Kornati

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 15:40

border napisal/-a:Kje bi se dalo izposoditi kak čoln (obvezna tenda)?

https://www.vrtinc.si/sl/najem/
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 15:58

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 05, 2021 16:05

A je slučajno na eni fotki sidro s premca vrglo ven?
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 16:09

kasaudio napisal/-a:A je slučajno na eni fotki sidro s premca vrglo ven?

????
ne vem, narejeno je vrhunsko, testiral vsa plovila
priloži fotko
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 05, 2021 16:25

Ne da se mi prilagat. Fotka 16/24.

Drugače pa nisem trdil da je z izvedbo karkoli narobe, le sidra so običajno višje.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 16:57

kasaudio napisal/-a:Ne da se mi prilagat. Fotka 16/24.

Drugače pa nisem trdil da je z izvedbo karkoli narobe, le sidra so običajno višje.


zaradi električnega vitla smo ga spustili nižje, v spodnji gavon, na premčni stopnici smo naredili vodilo iz nerjavnega jekla in dve potopni bitvi
fotke so pa moje ja :wink: :lol:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1838
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jan 05, 2021 17:03

Mare kera barka je to ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 17:10

Paco napisal/-a:Mare kera barka je to ?

Manta 700 jet
proizvajalec Manta Boat iz Ljubljane
res vrhunsko narejen gumenjak, odlične plovne lastnosti, visok V , prirejen za dnevne izlete, hiter in varčen, diesel VM ali Volvo Penta s 160 ali 250KS, poraba 16-18l/h jet pogon dela čudeže, jet je od https://alamarinjet.com/
vse je narejeno v vaakumski infuziji,
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 05, 2021 17:36

jet pogon dela čudeže, jet je od https://alamarinjet.com/


Kakšne čudeže? V smislu:

a) efektivnosti -> bolj efektiven od klasičnih propelerskih pogonov (nižja poraba)
b) vodljivosti
c) varnosti

Po mojem vedenju imajo jet pogoni nekaj dobrih lastnosti, vedar tudi slabosti. Me zanima zato vprašam.

Mante got gumenjaki pa so super in kakšen 160 konjski dizel bi kar pasal v zastavljene okvire.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jan 05, 2021 17:50

Zakaj pa ravno dizel :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 4126
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jan 05, 2021 18:00

Zakaj pa ne?
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 18:15

jozko napisal/-a:Zakaj pa ravno dizel :?:


dizel in jet pogon sta izredno kompatibilna
tisti, ki ste kdaj upravljali z jetom veste, da je potrebno vedno držati turbino na določenih obratih, da sploh deluje
@kasaudio seveda je pri jetu poraba znatno nižja
jet v kombinaciji z dizlom porabi cca30% manj kot z bencincem
preizkušeno na Manti 700 z mercruiserjem 230KS ali diesel VP D6-330 s 237KS
-vodljivost in manevriranje je 1:100 jet se obrača okoli svoje osi z lahkoto, loputa naprej in nazaj, bencinc s propelerjem je nula proti jetu
z jetom prideš v globino vode 70cm s propom ni šanse
pospeški z jetom so neverjetni
mirnost plovbe zaradi nizkega težišča je odlična
pa še bi lahko našteval
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 18:20

Kaj pa manevriranje (v marini)?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3373
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 18:22

H2O napisal/-a:Kaj pa manevriranje (v marini)?

na pisemski znamki ga obrneš :mrgreen:

http://mantaboat.com/gumenjak-manta-jet/

poglej kaj smo s skupnimi močmi sestavili :)
Nazadnje spremenil MareC, dne To Jan 05, 2021 18:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Kornati 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 18:24

A se zajebavaš?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov