Marine na Jadranu

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
gabr
Kontraadmiral
Prispevkov: 320
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 18:20

OdgovorNapisal/-a gabr » Ne Feb 28, 2010 18:32

Ima kdo izkušnje z marino Sukošan-marina dalmacija, ali Biograd - marina kornati

Lp
gabr
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Feb 28, 2010 19:03

.



V tej, Biograd - marina kornati, imata dva moja prjatla barke (34 in 36 čevljev) privezane. Kaj te zanima?

LP


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 448
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » Ne Feb 28, 2010 19:20

Poznam Sukošan.Odlična marina.Največja na jadranu.To pomeni tudi ogromno parkirišč za avtomobile.Možnost najema garaže ali pokritega parkirišča za avto.Velika bencinska črpalka z dovolj prostora za manevriranje v sami marini, da o servisih in ostalem suportu ne govorimo.Osebje prijazno in profesionalno.Ima lastno plažo tako, da v primeru neizplutja samo stopiš 20 metrov z pomola in že uživaš na prodnati plaži ali pa v senci bfeja in vohaš gril. Skratka po mojem osebnem mnenju najboljša marina na jadranu.Tudi kot izhodišče je odlična saj leži točno nasproti Ždrelca in si v desetih minutah že med otoki.poleg vsakega+ je tudi -. V Sukošanu je stacionirana tudi večina srednjejadranskega čarterja in posledično tudi primerna gneča ob sobotah,ko se posatke menjajo.To niti ni toliko moteče, ker je ogromno prostora, pa tudi čarter vezi si ločeni od stalnih.Sukošan je mestece z par hišami in zvečer je treba v Zadar ali pa v Biograd.oba sta oddaljena vsak v svojo stran približno 15 km.
Pa, da ne bo izgledalo,da mi kaj plačajo za reklamo.Sam sem vezan v marini Šangulin v Biogradu, kjer z gregorjem.n skupaj krmi tiščiva.Mala marina z štirimi pomoli,wc v kontejnerju, vse precej bolj domače in približno in mi to bolj paše.Pa še mestna riva se začne za prvim vogalom.
Tudi Marina Kornati ni slaba, vendar z Sukošansko praktično neprimerljiva.Gužva in premalo parkirnih prostorov.Na nekaterih pomolih je problem, ker veter nosi pršec, ko perejo barke na liftu in se zna zgoditi,da naslednjič najdeš svojo barko vso pikasto od antifoulinga.
Uporabniški avatar
gabr
Kontraadmiral
Prispevkov: 320
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 18:20

OdgovorNapisal/-a gabr » Po Mar 01, 2010 11:11

Hvala za informacijo zobar, bom šel kar dol te dni....
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Marina Izola - vprašanje

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Pe Dec 24, 2010 10:07

Velika verjetnost je, da se bom iz marine Vrsar selil v Izolo. Če bo vse po sreči, v ponedeljek izberem privez; trenutno jih je kar nekaj prostih.

Vprašanje za tiste, ki ste že v Izoli: kateri pomol oz. del marine mi priporočate, prosta mesta so razkropljena skoraj po celi marini?

Hvala za nasvete,
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Pe Dec 24, 2010 10:25

Kontaktiraj na ZS Joška, Kr ena, Vala ali Clipperja. Vsi so tam.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Pe Dec 24, 2010 17:46

Sem že odgovoril Gregu na ZS. Ker pa gre za naše morjeplovce, bom še tukaj podal svoje mnenje.

V marini Izola so najboljši tisti privezi, ki so na notranji strani, proti obali. Tu mislim predvsem na priveze, ki so desno od glavnega pomola, torej pomol I, J, K in obalni. Razlog so močne tramontane v poletnem času, ko morje pridivja čez zelo nizek valobran in lahko barke nabije na sam pomol. Burja in jugo pihata bolj z boka in nista toliko nevarna, razen malo močnejšega zibanja.

Torej, dobra izbira sta pomol J in K, z notranje strani!!

LP :D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Dec 24, 2010 18:28

Kot je dejal Joško bi jaz izbral J (ali K), vendar obvezno na notranji strani ki gleda proti "obali". Na to sem čisto pozabil, ker sem poleti, ko divjajo tramontane ponavadi daleč od Izole. Burjo imaš pa povsod na bok, le da jo je na pomolih bližje "obali" za piko manj kot na zunanjih pomolih.
Dobrodošel sosed.
LP
Nikola Tesla :D
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Dec 24, 2010 19:51

Da se ne bi prepiral s priijatelji, ki so ti že pravilno svetovali, ti svetujem še nekaj. pomoli B,C in D ( pogled proti obali iz istih razlogov) so prijetnejši zaradi lažjega dostopa. Od avta in temu posledično vse krame si oddaljen le nekaj metrov.

:P :P

Sedaj pa izberi. Na prej omenjenih boš za pijačo dajal Jošku, Valu in Nikoli Tesli, na B,C ali D pa nama s Clipperjem.
Sedaj se pa pozanimj kdo manj spije :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2593
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » So Dec 25, 2010 13:11

uhh kokr vi požrete je bolš da u Ičičih privez vzame.... ko bo črto potegnu na koncu sezone bo cenej :twisted: :twisted: :twisted:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Dec 25, 2010 13:41

kr en napisal/-a:...Sedaj pa izberi. Na prej omenjenih boš za pijačo dajal Jošku, Valu in Nikoli Tesli, na B,C ali D pa nama s Clipperjem.
Sedaj se pa pozanimj kdo manj spije :wink:


Kar se pijače tiče, je absolutni zmagovalec prva izbira. Pridi na regato in se prepričaj :) Sicer pa jaz barke nimam več v Izoli, tako da bom zgolj naključni obiskovalec.

Kar je Kr en tudi že omenil, so pomoli B, C in D čisto v redu, morda je na pomolu C ob vikendih več žurk zaradi MIPC-ov. Pa voda je lahko bolj motna od pomolov na desni strani marine.
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Dec 26, 2010 18:12

Pa še nekaj je v prid pomolov A,B,C in D. Če ne izplovljavaš vsak dan, imaš tu do plaže le nekaj metrov. Mogoče kdaj pridejo na barko otroci (uni starejši z družbo) ali stari starši in jim je to koristneje v uporabo, kot vikend.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti