Nerezin na otoku Lošin :wink:
FISHING & SAILING IS LIFE

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 7 gostov