Kvarnerska burja
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en
Bog ne daj da rata kriminalka,so le moje sanje ,ki jih izživljam preko mojega sina,ki je bil nekako izbran,da se z katamaranom Lagoon 57 poda na križarjenje po sredozemlju.Za enkrat Izola,Pula,Split.Korčula,Lastovo,Brindsi,Otranto.
Naj bo sinu in sopotnikoma skrajno prijetno in polno užitkov...
Križarjenje po Sredozemlju se nadaljuje... TUKAJ
Naj bo sinu in sopotnikoma skrajno prijetno in polno užitkov...
Križarjenje po Sredozemlju se nadaljuje... TUKAJ
Re: Kvarnerska burja
S kolegom sva vplula v Kvarner ob 22.00. Napoved je cca 10vz burje. Tukaj pa bonaca. Glavno jadro sva raztegnila in čakava da motor utihne. Smer Osor.
Re: Kvarnerska burja
Iiihhaaaa. Šibamo 6.5 v 12vz burjice. Direkt na Galiolo.
Kolega ima radar in moram priznat, da je koristna zadeva. Sam ga nimam a je pri vseh ribičih, ki sva jih srečala te dni, bilo prav zabavno opazovat dogajanje okrog naju.

Jutro v Osorju.



Jutro v Osorju.


- 1stofficer
- Admiral
- Prispevkov: 3249
- Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14
Re: Kvarnerska burja
Prvic berem tole objavo. Ob branju zgodbe sem se vzivel, kot da bi bil sam zraven
cestitke za talent dozivetega pisanja
!!!!!
Sem pa nov lastnik 6.5 m jadrnice, ki je parkirana ob Velebitskem kanalu. Nekaj malega sem ze izkusil plovbe blizu mostu in postankov v zalivckih vzdolz celinske strani Krka, pravega vetra pa se ne. Z veseljem bom bral izkusnje in napisal kako svojo !
Sem pa nov lastnik 6.5 m jadrnice, ki je parkirana ob Velebitskem kanalu. Nekaj malega sem ze izkusil plovbe blizu mostu in postankov v zalivckih vzdolz celinske strani Krka, pravega vetra pa se ne. Z veseljem bom bral izkusnje in napisal kako svojo !
Re: Kvarnerska burja
Kvarnerič, hitrost 4.5, veter NE 7vz, smer Rab, 44 stopinj. Vreme, šajba.






- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Re: Kvarnerska burja
Sta šla zjutraj skozi Osor?
Re: Kvarnerska burja
Sva!
Zdaj pa motorirava proti Golem, kjer prespiva.
Zdaj pa motorirava proti Golem, kjer prespiva.
- Nikola T.
- Admiral
- Prispevkov: 5414
- Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
- Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
- Kontakt:
Re: Kvarnerska burja
Super. Imam lepe spomine na jadranje v okolici Raba v tem letnem času.
Re: Kvarnerska burja
Tudi jaz se sprašujem zakaj jadramo pretežno poleti, ko je pa septembra in oktobra in tudi še kasneje lahko prav lepo vreme in odlične razmere za jadranje, manj turbulentno vreme, manj gneče na sidriščih itd.
Skratka, danes spet lepa jadračina in motoriranje okrog Paga, Raba do Golega.





Samica in "sprehajališče", 1 uro na dan za zaprte v samicah.


Razgled s stražarnice proti Prviću.



Tukaj smo kar štiri jadrnice, kozice grickajo podvodni del, muzika svira, zvezdni utrinki. Neprecenljivo
Jutri pa po severni strani Cresa nekam tja proti mestu.

Skratka, danes spet lepa jadračina in motoriranje okrog Paga, Raba do Golega.





Samica in "sprehajališče", 1 uro na dan za zaprte v samicah.


Razgled s stražarnice proti Prviću.



Tukaj smo kar štiri jadrnice, kozice grickajo podvodni del, muzika svira, zvezdni utrinki. Neprecenljivo
Jutri pa po severni strani Cresa nekam tja proti mestu.

Re: Kvarnerska burja
Cres (mesto).
Po celodnevnem motoriranju okrog Cresa (9 ur), ribolovu, sončenju, kuhanju,




sva se namenila pristati nekje v mestu. Lune nikjer, tema na notranjem mestnem pomolu popolna, za nameček pa v začetku mestnega zaliva delajo novo rivo in je v vodi svašta. Nekaj blinka, nekaj ne, zato sva šla direktno na glavni operativni pomol, ki je bil tudi osvetljen. Priveževa bočno, nekaj minut za nama pride francoska posadka, tečajniki. Komična predstava a zadržujeva smeh, pač vsak od nas je ob začetku morjeplovske kariere zgledal podobno. Mislim da oba opazujeva samo prelestno Francozinjo v pajkicah, ki se trudi zavezati štrik okrog bitve. Zgoraj oranžen rešilni jopič, spodaj lepo zaobljena ... To je vse kar sva videla od manevra pristajanja.
Drugič zaprmej vzameva s seboj tiste iste holanđanke, ki sva jih še vedno, na vsako plovbo.
Že v vrsti stojijo pred barko vsakič, ko prideva s svojo kramo na vkrcanje.
Sledi back to reality in sprehod po praznem mestu, pivo in film, Ocean 11, midva pa 9 holanđank
.
Zjutraj naju namesto masaže preseneti inkasant
. 30kn/metru
el. in voda se doplačata
Dobrodošli na Cres, Hrvaška. 28. oktober. Mesto prazno, na pomolu dve barki. Dva osla. Cene iste celo leto. Vabljeni oslički!

Odveževa in odplujeva čez Kvarner. Šilce za živčke in spet sva v starih tirnicah. Cres je zgodovina, dobesedno.


Dve vabi v vodi in motorček prede v bonaci. Sonček greje, jutri je napovedana sprememba vremena. Smer Pomer.


Po celodnevnem motoriranju okrog Cresa (9 ur), ribolovu, sončenju, kuhanju,




sva se namenila pristati nekje v mestu. Lune nikjer, tema na notranjem mestnem pomolu popolna, za nameček pa v začetku mestnega zaliva delajo novo rivo in je v vodi svašta. Nekaj blinka, nekaj ne, zato sva šla direktno na glavni operativni pomol, ki je bil tudi osvetljen. Priveževa bočno, nekaj minut za nama pride francoska posadka, tečajniki. Komična predstava a zadržujeva smeh, pač vsak od nas je ob začetku morjeplovske kariere zgledal podobno. Mislim da oba opazujeva samo prelestno Francozinjo v pajkicah, ki se trudi zavezati štrik okrog bitve. Zgoraj oranžen rešilni jopič, spodaj lepo zaobljena ... To je vse kar sva videla od manevra pristajanja.
Sledi back to reality in sprehod po praznem mestu, pivo in film, Ocean 11, midva pa 9 holanđank
Zjutraj naju namesto masaže preseneti inkasant

Odveževa in odplujeva čez Kvarner. Šilce za živčke in spet sva v starih tirnicah. Cres je zgodovina, dobesedno.


Dve vabi v vodi in motorček prede v bonaci. Sonček greje, jutri je napovedana sprememba vremena. Smer Pomer.


-
EL CAPITANO
- Admiral
- Prispevkov: 860
- Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
- Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula
Re: Kvarnerska burja
Kvarner je bil popolnoma miren in krotek, prijema ni bilo
kljub dvem vabam, ki sva jih vlekla vztrajno cca 35 ur. Enkrat je nekaj bilo, je dobro zapel mlinček a je hitro utihnil.

Je pa pri Marleri zapihal maestral cca 6vz in sprememba plana, lepo sva odjadrala okrog Porerja oz. Albaneža in s tremi obrati, v temi zorcala do Verude.

Ribičija pri Albanežu, na višku.


V temi sva prijadrala pred Verudo in spet ena lepa Kvarner-Kvarnerič dogodivščina je za nama.


Je pa pri Marleri zapihal maestral cca 6vz in sprememba plana, lepo sva odjadrala okrog Porerja oz. Albaneža in s tremi obrati, v temi zorcala do Verude.

Ribičija pri Albanežu, na višku.


V temi sva prijadrala pred Verudo in spet ena lepa Kvarner-Kvarnerič dogodivščina je za nama.

Re: Kvarnerska burja
Informacija za vse.
V Verudi je od danes nova pumpa, dizel in bencin (od 8h do 16h), prejšnjo plavajočo pa so prestavili v Medulin.
V Verudi je od danes nova pumpa, dizel in bencin (od 8h do 16h), prejšnjo plavajočo pa so prestavili v Medulin.
Re: Kvarnerska burja
Uuu tolk visoke vode v Cresu pa še nisem videl.
a je bila na notranjem pomolu zraven funtane že čez??
a je bila na notranjem pomolu zraven funtane že čez??
Mato 
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti
