Izola - Kornati
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en
Re: Izola - Kornati
veš de..včer je kasiral tko da so polcaji točn vedeli ker je prenočil zjutri jih je pa drekal če majo boravišno plačano..
Re: Izola - Kornati
330i napisal/-a:Upam, da bo link deloval:
https://www.google.com/maps/place/Vesta ... 13.6777778
Na karti je lokacija južno od otoka Veštar. Je dejansko bolje sidrati tam, kot v zalivu?
Sprašujem, ker v tistem koncu še nisem bil, v 888 pa je kot sidrišče označen zaliv pred kampom in zraven še opomba, da so tam drage boje... Kakšne so bile tvoje izkušnje?
Re: Izola - Kornati
nul koma ništa u eurima za sidranje.
Re: Izola - Kornati
Seveda je treba sidrati v zalivu, tam so tudi boje. Ne vem pa cene.
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Re: Izola - Kornati
j.k. napisal/-a:V uvali Soline smo se v nedeljo 24.6.2018...v jutru pa inkasant skupaj s policajem od barke do barke...
Čudno, kajti ko sem poklical policijo v zvezi z dogodkom na "tej povezavi", ko sem bil dobesedno napaden s strani "lučke uprave" so policaji izjavili, da to ni v njihovi pristojnosti, sedaj pa jim držijo svečo pri opravljanju piratske dejavnosti. Kasiranje sidranja v tem zalivu je dejansko čista kraja - piratstvo kajti dobro se ve, da ta zaliv služi za varen postanek preko noči na poti iz severa na jug in obratno in ni nobene potrebe dvakrat kasirat eno in isto - plovno dovoljenje !
Re: Izola - Kornati
Se bojim da bodo sedaj v Volme navalili sedaj je bil tam mir.
Re: Izola - Kornati
Nikola T. napisal/-a:j.k. napisal/-a:V uvali Soline smo se v nedeljo 24.6.2018...v jutru pa inkasant skupaj s policajem od barke do barke...
Čudno, kajti ko sem poklical policijo v zvezi z dogodkom na "tej povezavi", ko sem bil dobesedno napaden s strani "lučke uprave" so policaji izjavili, da to ni v njihovi pristojnosti, sedaj pa jim držijo svečo pri opravljanju piratske dejavnosti. Kasiranje sidranja v tem zalivu je dejansko čista kraja - piratstvo kajti dobro se ve, da ta zaliv služi za varen postanek preko noči na poti iz severa na jug in obratno in ni nobene potrebe dvakrat kasirat eno in isto - plovno dovoljenje !
Ok. Meni na hitro je deloval policaj, lahko, da je bil carinik, ali iz kapitanije. Defenitivno eden izmed uradnih oseb. Na čolnu od inkasanta. Inkasant je iz razdalje nekaj metrov od barke ženo vprašal če je vse vredu, in to je to. Uradna oseba (policaj, carinik, ...) je molče sedel na klopi. Zakaj so se pri nekaterih ustavili za dalj časa, in kakšne papirje so kazali... Nevem. So pa papirje (A4) kazali na najmanj dveh barkah (nam najbližjih).
Je pa zaliv poln boj. Boja pri boji... Praktično od vhoda zaliva naprej...
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Re: Izola - Kornati
Da ne bo kdo mislil, da podpiram zaračunavanje v vsakem zalivu! Sploh ne in daleč stran od tega. A smo samo navtični turisti, ki potujemo iz enega kraja v drug. Če primerjamo nočitve z barko v primerjavi z avtodomom tudi ne moreš parkirati kjer želiš in tam prespati. Pri nas imamo sicer malo a kar nekaj urejenih parkirišč za avtodome in v večini so vsi plačljivi pa vseeno ne dobiš vsega luksuza kot je voda in elektrika. Je pa še vedno veliko takšnih ki ustavijo kjer jim je volja in tam prespijo. Enako bi lahko primerjal tudi mlade, ki gredo z šotorom po svetu. V mestnih parkih po svetu in ljubljanskem Tivoliju še nisem zasledil nobenega šotora v katerem bi kdo prenočil ali da bi o tem vsaj kaj pisali. Edino Gadafi je imel takšen privilegij
V takem primeru te z vso legitimno pravico sankcionira policaj oz. druga uradna oseba. In zame na vodi ni nič drugače. Je pa kazen občutno večja kot bi prišla nekajdnevna nočitev v za to primernem prostoru.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Re: Izola - Kornati
Meni so lani zaračunali sidranje v Solinah (8kn/m). Ta list je samo sklep gradske uprave (ali skupščine) o sidrišču in tarifah in mejah sidrišča. Kasirajo pa samo notranji del, ob polotoku Banjole, medtem ko če si pri otoku Veruda ali pri prelivu med otokom in kopnim pa ne.
Jaz se sicer ne strinjam, da je vedno več sidrišč pod koncesijami in bojami (ki jim manj zaupam kot svojemu sidru), sem se pa zavestno odločil, da tako pač je in spremeniti tega ne morem. Zato pač plačam in se ne sekiram in si ne grenim dopusta zaradi tega. Bom pa tudi sam naslednje leto verjetno odrinil proti Grčiji.
Jaz se sicer ne strinjam, da je vedno več sidrišč pod koncesijami in bojami (ki jim manj zaupam kot svojemu sidru), sem se pa zavestno odločil, da tako pač je in spremeniti tega ne morem. Zato pač plačam in se ne sekiram in si ne grenim dopusta zaradi tega. Bom pa tudi sam naslednje leto verjetno odrinil proti Grčiji.
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Re: Izola - Kornati
1. Svojemu sidru zaupam 1000.... x bolj kot kateri koli od teh boj.
2. Kasko zavarovanje mi velja samo na ustreznem privezu oziroma na LASTNEM SIDRU. Njihove boje niso ustrezne za vse barke od 3-24m kajti glede tega nimajo nobenega predpisa, standardov...
3. Škode, ki bi nastala zaradi uporabe boj nimajo zavarovane!!?!?
4. Ne gre za turistični biser ampak zgolj za primeren in varen zaliv pri plovbi iz severa na jug in obratno za kar pa je dajatev že plačana tako v smislu uporabe kot turistične takse!
5. Tovrstno inkasanstvo je najbolj primitivna oblika zaslužkarstva na TUJ RAČUN. Na račun NAŠE varnosti in finančnega rizika v primeru škode.
Ta teden sem bil na severnem delu Sardinije in na Korziki. Sidranje tudi v najlepših zalivih je brezplačno tako kot praktično povsod po svetu. Hrvaška pri tem močno izstopa.
2. Kasko zavarovanje mi velja samo na ustreznem privezu oziroma na LASTNEM SIDRU. Njihove boje niso ustrezne za vse barke od 3-24m kajti glede tega nimajo nobenega predpisa, standardov...
3. Škode, ki bi nastala zaradi uporabe boj nimajo zavarovane!!?!?
4. Ne gre za turistični biser ampak zgolj za primeren in varen zaliv pri plovbi iz severa na jug in obratno za kar pa je dajatev že plačana tako v smislu uporabe kot turistične takse!
5. Tovrstno inkasanstvo je najbolj primitivna oblika zaslužkarstva na TUJ RAČUN. Na račun NAŠE varnosti in finančnega rizika v primeru škode.
Ta teden sem bil na severnem delu Sardinije in na Korziki. Sidranje tudi v najlepših zalivih je brezplačno tako kot praktično povsod po svetu. Hrvaška pri tem močno izstopa.
Re: Izola - Kornati
Nikola T. napisal/-a:1. Svojemu sidru zaupam 1000.... x bolj kot kateri koli od teh boj.
2. Kasko zavarovanje mi velja samo na ustreznem privezu oziroma na LASTNEM SIDRU. Njihove boje niso ustrezne za vse barke od 3-24m kajti glede tega nimajo nobenega predpisa, standardov...
3. Škode, ki bi nastala zaradi uporabe boj nimajo zavarovane!!?!?
4. Ne gre za turistični biser ampak zgolj za primeren in varen zaliv pri plovbi iz severa na jug in obratno za kar pa je dajatev že plačana tako v smislu uporabe kot turistične takse!
5. Tovrstno inkasanstvo je najbolj primitivna oblika zaslužkarstva na TUJ RAČUN. Na račun NAŠE varnosti in finančnega rizika v primeru škode.
Ta teden sem bil na severnem delu Sardinije in na Korziki. Sidranje tudi v najlepših zalivih je brezplačno tako kot praktično povsod po svetu. Hrvaška pri tem močno izstopa.
Nič novega, hrvaška je edina država na svetu ki si upa zaračunat sidranje
Re: Izola - Kornati
ljudje,nam kateri smo sosedi se zdi glupo,pomislite na tiste hrvate ki gledajo od znotraj,ni čudno da je zbežala ena cela županija v tujino,ampak ne se sekirat so dobri v nogometu oz kruha in iger.
Re: Izola - Kornati
Sidraj tam kjer ni boj. V okolici Pule je še nekaj takih mest. Varno sidrišče je v mestu samem, pod areno, severno od marine. Volme so ok, portič na Kamenjaku je ok, Medulinski zaliv proti Pomerju je ok. Našteta so zelo varna sidrišča. Potem je še nekaj drugih, odvisno od vremenske napovedi.
Soline so v sezoni tako zagužvane, da niso bile nikoli varne, saj so sidra bogato orala v malo močnejšem vetru, ker folk zaradi premalo prostora spusti premalo ketne.
Soline so v sezoni tako zagužvane, da niso bile nikoli varne, saj so sidra bogato orala v malo močnejšem vetru, ker folk zaradi premalo prostora spusti premalo ketne.
- habibi Vll
- Admiral
- Prispevkov: 4361
- Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
- Kraj: LJ.Vižmarje
Re: Izola - Kornati
Malo kasno pa kljub temu, se pridružujem Polancu glede Kornatov, lahko le rečem--dole kamen gore nebo, o Kornati bog vas jebo--.Kornati so lepi le iz letala in na razglednici, drugače je vse lepše in zanimivejše.Nekajkrat sem jih prevozil in iskal tisto lepoto in je ni, samo kamenje in kamenje pa kaka policija ki čaka prehitre, gostilne pa kot gostilne povsod po Jadranu.Je pa tako, obišči jih, plačaj tistih 600 kurajbarjev za dnevno karto, da dobiš eventuelno samopotrditev o lepoti Kornatov.A jbg. nekomu je pa tudi to všeč. 
mašinfirer
Re: Izola - Kornati
....meni so najbolj všeč jeseni, ko ni rengerjov......so pa ribe.....
mirno morje
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti
