Jadranska Odisejada

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

burjovc
Viceadmiral
Prispevkov: 392
Pridružen: Če Nov 22, 2007 19:58
Kraj: Ta domač

OdgovorNapisal/-a burjovc » Sr Jun 30, 2010 14:23

Se pridružim, bi šel malo svetilnik pogledat vmes ko boste orodje pospravljal :D :D :D
Veliko vetra in mirno morje
Uporabniški avatar
Fisherman
Kontraadmiral
Prispevkov: 213
Pridružen: So Feb 21, 2009 15:59

OdgovorNapisal/-a Fisherman » Sr Jun 30, 2010 21:53

Neodgovorno do sebe, svojcev, otroka, ki ste ga imeli na čolnu in ostalih udeležencev morskega in kopnega prometa.
Povsod je lepo, na morju je najlepše.
Kapitan Lojze
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 10, 2009 22:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kapitan Lojze » Ne Jul 04, 2010 19:11

Zanimivo in tudi poučno... Če se učimo na napakh drugih hahaha pa brez zamere. Veseli me da se vama je izšlo. Sam sem imel nekaj podobnega v mislih za letos, pa se je izteklo drugače. Upam na prihodnje leto, potekalo pa naj bi nekako takole: spust čolna v Ankaranu ali Izoli, potem pa počasi tja do Vodic in nazaj. Planiram 14 dnevno "potovanje". Čoln gumak s trdim dnom - Jolly Rider 4,20 in motor Evindrude ELAN - 3 cilindri 35KM. Vsakega nasveta (tudi odsveta) bom vesel. Na krovu nameravam imeti 50 l goriva, nekaj pitne vode, par konzerv.... Prenočevanje sem si nekako zamislil v avtokampih, če pa mi uspe priti do Vodic v denimo nekaj dneh, bi tam za par dni najel apartma. Seveda si domišljam, da se vrnem po isti (vodni) poti. Zdi se mi, da bi to bila dogodivščina, ki si jo vsekakor zapomniš... Ne mislim pa riniti z glavo skozi zid. Odrinil bi tam okoli 15. junija. Vremenska napoved enostavno MORA biti ugodna. Kaj mislite? Je za poskusiti?
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Sr Jul 07, 2010 13:35

Ja če boš razmišljal kaj vse se ti lahko zgodi potem itak ostaneš doma.
Če greš sam ali še s kom ki je pripravljen trpeti guganje ob večjih valovih potem pojdi. Drži se obale in to je to. Imej s sabo veliko vode vedno in tendo obvezno futr načeloma mimo plava in se da tudi surovega jest ob najhujših primerih.pluj dokaj ob obali.Mini laptop s sabo pa tele2 internet ključek in spremljaj vreme. Pa pluj zgodaj zjutraj do 11h in po 17h. Vmes bo šlo počasi.Jaz če bi bil samski bi šel takoj. Ja če so pa ženske tle pa to ne moreš lih pustit kako ko te j... grem jaz ali pač nekateri lahko. Jaz sem vesel že da gre na dnevne izletke na čoln in na dopustu.
Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a JanezJ » Sr Jul 07, 2010 14:03

[quote="cibro"]Ja če boš razmišljal kaj vse se ti lahko zgodi potem itak ostaneš doma.

Drži kot pribito. Če boš spremljal napoved in ob slabi ostal na varnem (prenočevanje v kampih), nebo panike. V sezoni je na morju dosti plovil in ob najmanjšem mahanju jih bo cel kup za pomagat. Hrano, pijačo in bencin dobiš tudi za vsakim vogalom. Tudi mene veseli taka ruta, samo žal z žene ne deliva istega veselja :(. Ne pozabi poročat kako se bo izteklo.
Lp in mirno morje
Kapitan Lojze
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 10, 2009 22:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kapitan Lojze » So Jul 10, 2010 20:24

Hvala za vzpodbudne besede in nasvete Cibro in Janez!
Seveda se mislim držati obale, pluti nameravam pa le zgodaj zjutraj, tudi zaradi sonca, ki po deveti dopoldan že kar precej "nabija". Ja tudi z mano je tako - žena noče zraven, nisem pa čisto prepričan, da je to slabo.... HAHAHAHA bomo videli... Načrt je, volja tudi.....
Pozdrav vsem Morjeplovcem, veliko lepega vremena v letošnjih dopustih, vetra v pravo smer, predvsem pa dobre družbe in mirnega morja!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Jul 10, 2010 23:09

Sem pa kar vesel, ko prebiram, da še obstajajo ljudje, kateri iščejo , ampak po pameti, svoje meje. Pa kaj če zmanjka bencina. Če ne na HR pa ga dobiš v I. Pa kaj premočenost. Se vse posuši. Lakota ? zdrži se teden dni komot brez hrane, sicer pa morje skriva na tone hrane, tudi na skalah ob obali.
V današnjih časih smo itak preveč ziheraški in razvajeni. " Brez postelje, ni šans, da bi spal na obali. " Ja kaj pa manjka spanju na obali. Sicer ni dormeo, je pa bolj zdravo.
Bravo fanta, vsaka vama čast.
LP
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Ne Jul 11, 2010 00:20

če noče iti žena zravn, pa če ji ni panike da greš brez nje in se ne bo pol kujala pejd brez, ker tipi smo manj zahtevni, ženske rabijo več udobja, ki ga na 4,2 m gumi ni.moja je takoj za celodnevni izlet ampak spat pa ne na gumi. bolje tako kot da sploh ne bi hotla na čoln.
aandrej
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 05, 2008 16:54

OdgovorNapisal/-a aandrej » Po Jul 12, 2010 11:02

atilone,

me veseli, da se je našel še nekdo, ki podobno razmišlja.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti