Grčija 2015

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

denisthemenace
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 77
Pridružen: To Apr 09, 2013 10:26
Kraj: Lj-Messolonghi

Bližje kot jo imaš večkrat te uporablja

OdgovorNapisal/-a denisthemenace » Pe Apr 24, 2015 10:03

Grem tja doli 26. 5. Mislim, da je to rekord. Tako pozno še nisem šel. Ali se ljubezen ohlaja ali pa je to modrost, ki pride z leti. ☺ Letos jo samo na hitro porihtam, potem pa kakšnih deset dni po Jonskem, če bo kdo v bližini za en al pa dva Mythosa.
Bolje kot v novo tisočletje je zajadrati v sončni zahod.
mak
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 01, 2015 13:12

OdgovorNapisal/-a mak » Pe Apr 24, 2015 13:00

al napisal/-a:
hrošč napisal/-a:A se samo meni zdi ali so se trajekti ful podražil v zadnjih dveh do treh letih? Sem gledal povratno do Igumenice, 4 osebe + avto, 170 eur na osebo. Včasih se mi zdi da je bilo v taki kombinaciji okoli 120 max. :?
Za prvega maja sem to gledal.


Jaz sem izračunal LOW season za 2osebi; deck + avto povratna iz Trsta do Igoumenice, Minoan in prišel na 406 eur (motor 311 eur).
Podobno je bilo pred leti ceneje. Za koliko, bom pogledal.
Dražijo.

Je treba razmisliti, a je nujno vlačiti dol avto. Dol imajo tudi avtobuse in dokaj poceni taksije, med otoki pa ladje. Avion je lahko cenejši od ladje, pa seveda hitrejši. Pri ladji pa seveda tudi privarčuješ, če nimaš avta.
užitkar
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: So Feb 19, 2011 18:32

OdgovorNapisal/-a užitkar » So Apr 25, 2015 21:29

T -53 ... odštevamo.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Apr 26, 2015 08:37

andrejv napisal/-a:
od kapitana zena napisal/-a:Danes ponoči Ts-Igumenica. Grčija here we come!!!!


Mi pa v soboto krenemo iz Kopra. Najprej do Velega Rata, kjer ostanemo dober mesec v marini, potem pa naprej proti Grčiji. Prihod v Grčijo planiran za 25.6.


Potem pa moraš obvezno k meni na pir... te že čakam... Jana III
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Apr 26, 2015 18:16

DR.E napisal/-a:
andrejv napisal/-a:
od kapitana zena napisal/-a:Danes ponoči Ts-Igumenica. Grčija here we come!!!!


Mi pa v soboto krenemo iz Kopra. Najprej do Velega Rata, kjer ostanemo dober mesec v marini, potem pa naprej proti Grčiji. Prihod v Grčijo planiran za 25.6.


Potem pa moraš obvezno k meni na pir... te že čakam... Jana III


Kje pa si, v Velem Ratu?
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Apr 26, 2015 20:56

Ja na pomolu.... zadnjem z notranje strani... zraven mene je Menorqin 130...
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Po Apr 27, 2015 21:17

Adjasis do sredine maja 8)
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Maj 04, 2015 11:38

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Maj 07, 2015 11:35

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » To Maj 12, 2015 12:04

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Maj 12, 2015 14:48

al napisal/-a:Yassas!
A že plujete?
OKŽ? Andrejv? ostali?
Malo več gotovine s sabo mogoče ne škodi letos, če se slučajno z Grčijo "zaplete". Pa kakšna kanta diesla, da ne bo problemov, če ne bo vetra
:D


1/4 poti smo naredili. Barka je na Dugem, naprej pa v začetku junija.
al

OdgovorNapisal/-a al » To Maj 12, 2015 23:44

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 16:24, skupaj popravljeno 1 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Maj 13, 2015 07:51

Minoan lines iz Trsta v Grčijo (Igoumenitsa, Patras) bo v juliju in avgustu vozil iz Ancone.
Torej Trst v času turistične sezone ukinjajo...
Sem pogledal na minoan.gr pa res ni v tem obdobju nobenega odhoda iz Trsta.
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Maj 13, 2015 08:02

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 16:24, skupaj popravljeno 1 krat.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 762
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Maj 13, 2015 11:46

al napisal/-a:Veli Rat.... meni eden lepših koncev Jadrana.
Javi, ko odvežeš in nastaviš kurz za Grčijo!


Plan je sedaj tak: 11.6 gre barka naprej (pelje jo kolega).
25.6 pridemo v Brindisi (z Voloteo iz Benetk), potem gremo naprej. Žena gre po 14 dneh domov iz Preveze ( letalska karta je iz suhega zlata, pa še samo po vezah sem jo uspel dobiti) in se vrne 14 dni kasneje. Potem se počasi vrnemo v Brindisi, kjer pustimo barko za 2 meseca v marini in se vrnemo z letalom v Benetke. Jeseni pa nazaj do Izole, kjer gre barka na suho.

Če nam bo res všeč, jo drugo leto pustimo v Grčiji (ali pa v Brindisiju, kamor se da leteti kar poceni).

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov